selam arkadaslar ekran kartı tavsiyelerini beklıyorum bi el atın bu konuda cahilim :D :D

Sponsorlu Bağlantılar

gıwıliler

gıwıliler

Üye
    Konu Sahibi
selam arkadaslar ekran kartı tavsiyelerini beklıyorum bi el atın bu konuda cahilim :D :D
250 maksimum belki 300 tl ekran kartı için butcem var arkadaslar ben bıraz pıyasa arastırması yaptım ve bı kac model belırledım lınklerını yazıyorum zahmet olmassa aralarından en ıyılerını bıldıklerınızı soylersenız cok sevınırım sadece bunlar olmak zarunda degıl bu fıyat aralıklarında bıldıgınız baska modellerde varsa soyleyebılırsınız :)

İŞLEMCİ : AMD Athlon X2 64 7750 Black Edition
RAM : 4 GB Hİ-Level DDR2 RAM
ANAKART: Gigabyte Technology Model : M61PME-S2P (Socket M2)
EKRAN KARTI : ATI Radeon HD 4350 1GB 64 bit
HDD: 1 TB Seagate
350 WATT PSU (550 - 500 W ALINACAK ZATEN )

hikmet366

hikmet366

Üye
bit lerı yüksek olsun mesela 256 bit sana iyi olur .

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
ekran kartı alacaksın ama donanımın yetecekmi karta yaz bkalm donanımını önerelim ona göre.

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
ozaman anakartın modelinide yaz konu sahibi huuu

Hıqh_VoLTaqe27

Hıqh_VoLTaqe27

Üye
bit önemli

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
128 den aşşa alınmamalı zaten

yusuf1998x

Üye
6570 6670 ve gt640 ı ordan çıkar o fiyatın hakkını onlar vermez 6570 in 4gb olması çok gereksiz zaten

- - - Eklendi - - -

http://www.vatanbilgisayar.com/sapphire-11180-30-20g-hd6850-dual-x-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=65461 bak bu iyi bir kart

Mr.Wick

Mr.Wick

Üye
Kaç watt psu nuz var? ona göre size ekran kartı önerebilirim.

gıwıliler

gıwıliler

Üye
    Konu Sahibi
ozaman anakartın modelinide yaz konu sahibi huuu

- - - Eklendi - - -

evet bunlar önemli ama ana alacan ekran kartı ana karta uymaya bılır.

- - - Eklendi - - -

arkadaslar son olarak şu 3 ü arasında kaldım hangısı sizce sistem ozellıklerını de yazmıstım bi oncekı mesajda..ayrıca kasanın kaç watt destekledıgıne nasıl anlasılıyor ?

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
elinizdeki işlemcinin darbogaz yapmadan rahatca kullanabileceğiniz ekran kartı hd5770 veya hd6770 tir..
daha fazlası için işlemcinize overclock yapmanız gerekiyor... mesela HD6850 için min. 3.2ghz seviyesine işlemciyi overclock etmeniz lazım..
işlemcinin black edition serisi bir işlemci rahatlıkla overclock yapabilirsiniz ancak iyi bir işlemci sogutucu ve kaliteli bir termal macun lazım...
kule tipi ısıl borulu bir işlemci sogutucu ve kaliteli bir termal macun sonrasında işlemcinizi. 3.4ghz seviyesinde kullanabilirsiniz rahatlıkla.
bu seviyeye ulaştıktan sonrasonda ise 2. EL bir HD6850 öneririm şuan 200 TL civarı piyasa fiyatı var. 2. elde temiz kartlar mevcut alıp kullanmanızda bir sakınca olmaz...

alışveriş mevzusuna giriş yapmadan önce işlemcinizi 3.2 ghz denemeniz gerekiyor. eğerki elinizdeki anakart ile overlock yapmakta sorun yaşamıyorsanız şöyle bir upgrade yapılabilir...

