Sony Ericsson Xperia Serileri İçin Flaş Aracı: Flashtool | Nasıl Kullanılır, Özellikleri

Sponsorlu Bağlantılar

Invoke

Invoke

Üye
Telefonunuzda pc comp. ile güncelleme yaparken hangi tuşu kullanıyorsanız o tuştur. Bende de geri tuşu dokunmatik. Ses kısma tuşu ile yapılıyor. Sizde de büyük ihtimal ses kısma tuşudur.

m4ksimus

Üye
Telefonunuzda pc comp. ile güncelleme yaparken hangi tuşu kullanıyorsanız o tuştur. Bende de geri tuşu dokunmatik. Ses kısma tuşu ile yapılıyor. Sizde de büyük ihtimal ses kısma tuşudur.

tamam çok saollasın flashlama yaptım

Invoke

Invoke

Üye
Xperia nin tüm serilerine mi

Evet, hepsinde çalışır. Gerekli driverları kurduğunuzda, flashtoolu kurunca Cde flashtool/drivers yolunda flashtool-drivers.exe olur. Onu açacaksınız, telefonunuza uygun driverları seçeceksiniz, fastboot ve flashmode driverlarını seçip kuracaksınız.
Biraz uzun yazdım, ama kısa da bir işlem :)

tamam çok saollasın flashlama yaptım

Rica ederim.

k3ph3n06

Üye
Merhabalar. Ben yazılımı güncelledim fakat çok uzun süre olmasına rağmen telefon açılmadı hala SONY yazısı durmaktadır. Flash Tools Ekran görüntüsünü ekte gönderiyorum.

ByKatre

ByKatre

Üye
Merhabalar. Ben yazılımı güncelledim fakat çok uzun süre olmasına rağmen telefon açılmadı hala SONY yazısı durmaktadır. Flash Tools Ekran görüntüsünü ekte gönderiyorum.
tekrar flash at olur arada bu arada Rambo_FT nin konusu hortlamış özledim be ... :D

k3ph3n06

Üye
Defalarca attım her attığımda 1 saatten fazla bekliyorum SONY yazısı kalıyor.Şimdi orjinal boot attım yine aynı Sony Ericsson Kaldı bu seferde hiç kıpırtı yok nerde hata yapıyorum anlamadım ki :(

Invoke

Invoke

Üye
Daha güncel olan konudan yazarsanız sevinirim. =P

Acaba yanlış romu indirmiş olmayasın?

k3ph3n06

Üye
Kardeş bi kaç tane farklı ftf dosyası denedim hiç biri olmadı hep SONY logosunda kalıyor telefon. Ne illet bi telefonmuş zaten android i sevmedim hiç bir de böyle sıkıntılar yapıyor bana...

Superfan

Superfan

Üye
Kardeş bi kaç tane farklı ftf dosyası denedim hiç biri olmadı hep SONY logosunda kalıyor telefon. Ne illet bi telefonmuş zaten android i sevmedim hiç bir de böyle sıkıntılar yapıyor bana...
Telefon modelin ne? Bu arada hani ftf dosyasını seçtiğimiz ekran varya solda o dosyalar sağda ise wipe felan seçenekleri olan bölüm.Oranın tam boyutli bir ekran görüntüsünü atsa.

k3ph3n06

Üye
Model Xperia Ray St18i
ftf dosyasının görünümü

Superfan

Superfan

Üye
Model Xperia Ray St18i
ftf dosyasının görünümü

şu ftf yi mi flaşlıyordun? Yani boyutları aynı mı? Sen birde bunu dene.

Ayrıca o exclude kernel system felan diyor ya onun altındaki "No Final Verification"ını işaretle.

k3ph3n06

Üye
Bendeki olan rom da bu olması lazım...
Rom : ST18i_4.1.B.0.587_CE_1252-3693.ftfMaalesef yine olmadı SONY logosu hala karşımda artık telefonu parçalamak istiyorum. 2 gündür bununla uğraşıyorum...

