Smart Xperia Blue rom sonrası…

Sponsorlu Bağlantılar

Alper1045

Alper1045

Üye
    Konu Sahibi
Smart Xperia Blue rom sonrası…
Merhaba Arkadaşlar,
* Telefonum xperia Neo (4.0.4) orijinal ICS kurulu ve ( ...578 kerneli)
* Rootlu, CWM yüklü fakat bootloader kilidini kapalı. (her şey yolundayken CWM’den backup yaptım.)
* sitesinden “Smart Xperia blue romu yükledim.
* orijinal .587 kerneli istediği için bunu kurmak istemiştim.
* CWM yüklemesinde …….5. Factory Reset/Wipe data (wipe data > yes). 6.Select Mount and storage and Format system (format system > yes). 7.Wipe cache partition (wipe cache partition > yes). 8.Select Advance and wipe dalvik cache (wipe dalvik cache > yes). 9.And then wipe battery stats (wipe battery stats > yes) diyordu. 5.6.7.8. adımları uyguladım fakat 9. adımı uygulamadım.
* Hata almadan cwm’den zipli romu yükledim.
* Sonrasında cwm’den çıkıp dokunmatiğin çalıştığı bir aşamaya geçtik.( sanırım Aroma yüklemelerinin olduğu kısım)
* bu aşamada hata yaptığımı düşünüyorum. Çünkü pek çok sayfa çıktı karşıma
* örneğin ikinci sayfada dört aşamalı bir bölüm vardı. İlk bölüm “DEVİCE” başlığını taşıyordu ve burada 4 farklı telefon ismi yazıyordu. Fakat NEO (mt15i) yoktu. Bende yanlışlıkla Walkman serisinden bir telefonu işaretledim, işareti kaldıramadım üstelik. ( Hatayı burada yaptım gibi geliyor.) ikinci aşamada JB tema vb şeyler vardı.
* sonraki sayfalarda superuser ya da user seçmemi istedi ben superuser’i seçtim. Yine sonraki sayfalarda root Explorer ve bir başka rotlu dosya yöneticisinden birini seçmemi istedi. Bende Root explorer’i seçtim…
* Benzeri aşamalardan sonra tekrar CWM’ye döndük. Bende cihazı yeniden başlattım. Sony yazısı geliyor ve orada kalıyor.
* CWM moduna da girmiyor. Cwm’ye girebilsem backup restoreden geri yükleyeceğim ama oraya gelemedim.
* flashtool’a cihazı kapalı bir şekilde bağladığımda (flas modu ve fastboot modunda) şöyle diyor:
Device connected in fastboot mode
Device connected in flash mode
* flashtool’a cihazı açıp sony yazısı geldiğinde bağladığımda (flas modu ve fastboot modunda) şöyle diyor:
Device connected with USB debugging off
For 2011 devices line, be sure you are not in MTP mode
* Ben, bootloader kilidi kapalı olduğu için Sony PC Companion ile yükleme yaptığımda düzelir diye düşünüyorum. Sizce de doğru bir yöntem mi?
* Ya da bundan sonra ne yapılabilir. Yardımlarınızı bekliyorum.

Penci Hoca

Penci Hoca

Üye
Merak etme flastool cihazı görmüyor :) ama sen flastool'un ne yazdığına bakma ve cihazı açık şekilde flastool'a bağla ve seçeneklerden flaş mod kısmına gir. Sonra orjinal stok rom'u bul ve yükleme çalış. Senede cihazı kapat ve flaş Mod'da pc'e bağla uyarısı verecek. Gerisini zaten sen çok iyi bilirsin. Eğer yardım gerekiyorsa ben burdayım.
Bide not: CWM ile rom yükleme zamanı format system yaparsak system'e kurduğumuz CWM menü silinmiş olur! Ama format system yapmadanda yeni rom kuramayiz! Eğer bundan sonraki aşamada hata yaparsak tekrar flastool ile orjinal stok rom yüklemek zorundayız :D

Üst Alt