Turkcell Gizli Numara Engelleme - Gizli Numaradan Aranma Tarih Oldu. Olay...

Sponsorlu Bağlantılar

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Turkcell Gizli Numara Engelleme - Gizli Numaradan Aranma Tarih Oldu. Olay...

Görünmeyen numaralardan sıkıldı iseniz ve bunların sizi aramasına engel olmak istiyorsanız bir çözüm yolu var. GİZLİ numara sizi arayamıyor, üstelik karşıya bir de sesli mesaj gidiyor.

Bu hizmeti şimdilik sadece Turkcell veriyor. Turkcell ' in açıklaması ;

"Gizli numaradan gelen aramaları kabul etmek istemeyen müşterilerimiz ücretsiz olan bu servis aracılığıyla gizli numaralardan gelen çağrıları rahatlıkla engelleyebilecekler.

Servisin kullanılması durumunda gelen arama telefon çalmadan otomatik olarak geri çevrilecektir.

Arayan kişi "Aradığınız kişi gizli numaradan çağrı kabul etmemektedir. Numaranızı görünür yaparak kendisine ulaşabilirsiniz" anonsunu duyacaktır.

Bunun için yapmanız gereken sadece aşağıdaki kodları telefonunuz üzerinden tuşlamak.Eğer biri sizi gizli numaradan ararsa arayan kişi bir anons duyacak.Orada aradaığınız kişi gizli numaradan çağrı almak istememektedir numaranızı görünür yaparak tekrar arayabilirsiniz mesajı duyacak.

*253# tuşlayarak gizli numaralardan arama gelmesını engelleyebılırsınız ..

#253# tuşlayak ta iptalini sağlayabiliyorsunuz

Çalışıyor bizzat denedim. ;)

• Beğen
Tepkiler: Joe-Max

POWER

POWER

Üye
Harika bi yenilik tşekürler ahmet :oke:

ouSahin

ouSahin

Üye
peki ahmet bu bütün hatlar için geçerlimi ??

enigma

enigma

Üye
çok güzel bir özellik. bazı müşteri hizmetleri (bankalar, nokia vs) gizli numaradan arıyor onlarda engellenecek. bu konuda bilgileri vardır umarım

cihatt26

Üye
yeni bi şeymi dir bu? ama harika bi şey denedim

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Evet yeni bir şey. Turkcell'de denedim ben diğer hatları bilmiyorum. :oke:

mami7958

Üye
tesekkur ederım bılgılendırdıgınız ıcın

cihatt26

Üye
avea da denedim olmadı. işte turkcell bu.insanların ihtiycına iyi bi cevap tskler turkcell e .ama yakında digerleride aynı uygulamaya gececektır.

a21a

a21a

Emekli Yönetici
Hiç kimse benim kadar bu gizli numara ile aramaya kızamaz.. kim ararsa cevap vermiyordum...

bu bilgi harika adaşım.. çok çok teşekkür ederim.. denedim çalışıyor...:oke:

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Turkcell'de çalıştığını test ettik avea'da olmuyormuş, vodafone'da deneyen olursa burada paylaşırsa iyi olur. :oke:

a21a

a21a

Emekli Yönetici
Turkcell'de çalıştığını test ettik avea'da olmuyormuş, vodafone'da deneyen olursa burada paylaşırsa iyi olur. :oke:

Aslında bu ve bunu gibi bir çok hizmeti Operator veriyor ama biz müşteriler bilmiyoruz.. örneğin ben turkcell müşteri hizmetlerini arayıp; numaramı rehberden sildirdim,her gelen aramada çıkan reklam sayfasını kaldırdım... bir nick arkasına sığınarak gönderilen mesajlara ve ödemeli aramaya telefonumu kapattırdım..

bence mutlaka turkcell dışındaki hatlar da bu hizmeti veriyordur.. belki kodu değişiktir.. arayıp sormak lazım..:)

Ozan

Ozan

Admin
Çok ihtiyacı duyulan, mükemmel bir servis. Bir gereklilikti ve Turkcell çalışmış hakikaten :)

matrixugur

matrixugur

Üye
tşkler süpersin yav iii oldu

ecemcell

Üye
süper ya. valla bu çok ama çok iyi oldu helallllll turkcell sana.

enigma

enigma

Üye
ahhh avea ahhh beni üzdün valla. neyse bir iki maille 6 ay sonra yoksa bile böyle bir servise sahip oluruz biz avealılar

mobyrator1453

Üye
süppersinnnnnnn

DaMaG3R

DaMaG3R

Üye
harika heber teşekkürler

ercanwins

Üye
Turkcelin bu uygulaması güzel oldu zırt pırt gizli numarayla arayanlar kesildi artık.Paylaşım için teşekkürler...

uqurykn

uqurykn

Üye
Denedim çalışıyor

dreamgirls

dreamgirls

Üye
turkcell çalışmış... bravo...
bilgiyi paylaştığın içinde saol... gerekli bişi...

Üst Alt