2. el HD6850
kaliteli 500w power
kule tipi 2. el sogutucu

toplamda 350 tl fln yapar.

gıwıliler

gıwıliler

Üye
    Konu Sahibi
elinizdeki işlemcinin darbogaz yapmadan rahatca kullanabileceğiniz ekran kartı hd5770 veya hd6770 tir..
daha fazlası için işlemcinize overclock yapmanız gerekiyor... mesela HD6850 için min. 3.2ghz seviyesine işlemciyi overclock etmeniz lazım..
işlemcinin black edition serisi bir işlemci rahatlıkla overclock yapabilirsiniz ancak iyi bir işlemci sogutucu ve kaliteli bir termal macun lazım...
kule tipi ısıl borulu bir işlemci sogutucu ve kaliteli bir termal macun sonrasında işlemcinizi. 3.4ghz seviyesinde kullanabilirsiniz rahatlıkla.
bu seviyeye ulaştıktan sonrasonda ise 2. EL bir HD6850 öneririm şuan 200 TL civarı piyasa fiyatı var. 2. elde temiz kartlar mevcut alıp kullanmanızda bir sakınca olmaz...

alışveriş mevzusuna giriş yapmadan önce işlemcinizi 3.2 ghz denemeniz gerekiyor. eğerki elinizdeki anakart ile overlock yapmakta sorun yaşamıyorsanız şöyle bir upgrade yapılabilir...

2. el HD6850
kaliteli 500w power
kule tipi 2. el sogutucu

toplamda 350 tl fln yapar.

Ilgi alakam ve yardımın için cok sağol kardesm. Peki dusundumde ekran kartından once amd phenom II x4 alsam mı acaba 200-220 tl civarı bısey bı kac ay sonrada dedigin gıbı ekran kartımı alsam yanı demem o ki ekran kartı mı daha onemli işlemcimi daha onemli hem oyun hem vs

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
Oyun oynamak istiyorsan öncelik ekran kartı :oke:
Ayrıca phenom II x4 işlemciler 200 tl felan değil.. 150 tl civarı ederi... Fiyatı şişiren çok var. İnanmayın oralara.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
Şuan gözüme çarptı da phenom II x4 965 model kullanılmamış işlemci 140 TL.
Ama dediğim gibi şuanki işlemcini overclock edersen yeterli. Öncelikle ekran kartı oyun için en önemli donanımdır

gıwıliler

gıwıliler

Üye
    Konu Sahibi
Şuan gözüme çarptı da phenom II x4 965 model kullanılmamış işlemci 140 TL.
Ama dediğim gibi şuanki işlemcini overclock edersen yeterli. Öncelikle ekran kartı oyun için en önemli donanımdır

Cok tesekkur ederim peki bı sorum daha var onerdıgın hd6850 modeli 1gb olan mı yoksa vatandakı 2 gb lık modelmi ?
Hd 7770 mi almalıyım hd6850 2gb olan modelini mi almalıyım? Her ıkısıde vatanda var mobıl oldugumdan lınk veremedim bakıp ikisinden hangısı nı almalıyım soyler mısın?

hikmet366

hikmet366

Üye
şu olabilir biti gb yükse sana uygun

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
1920x1080p çözünürlükte kullanmıyorsan monitörü 2gb almana gerek yok.. ayrıca eski serinin modelidir 6850. Sıfır almak yerine 2. El alın derim. Sıfır kadar temiz kullanıp satanlar var.

Archonn

Archonn

Üye
İkinci el bakıyorsanız 5850,6850 den daha iyi bir seçenek olabilir. 6850den daha ucuz ve performansı daha iyi.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
2. El dedikte ahı gitmiş vahı kalmış 5850 almaya lüzum yok..
Üstelik fazla güç tüketiyor ve daha çok ısınıyor :oke:

gıwıliler

gıwıliler

Üye
    Konu Sahibi
Cok tesekkur ederim peki bı sorum daha var onerdıgın hd6850 modeli 1gb olan mı yoksa vatandakı 2 gb lık modelmi ?
Hd 7770 mi almalıyım hd6850 2gb olan modelini mi almalıyım? Her ıkısıde vatanda var mobıl oldugumdan lınk veremedim bakıp ikisinden hangısı nı almalıyım soyler mısın?

140 tl civarımı :aha: az once sahibindende gordum adam 200 e 2.eli satıyor :d: 140 tl ye gordugunuz lınkı yollarmısınız