Anket Telefon Öneriniz ve İphone 4s Alınır mı?

Sponsorlu Bağlantılar

Hangi Cihazı Önerirsiniz?

• Lumia 640 LTE

Kullanılan: 0 0.0%
  • İphone 4s

Kullanılan: 0 0.0%
  • İphone 5s

Kullanılan: 4 57.1%
  • Zenfone 2

Kullanılan: 2 28.6%
  • Diğer (Belirtin)

Kullanılan: 1 14.3%

• Kullanılan toplam oy
    7

cloudcomp

Üye
    Konu Sahibi
Telefon Öneriniz ve İphone 4s Alınır mı?
Selam arkadaşlar;

Epeydir kafam karışık yeni telefon alıcam fakat ne alacağıma karar veremedim. Bütçem tam olarak belli değil bi Asus Zenfone 2 düşünüyorum bi İphone 4s bi Lumia 640 LTE derken İphone 5s düşünüyorum. Ne alacağıma karar veremedim.

Telefonu aldığımda;
Office uygulaması yani basit word excell powerpoint belgeleri hazırlamak, pdf açmak (arada yapıyorum sürekli yapmıyorum)
Mail takibi
Sosyal medya ugulamaları (facebook, twitter, instagram, swarm, whatsapp vs vs)
En fazla subway surfers gibi basit oyunlar oynarım binde bir o da
Cihazı her yönüyle (güncelleme, kasma, donma gibi) 1 sene taş çatlasa 2 sene sorunsuz kullanmak isterim yani Samsung gibi 3 ay sonra çöp olsun istemiyorum

Yani genel kullanımım ve beklentilerim bu olacak fazla abartı bişey almak istemiyorum özellikle İphone 6 almak mantıklı gelmiyor zira onun yenisi birkaç ay sonra çıkacak (biraz takıntılıyım alırken hep en yenisini almak isterim) İphone 5s te niyeyse epey pahalandı her baktığımda da fiyat biraz daha yükseliyor. Oyüzden kafamı çok karıştırdılar.

Cihazı sıfır almayı düşünüyorum bugüne kadar ikinci el telefon almadım.

Yardımlarınızı bekliyorum.

İşte çalıştığım için cevapları gece 8-12 arası vereceğim şimdiden teşekkür ederim...

Karavelaa

Üye
Zenfone 2 düşünürken araya İphone koymak :yavrum:.Hepsinin arasında tek seçim oda Zenfone 2 bence ;)

• Beğen
Tepkiler: Bülent872

cloudcomp

Üye
    Konu Sahibi
Zenfone 2 düşünürken araya İphone koymak :yavrum:.Hepsinin arasında tek seçim oda Zenfone 2 bence ;)

Zenfone kullanıyor musun? Android olduğu için çok kararsız kaldım güncelleme olmazsa 1.200 tl boşuna olur sanırım.

Karavelaa

Üye
Zenfone kullanıyor musun? Android olduğu için çok kararsız kaldım güncelleme olmazsa 1.200 tl boşuna olur sanırım.
İos felan boş.Android herzaman candır.Ama okuduğuma göre basit işler yapacaksın.Stabil olmasını istiyorsan iphone derim ozaman işler değişir :D

cloudcomp

Üye
    Konu Sahibi
İos felan boş.Android herzaman candır.Ama okuduğuma göre basit işler yapacaksın.Stabil olmasını istiyorsan iphone derim ozaman işler değişir :D

Aynen basit işlerde şimdi vatanda iphone 4s 8 gb 850 tl asus zenfone 2 16 gb 1.000 küsür artı lumia 640 900 küsür tl hangisi almaya değer :D

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Al demiyorum fakat benim note 3'üm 1.5 yılı geçti çatlama felan yok. Orta segmente göre yorumlamayın herşeyi. Neyse. Ben iPhone derim. 5 veya 5s pil dışında pişman etmez.

cloudcomp

Üye
    Konu Sahibi
Al demiyorum fakat benim note 3'üm 1.5 yılı geçti çatlama felan yok. Orta segmente göre yorumlamayın herşeyi. Neyse. Ben iPhone derim. 5 veya 5s pil dışında pişman etmez.

Bende de Note8 tablet var şuana kadar hep memnun kaldım millet android şöyle böyle diyor ama anlam veremedim açıkçası işte zenfone da Android güncelleme almaz korkusu beni çekimser kılıyor.

