Haber Toshiba dünyanın en hızlı microSD kartını duyurdu!

Sponsorlu Bağlantılar

AndroidTR20

AndroidTR20

Üye
    Konu Sahibi
Toshiba dünyanın en hızlı microSD kartını duyurdu!
Gelişen multimedya içerikler özellikle 4K video ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflar akıllı cihazlarda daha fazla yer kaplamaktadır. Yüksek kapasiteli ve bir o kadar hızlı bir hafıza kartı bu noktada kullanıcıların isteklerine fazlasıyla yanıt vermektedir.

32 ve 64GB versiyonlara sahip yeni kart çözümünde, 32GB'lik versiyonda 260MB/s okuma 240MB/s yazma hızını ulaşılırken, 64GB'lik seçenekte ise 45MB/s okuma, 130MB/s yazma hızlarına erişiliyor.

Fiyatı henüz açıklanmayan hafıza kartı önümüzdeki haftalarda Amerika ve Kuzey Amerika'da satışa sunulacak

• Beğen
Tepkiler: mehsevim

kfahaa

kfahaa

Üye
vaayy süper bendede toshiba var ama bu kadar hızlı değil :) kaç tl olur acaba

Burak Altun

Burak Altun

Üye
O zaman telefonların da buna paralel olarak hafıza kartı destekli cihaz çıkarmaları lazım.

PriZm

PriZm

Üye
O kadar küçük şey benim koca pc harddiskinden bile daha hızlı. :D

teknoloji hızlı gelişiyor.

• Beğen
Tepkiler: muhammettvurucu
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Samsung kullanıcıları ve diger Microsd destekli cihaz kullanıcıları yaşadı :D

kfahaa

kfahaa

Üye
Türkiye ye gelene kadar kaç yıl geçer :-)Ayrıca saniyede 260 mb hızı ne yapcaz gereksizz:-)Bunu telefonların kendi hafızası olarak yapsalar daha iyi olur

• Beğen
Tepkiler: muhammettvurucu
Burak Altun

Burak Altun

Üye
O kadar küçük şey benim koca pc harddiskinden bile daha hızlı. :D

teknoloji hızlı gelişiyor.
SSD kullanıyor musun ? Yakında SSD'ler harddiskler kadar büyük hafızaya sahip olacaklar.

PriZm

PriZm

Üye
SSD kullanıyor musun ? Yakında SSD'ler harddiskler kadar büyük hafızaya sahip olacaklar.
Hayır.Şuanlık lüzumsuz derecede pahalılar.Zaten disk kullanımı gerektiren işlerle uğraşmadığın sürecede gereksizler.(Photoshop,Video edit vs)

• Beğen
Tepkiler: Invoke ve Burak Altun
boran9999

boran9999

Üye
Haber için teşekkürler 128Gb 160mb/s Okuma Hızı 1400-1500 $ aralığında sanırım buda 2500 $ gibi fiyasaya sürülür. (TR için)

Burak Altun

Burak Altun

Üye
Hayır.Şuanlık lüzumsuz derecede pahalılar.Zaten disk kullanımı gerektiren işlerle uğraşmadığın sürecede gereksizler.(Photoshop,Video edit vs)
İşletim sistemini SSD'ye kurunca çok rahat çalışıyor.Hem hızlı açılmasını istediğin şeyler ( oyun , program ) için de çok iyi oluyor. Ama onun dışında haklısın.

AndroidTR20

AndroidTR20

Üye
    Konu Sahibi
Haber için teşekkürler 128Gb 160mb/s Okuma Hızı 1400-1500 $ aralığında sanırım buda 2500 $ gibi fiyasaya sürülür. (TR için)

32 GB 300 Dolar

• Beğen
Tepkiler: boran9999
boran9999

boran9999

Üye
Telefon gibi cihazlarda değilde farklı cihazlar için düşünülmeli mesela adam saniyede 8 kare fotoğraf çekiyor her biri 20-25 MB durumu olanlar mutlaka çıkmasını iple çekecektir.

32 GB 300 Dolar

Ben TR satış fiyatlarından söz etmiştim 160 mb yazma hızına sahip bir kart kullanıyorum ama bazen yavaş kalabiliyor. Bunuda yaklaşık 800 $ a almıştım :)

Invoke

Invoke

Üye
İşletim sistemini SSD'ye kurunca çok rahat çalışıyor.Hem hızlı açılmasını istediğin şeyler ( oyun , program ) için de çok iyi oluyor. Ama onun dışında haklısın.

3-5 saniye geç açılsın. Ucuz olsun, bizim olsun. :D

• Beğen
Tepkiler: Burak Altun
Invoke

Invoke

Üye
Aynen. 8.1 bende de hızlı ama 7 yüklüyken... :D

7'yi sevmiyorum ben. Aslında severdim 8 çıkmadan önce hatta başlatı çok işlevsel kullanırdım ama başlat gitti diye hiç üzülmedim 8'e 3.parti başlat uygulamaları da kurmadım. Neden bilmiyorum ama 8'in ayrı bir güzelliği var bence. :D

Neyse konuyu dağıttım. :D

Üst Alt