Invoke

Invoke

Üye
Bootloader açık mı? Eğer açıksa ve flash İşleminden (sorun nedir bilemedim) sonuç alamıyorsam ben olsam şöyle yapardım: her hangi bir custom romu indirir. Sd ye atar. Fastbootta Kerneli flashlar, cwmden full wipe yapar, romu flashlardım.

k3ph3n06

Üye
Bootloader açık mı? Eğer açıksa ve flash İşleminden (sorun nedir bilemedim) sonuç alamıyorsam ben olsam şöyle yapardım: her hangi bir custom romu indirir. Sd ye atar. Fastbootta Kerneli flashlar, cwmden fu ll wipe yapar, romu flashlardım.
Hangi Kerneli flashlamam lazım...

Invoke

Invoke

Üye
Romun içindeki. :D

k3ph3n06

Üye

bu hatayı alıyorum...Cihazda sanırsam root ile alakalı bir sorun var.

"ROOT Yapma

Flashtool aracılığıyla ROOT yapmak ve Superuser programını telefona gömmek çok basit! Yapmanız gerekenler:

1) Telefonunuzu bilgisayara kablosuyla bağlayın. Biraz bekleyin, hafıza kartınız bilgisayar tarafından görülsün.
2) Flashtool programını açın. Flashtool programının telefonu tanımasını bekleyin. Tanımaz ise sürücüler doğru kurulmamış demektir. Konu başındaki "Herşeyden Önce" kısmındaki sürücü ile ilgili satırı okuyun.
3) Programın içniden kilit açma butonuna tıklayın.
4) Bir popup pencere açılacak ve sizden şunları isteyecektir:
- Telefonunuzun kablosunu çıkarın.
- Telefonunuzu kapatın.
- Telefonunuz kapandıktan sonra Geri tuşunu basılı tutarak USB kablosunu tekrar takın.
5) ROOT'lama işlemi başlatılacaktır. Bir süre sonra telefonunuz kapanıp açılacaktır.
6) Telefonunuz açıldıktan sonra Menü'ye girin ve hemen en son pencereye gidin. Superuser programını görürseniz ROOT işlemi başarılı olmuş demektir. Eğer göremezseniz bir yerde hata olmuş olabilir. Tavsiyem, konunun başındaki Bölge ve Dil ayarlarını gözden geçirmenizdir."

Bu kısmı yapamıyorum...

Invoke

Invoke

Üye
Sakın bootloader kapalı olmasın?

Superfan

Superfan

Üye

bu hatayı alıyorum...Cihazda sanırsam root ile alakalı bir sorun var.

"ROOT Yapma

Flashtool aracılığıyla ROOT yapmak ve Superuser programını telefona gömmek çok basit! Yapmanız gerekenler:

1) Telefonunuzu bilgisayara kablosuyla bağlayın. Biraz bekleyin, hafıza kartınız bilgisayar tarafından görülsün.
2) Flashtool programını açın. Flashtool programının telefonu tanımasını bekleyin. Tanımaz ise sürücüler doğru kurulmamış demektir. Konu başındaki "Herşeyden Önce" kısmındaki sürücü ile ilgili satırı okuyun.
3) Programın içniden kilit açma butonuna tıklayın.
4) Bir popup pencere açılacak ve sizden şunları isteyecektir:
- Telefonunuzun kablosunu çıkarın.
- Telefonunuzu kapatın.
- Telefonunuz kapandıktan sonra Geri tuşunu basılı tutarak USB kablosunu tekrar takın.
5) ROOT'lama işlemi başlatılacaktır. Bir süre sonra telefonunuz kapanıp açılacaktır.
6) Telefonunuz açıldıktan sonra Menü'ye girin ve hemen en son pencereye gidin. Superuser programını görürseniz ROOT işlemi başarılı olmuş demektir. Eğer göremezseniz bir yerde hata olmuş olabilir. Tavsiyem, konunun başındaki Bölge ve Dil ayarlarını gözden geçirmenizdir."

Bu kısmı yapamıyorum...

Senin bootloaderın kapalı.
Sakın bootloader kapalı olmasın?

Evet arkadaşınki kapalı

Superfan

Superfan

Üye

bu şekilde görünüyor...

O kapatmak için. Bence sen açmadı bootloaderı. O kodu alıp bir yere (fastboot.exe) yapıştırıp telefonu bağlayıp bir şeyler yaptın mı?