SANDISK DİSK YAZMA KORUMASI KALDIRMA

Sponsorlu Bağlantılar

R.BEDRAN

R.BEDRAN

Üye
    Konu Sahibi
SANDISK DİSK YAZMA KORUMASI KALDIRMA
sandisk ultra dual drive 1tb w7 yüklerken hata verdi ardında disk yazma koruması var deniyor , cmd programlar regedit vs ne yaptımsa hata çözülmedi ve biçimlendirme de olmuyor , zamanında bin tlye almıştım çöp olmasın istiyorum,yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler...

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
MiniTool Partition Wizard dene istersen xp varsa elinde xp kurulumuda deneyebilirsin

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve R.BEDRAN
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
xp kurulumunda normal biçimlendirme mi deneyecem , yoksa tavsiye ettiğin programı mı ?
ilk program dene sonra xp kurulumu dene olmadı. yazma korumaya alması tuhaf acaba yedeklemevs den dolayımı öyle yaptı koruyor diski

PALA.

PALA.

Üye
Format diskinden sistemi başlat, disk yükleme ekranı gelince sorun yaşadığın diskin tüm bölüntülerini sil, biçimlendir, yeniden oluştur.

Bu işlemi yaparken çok dikkat et, kişisel dosyalarının olduğu diski yada işletim sistemi olan diskin bölümlerini silme, bindiğin dalı kesersin.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
R.BEDRAN

R.BEDRAN

Üye
    Konu Sahibi
ilk program dene sonra xp kurulumu dene olmadı. yazma korumaya alması tuhaf acaba yedeklemevs den dolayımı öyle yaptı koruyor diski
programı kuramadım uygulama çalıştırılamadı hatası verdi , xp denemedim daha
Mesaj birleştirildi:

Format diskinden sistemi başlat, disk yükleme ekranı gelince sorun yaşadığın diskin tüm bölüntülerini sil, biçimlendir, yeniden oluştur.

Bu işlemi yaparken çok dikkat et, kişisel dosyalarının olduğu diski yada işletim sistemi olan diskin bölümlerini silme, bindiğin dalı kesersin.
birim sil seçilmiyor

Son düzenleme:
PALA.

PALA.

Üye
normal format yükleme ekranında mı disk seçecem
Evet, 1 TB yada 932 GB olarak orada görünür, o diskin tüm bölümlerini dikkatli şekilde silip, biçimlendirip, yeniden oluşturup, deneyin.

• Beğen
R.BEDRAN

R.BEDRAN

Üye
    Konu Sahibi
Evet, 1 TB yada 932 GB olarak orada görünür, o diskin tüm bölümlerini dikkatli şekilde silip, biçimlendirip, yeniden oluşturup, deneyin.
çıkmadı o şekil , sadece bilgisayara bağlı harddisk görünüyor , bir de disk yönetiminden bakayım dedim birim sili seçemiyorum , diğerlerinde seçebiliyorum
Mesaj birleştirildi:

çıkmadı o şekil , sadece bilgisayara bağlı harddisk görünüyor , bir de disk yönetiminden bakayım dedim birim sili seçemiyorum , diğerlerinde seçebiliyorum
flash bellek için söylüyorsun değil mi , bilgisayarın kendi harddiski disk yazma korumalı değil 1tb sandisk ultra dual drive usb flash bellek

PALA.

PALA.

Üye
1tb w7 yüklerken hata verdi
flash bellek için söylüyorsun değil mi , bilgisayarın kendi harddiski disk yazma korumalı değil 1tb sandisk ultra dual drive usb flash bellek
SSD sandım, flash bellek ayrı konu onu disk yüklemede görememeniz normal.

İnternetteki çözümleri de denemişsiniz, farklı USB portlarına takarak komutları tekrar deneyin belki olur.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
R.BEDRAN

R.BEDRAN

Üye
    Konu Sahibi
SSD sandım, flash bellek ayrı konu onu disk yüklemede görememeniz normal.

İnternetteki çözümleri de denemişsiniz, farklı USB portlarına takarak komutları tekrar deneyin belki olur.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
olmamıştı denedim

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
MiniTool Partition Wizard Denedin Değil Mi

• Beğen
R.BEDRAN

R.BEDRAN

Üye
    Konu Sahibi
Son düzenleme:
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye

read only yazıyor , fare sağ tıkladığımda bişey çıkmıyor
disk korumasını kaldırırsan olay çözlecek onuda komut işlemciden yaptıracaksın o zaman

R.BEDRAN

R.BEDRAN

Üye
    Konu Sahibi
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
bahsettiğin cmd diskpart ise yaptım , orda da korumadan dolayı işlem yapılamadığını belirtiyor
bir ara başıma gelmişti sank ama olmadı servisi ile görüşüp bir durumu anlat donanımsal mı yazılımsal mı öğrenmiş oluruz.

R.BEDRAN

R.BEDRAN

Üye
    Konu Sahibi
bir ara başıma gelmişti sank ama olmadı servisi ile görüşüp bir durumu anlat donanımsal mı yazılımsal mı öğrenmiş oluruz.
sandisk sss sayfasında böyle birşey yazılı :

USB Flaş Belleklerde Yazmaya Karşı Korumalı Hata Uyarısı​

"Yazmaya karşı korumalı" hata uyarısı flaş bellek kendinde bir potansiyel hata tespit ettiğinde belirir. Cihaz veri kaybını önlemek için yazmaya karşı korumalı moduna geçer. Bu sorunu gidermenin bir yolu bulunmamaktadır.
Mesaj birleştirildi:

"Yazmaya karşı korumalı" hata uyarısı flaş bellek kendinde bir potansiyel hata tespit ettiğinde belirir. Cihaz veri kaybını önlemek için yazmaya karşı korumalı moduna geçer. Bu sorunu gidermenin bir yolu bulunmamaktadır.
sandisk bunu bilerek yapıyor yorumlarda öyle anlaşılıyor , 1tb kaymak çöp oldu yaw :-(

Son düzenleme:
  • Üzüldüm
Tepkiler: gonyalı
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye

Mesaj birleştirildi:

sandisk bunu bilerek yapıyor yorumlarda öyle anlaşılıyor , 1tb kaymak çöp oldu yaw :-(
olmadı servise gönder çözerler donanımsal birşeyse sıkıntı

R.BEDRAN

R.BEDRAN

Üye
    Konu Sahibi
olmadı servise gönder çözerler donanımsal birşeyse sıkıntı
ürünün faturasını kaybettim , hepsiburada hesabımı silmiştim , bakarız artık göndermeye çalışacam ,yardımın için teşekkürler 🤗

XXXturi01

XXXturi01

Üye
Mini partition mu neydi öyle bir şey vardı onu deneyin. mini partition işletim sistemi kurar gibi flash belleğe yazdırıp flash bellketen boot ediyordun bilgisayari kurulum ekranı gibi diskleri yonetebiliyorsunuz.

Üst Alt