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Bende de Note8 tablet var şuana kadar hep memnun kaldım millet android şöyle böyle diyor ama anlam veremedim açıkçası işte zenfone da Android güncelleme almaz korkusu beni çekimser kılıyor.
Ben iPhone küçük diye Note almistim eğer ekran küçük büyük farketmiyorsa iPhone alın bence. Minimum 32GB. Birde şunu söyleyeyim 4s 900 lira civarı 5s 2000 civarı fiyatlar fazla uçuk. Böyle bir liste karmaşaya yol açar.

Karavelaa

Üye
Stabil android + güncelleme istiyorsan google ürünleri alacaksın.Nexus,Motorola gibi

cloudcomp

Üye
    Konu Sahibi
Ben iPhone küçük diye Note almistim eğer ekran küçük büyük farketmiyorsa iPhone alın bence. Minimum 32GB. Birde şunu söyleyeyim 4s 900 lira civarı 5s 2000 civarı fiyatlar fazla uçuk. Böyle bir liste karmaşaya yol açar.

Şİmdi İphone 4s i listeye şunun için koydum eğer 1 sene idare eder gibi bir durum söz konusu olursa onu alırım daha sonra mart nisan gibi 6s veya en yenisi ne varsa onu alırım diyorum yani amacım beni acil telefon sıkıntısından kurtarsın 1-1,5 sene idare etsin :)
Stabil android + güncelleme istiyorsan google ürünleri alacaksın.Nexus,Motorola gibi

Nexus un en son telefonu hangisi peki ben en son nexus 5 i biliyorum :D

Arda TANIR

Arda TANIR

Üye
5S

Bülent872

Bülent872

Üye
4s pil problem bende 5-5s derim.

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Şİmdi İphone 4s i listeye şunun için koydum eğer 1 sene idare eder gibi bir durum söz konusu olursa onu alırım daha sonra mart nisan gibi 6s veya en yenisi ne varsa onu alırım diyorum yani amacım beni acil telefon sıkıntısından kurtarsın 1-1,5 sene idare etsin :)

6s eylül ekimde çıkacak o zamana kadar yani 2-3 aydan bahsediyorum 4s idare eder. 5 veya 5s'i alırsan uzun yıllar kullanırım dersen "bence" alma. 6s'in pili daha yüksek olacak. Kamera ve ram'i de çok daha yüksek olacak. İdarelik 4s alıp 6s bekle derim. :oke:

Karavelaa

Üye
Nexus 6 motorola olarak çıktı gibi.Motorola serisi türkiyeye geldimi bilmiyorum varsa oralarda sor bi.

cloudcomp

Üye
    Konu Sahibi
5s de iphone 6 yakın ucuzlamak yerine pahalandı nasıl iştir anlamadım
4s pil problem bende 5-5s derim.

Pil problem derken gun boyu defalarca şarj etmek zorunda kalma durumu değil mi
6s eylül ekimde çıkacak o zamana kadar yani 2-3 aydan bahsediyorum 4s idare eder. 5 veya 5s'i alırsan uzun yıllar kullanırım dersen "bence" alma. 6s'in pili daha yüksek olacak. Kamera ve ram'i de çok daha yüksek olacak. İdarelik 4s alıp 6s bekle derim. :oke:

4s 2 aydan sonra çop mu yani :D
Nexus 6 motorola olarak çıktı gibi.Motorola serisi türkiyeye geldimi bilmiyorum varsa oralarda sor bi.

resmi sitede inceledim de canavar resmen

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Hayır değil tabide madem alacaksın 6s çıkar çıkmaz al. Şuan iPhobe 6 100 lira bile düşmedi.

cloudcomp

Üye
    Konu Sahibi
Hayır değil tabide madem alacaksın 6s çıkar çıkmaz al. Şuan iPhobe 6 100 lira bile düşmedi.

Ya elimde lumia 620 var şuan akrabın telefonunu idare etmelik aldım fakat emanet sonuçta tedirgin oluyor insan. Ustune çoreklenip sahiplenmekte olmaz. Telefon şu sıralar kasmalar ve donmalardan beni delirtiyor Hele arama ve bildirim zamanları illa telefon donuyor. Şimdi emanet olunca bişeyde yapamıyorsun bişey olur bozulur diye hemen geri vermek için çozum arıyorum.

Üst Alt