Püf Noktası Sony Xperia E4 Ön İnceleme

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Sony Xperia E4 Ön İnceleme

Sony'nin geçenlerde tanıtıp piyasaya sürdüğü Xperia E4 ülkemizde komik bir fiyata sunuldu, komik diyorum çünkü özelliklerine göre fiyatı ve tasarımı da hoş. Doların tavan yaptığı şu günlerde cihazın resmi distribütör garantili fiyatı 549 TL yani paralel(grey) ithalatlarla daha da ucuza bulunabilir.(bence gerek yok zaten fiyatı iyi) Bu telefon ucuz olmasına rağmen 5 inch boyutunda IPS ekranı var gayet yeterli ve kararında hatta hoş bir ekranı olduğunu söyleyebilirim bu bağlamda. Çin menşeili Mediatek chipseti kullandığı için fiyatının uygun olduğunu söyleyebilirim. Eğer Snapdragon 400 bile kullansaydı hem performans düşük olacak hem de 750 TL'den aşağı olması imkansız olacaktı. Mediatek MT6582(4 çekirdekli 1.3 ghz hızında CPU + Mali 400MP2 GPU) chipsetine sahip modelde; özçekim ve görüntülü görüşme için gayet yeterli 720p video çekebilen bir ön kamerası var, 2 mp olması iyi bir tercih olmuş, amiral gemileri bile düne kadar 2 mp ön kamera kullanıyordu. Arka kamera ise flaşlı 5 mp bir kamera, iyi ışıkta tatmin edici fotoğraflar elde edebilirsiniz ama çok devasa şeyler de beklememekte fayda var. Günü kurtarır, sosyal medya için yeterlidir. Ayrıca HDR, Panoroma gibi çekim modları da mevcut özellikle HDR çekim kalitesini olumlu yönde etkileyecektir bir de 1080p videoyu 30 fps'de çekebiliyor yani piyasada standartlaşmış video çekimi özelliği de yerinde. Tasarım olarak da dikkat çeken telefonun en şaşırtıcı yanı oyun performansı. Yüksek ihtimal 540x960 çözünürlüğünün getirisi performans olarak yansımış telefona, kendinden daha pahalı birçok telefonu ezici seviyede performans gösteriyor. Özellikle GTA SA gibi ağır bir oyunda bile aşağıdaki videoda görüleceği gibi maksimum grafiklerde olmasına rağmen neredeyse hiç zorlanmamakta, Asphalt 8 zaten gayet güzel çalışıyor. Kısacası oyun konusunda tercih sebebi olabilir. Yüksek ihtimalle Android 4.4.4 kullanan cihaz; yeni olduğu için Android 5.0 güncellemesini de alıp performansı bir nebze olsun artacaktır. Bataryaya gelirsek 48 saatin üzerinde müzik dinleme imkanı sağlayan 2300 mAh bataryası normal kullanımda 1 günü rahatlıkla çıkarabilir. E4, E4 Dual, E4G olarak 3 farklı versiyonu beyaz/siyah olmak üzere de iki renk seçeneği vardır.

Son olarak bu cihazı ucuz ama verimli telefon arayanlar sosyal medya ve oyuna önem verenler tercih edebilir. Kamerası en azından 8 mp, ram de 1 gb değil de 1.5 gb olsa daha nokta atışı bir cihaz olurmuş ancak o zaman da fiyat yükselirdi tabi. Gene de bu haliyle de alınası ve şık bir cihaz. Telefona fazla para vermek istemeyen, büyük ekranlı telefon keyfi sürmek isteyen kullanıcıların mutlaka göz atması gereken bir model olmuş Sony Xperia E4.

Oyun Testleri:
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Video Testi:

Dipnot: Bu ön inceleme alıntı değildir, tarafımca hazırlanmıştır. Keyifli forumlar...

• Beğen
Tepkiler: 0MG90, Furkan Emekli ve Invoke

byAndroid

byAndroid

Üye
Mtk alınmaz diyenler burada mı? Sony olunca alınır demi! Tabikide alınır snapdragonu da biliyoruz.

blackaid

blackaid

Üye
telefon iyi duruyorda sanki kalınlığı fazla. Fiyat olarak iyi alınır telefona fazla para vermeyecekler için uygun 4g olanıda satılırsa iyi olur.2300 mah batarya da mtk telefon için iyi dayanır

dayannight

dayannight

Üye
Mtk alınmaz diyenler burada mı? Sony olunca alınır demi! Tabikide alınır snapdragonu da biliyoruz.
onlar eski mtk kullanıcılarıdır.Önceki mtk telefonlar sorunluydu.Sonradan geliştirdiler.Birde o fiyatlardaki snapdragon iyi olmuyor.Birtek Moto G iyiydi.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 737108
byAndroid

byAndroid

Üye
Mtk kullanmayıp snapdragon kullanlar laf yapıyor genelde

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Galaxy ace 4 mü sizce yoksa bu mu?

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
ekranı samoled olan çöp. :D
512mb ram dual core 1ghz ve touchwiz
Yeteri kadar açık çöpmüş :D birde Lollipop alıcak denilince neyse.. Sony E4 daha iyiymiş tek sorunu ekranı videolarda çok mat gözüküyor.

Invoke

Invoke

Üye
Yeteri kadar açık çöpmüş :D birde Lollipop alıcak denilince neyse.. Sony E4 daha iyiymiş tek sorunu ekranı videolarda çok mat gözüküyor.

550 liraya idare eder gibi, gerçi az daha koyup Zenfone 5 alınır aslında. Moto G alınır. Alternatif çok ama tasarımı falan iyi geliyor bana E4'ün.

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
550 liraya idare eder gibi, gerçi az daha koyup Zenfone 5 alınır aslında. Moto G alınır. Alternatif çok ama tasarımı falan iyi geliyor bana E4'ün.
Zenfone serisi benden uzak olsun. Moto G mağazada bulunabilir mi bilmiyorum ama E4'e baya sıcak bakıyorum. Suya dayanıklı sanirim? Belirtilmemiş veya benim gözümden kaçmış.

Invoke

Invoke

Üye
Zenfone serisi benden uzak olsun. Moto G mağazada bulunabilir mi bilmiyorum ama E4'e baya sıcak bakıyorum. Suya dayanıklı sanirim? Belirtilmemiş veya benim gözümden kaçmış.

Yok öyle bir dayanıklılığı.

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
@Invoke Loli alır mı sence?

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Haydağğ :D

Media Markt kurtardı gene :D

teknolojibaronu

teknolojibaronu