Tarayıcı Sorunu Yardım.!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Scuderia.

Scuderia.

Üye
    Konu Sahibi
Ee ben mini kullanmak ıstıyorum napıcam ? hacklemek te istmiyorm bi çözümü yokmu ?

crazy_oruc

crazy_oruc

Üye
dostum resimde yazanı gördünmu sen yoksa şakami yapıyorsun ?
665-947 yani şimdi neyi ispatladın benim dediğimimi yoksa senin dediğinimi .hmmm
onuda yazsaydın en azından
neyse mobile azda kullansa çokta kullansa fark etmez benim için çünkü çok fazla kasıyor o yüzden tercih etmiyorum herkes kendine kullanışlı geleni kullansın bizde kendimizi yormayalim burada iyi forumlar

- - - Eklendi - - -

bir resimde ben ekliyimde ayıp olmasın aradaki farki görmeniz açısından

sen de toplam kullandigin veri miktarını göstermişsin bunun ne alakası var. Senin resminde tam olarak sadece maxicep pc görünüme mi girdin. Ben her iki operayı da kapatıp actiktan sonra ikisinde de pc görünüme girdim ve varsayılan oturumda(toplam değil) ne kadar veri kullandığını tespit ettim. Orada gösterilen orjinal boyut sayfanın toplam boyutu. Alınan boyut 665 olarak gösteriyor. Alınan ile gönderilen verinin toplamı "orjinal boyut" olarak gösteriliyor. Umarım anlatabilmişimdir. (sanmıyorum ama...)

Scuderia.

Scuderia.

Üye
    Konu Sahibi
Kavga olmasın arkdşlar benm yüzmden ya sakin :)

crazy_oruc

crazy_oruc

Üye
Kavga olmasın arkdşlar benm yüzmden ya sakin :)

yok ya tartışma değil. Arkadaş yanlış birşey biliyorsam bilgilendirmeye çalışıyor. Allah razı olsun:) belki benim yanlış bildiğim birşey vardır.

yaren_dede

yaren_dede

Üye

yok ya tartışma değil. Arkadaş yanlış birşey biliyorsam bilgilendirmeye çalışıyor. Allah razı olsun:) belki benim yanlış bildiğim birşey vardır.

yok dostum kavga olurmu hiç eğer öyle anlaşılıyorsa kusurabakmayın

şimdi benim mesajimdaki fotodaki
orjinal boyut 190
kullanılan boyut 30
yani fark bu opera mobile olduğu gibi kullanıyor ama mini bunu indirgiyor
5'te 1 oranında tasarruf sağlamış
ama tasarruf önemli değil benim için nede olsa sınırsız ben hızlı olduğu için tercih ediyorum

- - - Eklendi - - -

ayrıca yazı renginde güzelmiş bende değiştireyim çok sade kaldı benimki :)

crazy_oruc

crazy_oruc

Üye

yok dostum kavga olurmu hiç eğer öyle anlaşılıyorsa kusurabakmayın

şimdi benim mesajimdaki fotodaki
orjinal boyut 190
kullanılan boyut 30
yani fark bu opera mobile olduğu gibi kullanıyor ama mini bunu indirgiyor
5'te 1 oranında tasarruf sağlamış
ama tasarruf önemli değil benim için nede olsa sınırsız ben hızlı olduğu için tercih ediyorum

- - - Eklendi - - -

ayrıca yazı renginde güzelmiş bende değiştireyim çok sade kaldı benimki :)

valla ne yalan söyleyeyim benim için de sorun değil sınırsız :ehe

şöyle güzel bir açıklama yapayım:

opera mininin kasmama sebebi javascript olmaması. Opera mobile de javascript var o yüzden kasma yapmıyor. Karmasının sebebi, girdiği sayfaların önbelleğini telefonda opera nereye kuruldu ise oraya kaydediyor. Kendin de deneyebilirsin isterse boyutu 10 megabayta ulaşan resimli sayfalara gir o sayfayı kapat ve aynı sayfaya tekrar gir 0 kb internet harcayacaktır. Neden? Çünkü o sayfanın önbelleğini kaydediyor bu sebepten dolayı donma yaşansa da büyük bir tasarrufa yok açıyor. Bu tasarrufu aynı zamanda fotoğrafların boyutunu küçülterek yapıyor. Opera mini de bunların hiçbiri olmadığı için hem daha çok internet harcıyor. Önbellek kaydetme gibi bir özelliği olmadığı için de hem daha hızlı hem de donmaya yol açmayan bir çalışma sistemi oluşuyor.
Senin burada demek istediğin orada alınan verilen veri değil. Oradaki toplam veri herşeyi gösteriyor zaten. Orada alınan veri toplamı ve gönderilen veri toplamı toplam boyutu veriyor. Gönderilen veriye örnek: resim upload etmek gibi....

Bu arada yazı için teşekkürler:)
senin ki de fena değil. Ben severim öyle sade :)

yaren_dede

yaren_dede

Üye
sınırlı internet kullanan varmı acaba :hmmm
sabahtan beri dert oldu bize bu mesele, önemli olan hız değilmi zaten geriside teferruat zaten... tarayıcıların hepsi mevcut telde hangisi lazım olursa onu kullanıyorum ben

Scuderia.

Scuderia.

Üye
    Konu Sahibi
Bende mini çalışmıyor ya .s baglantı hatası verıyor ben 1 gb internet kullanıyorum kotayı geçınce yavaşlıyo biraz sadece yani sınırsız gibi ama bu mini olayını nasıl çözücem ya ? ??

Scuderia.

Scuderia.

Üye
    Konu Sahibi
hack istiyor onda ben hacklemek ıstemıyorum

yaren_dede

yaren_dede

Üye
sen bilirsin orjinal yada uc browser kullanabilirsin

Scuderia.

Scuderia.

Üye
    Konu Sahibi
peki bu opera mini 6.10 nasıl ?

yaren_dede

yaren_dede

Üye
çalışıyormu dostum baktınmi

- - - Eklendi - - -

zaten aynı programın alt sürümü

Scuderia.

Scuderia.

Üye
    Konu Sahibi
evet dostum baktım onda sorun yok ama tek eksıklıgı o cimdikleyerek yakınlastırma yok o sürümde galba .s

yaren_dede

yaren_dede

Üye
Scuderia.

Scuderia.

Üye
    Konu Sahibi
peki dostum saolasın

Scuderia.

Scuderia.

Üye
    Konu Sahibi
Bu dediginden bişey anlamadm ama :) giriş ekranı derken o browser le ne alakası varkı ?

yaren_dede

yaren_dede

Üye
Bu dediginden bişey anlamadm ama :) giriş ekranı derken o browser le ne alakası varkı ?

alt sürümleri açmıyor dostum onu demek istiyorum sende browser bölümünde 6.10 sürümü yüklemişsin ama o sürüm Quapeng başlıkta belirtmemiş konuyu açan arkadaş

Scuderia.

Scuderia.

Üye
    Konu Sahibi
hmm peki dostum

- - - Eklendi - - -

Suan sadece mobile yüklü diğerlerini kaldırdım nasıl olsa kullanmıyorum sorun çözülürse tekrar yükleyecegim miniyi senin fikrin ney hangisini kullanmam konusunda ? mobilmi minimi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt