Telefon Tavsiyesi SAMSUNG S5830 GALAXY ACE mi, NOKIA C7 mi ?

Sponsorlu Bağlantılar

non-toXic

non-toXic

Üye
    Konu Sahibi
SAMSUNG S5830 GALAXY ACE mi, NOKIA C7 mi ?
Elimde samsung preston var dokunmatiği hasar gördü o yüzden yeni bir telefon alacağım ve bu iki telefon arasında kaldım.Nokia istememin nedeni aynı anda birden fazla uygulama açabilme,dosya yöneticisi fln yani eski samsung'uma göre nokia bence biraz daha özelleştirilebilen bilgisayar gibi bir telefon o yüzden sadece nokia almak istiyordum fakat samsunga da bir bakayım dedim ve galaxy ace ile karşılaştım.Nokia nın arayüzünü seviyorum daha fonksiyonel fakat ace'de android işletim sistemi varmış ve nasıldır hiç bilmiyorum.Öncelikle Nokia mı Samsung mu? Eğer nokia ise c7 mi c6-01 mı? Bilgileriniz ile seçmeme yardım ederseniz çok memnum olurum. :)

kemalus

Üye
kesinlike c7 al ben de var çok memnunum

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
git ace al. Bütün ihtiyaçlarını karşılar. Tabi galaxy s2 htc sensation kadar olmasa da.:ehe

uribaju

uribaju

Üye
Samsung galaxy ace ın QVGA 15fps video kaydı C7 nin ise HD 25 fps video kaydı var .Galaxynin 5mp kamerası.C7nin 8mp kamerası var.Galaxy Bluetooth 2.1 ,C7 Bluetooth 3.0(Hızlı Veri Gönderme).Galaxynin işlemcisi 800 ghz,C7 nin ise 680 ghz (pek fark yaratacagını zannetmiyorum)Galaxy nin ekranı Amoled değil galiba.C7 nin Amoled ekran.Galaxy nin 158 MB dahili hafızası var C7 nin ise 8gb .C7 de bulunan Yakınlık sensörü İvme sensörü donanımları.C7nin Çift Led flashının olmasına karşın Galaxy de tek led flash bulunmaktadır.Seçim sana kalmış:oke:

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
işlemci farkının fazla fark yapmayacağını söylemişsin. Android olması yeter.
Bir de;

Android market var. Yani 300.000 uygulama.
C7 kamerasında Otofocus yok. 16 MP olsa ne yazar:ehe

Ama tabi seçim benim değil, benim olsa düşünmeden Ace alırdım. Bence sen de Ace almalısın.

uribaju

uribaju

Üye
işlemci farkının fazla fark yapmayacağını söylemişsin. Android olması yeter.
Bir de;

Android market var. Yani 300.000 uygulama.
C7 kamerasında Otofocus yok. 16 MP olsa ne yazar:ehe

Ama tabi seçim benim değil, benim olsa düşünmeden Ace alırdım. Bence sen de Ace almalısın.

Nokia Ovi de de hafta başı 1000 uygulama ekleniyor ..
Ayrıca Auto Focusun olup olmaması beni ilgilendirmez fotografçılıkla ilgilenmiyorum çünkü .İsterseniz f.makinesi alın niye ugrasıyorsunuz ki okadar :ehe O yüzden kamerayı auto focusa göre değerlendirmek saçma bence :oke: Ayrıca HD kalitesi var daha ne olsun 8mp kamera ve Fullfocus ile tam odaklama denilen olay var birde..ben özellikleri sıraladım seçim sana kalmış kardeş ;)

pRime.

pRime.

Üye
Ace bunların arasında telefondan sayılmaz onun için at. Wave2 veya C7'ye bak.

non-toXic

non-toXic

Üye
    Konu Sahibi
Yorumlardan anladığım ve araştımalrım sonucunda nokia almaya karara verdim fakat gönül ister c7 almak ama ailemi ikna etmem lazım c6-01 nasıl c7 den çok büyük bir farkı olduğunu zannetmiyorum.

nexpow

nexpow

Üye
ace al symbian bitti bunlar hala cırpınıyor anna gelecekmiş kurtulacaklarmış sorunlarından üstüne 300 koy galaxy s al

benden demesi nokia iyi ama symbian beş para etmez diyim sana

uribaju

uribaju

Üye
Yorumlardan anladığım ve araştımalrım sonucunda nokia almaya karara verdim fakat gönül ister c7 almak ama ailemi ikna etmem lazım c6-01 nasıl c7 den çok büyük bir farkı olduğunu zannetmiyorum.
fazla farkı yok ama c6-01 in dahili hafızası 340mb ,c7 nin ise 8 gb birde c7deki nfc teknolojisi c6-01 de yok ama diğer özellikleri çok farklı değil

pasha14

pasha14

Üye
Bende preston kullanıcısıydım sonra 5800 aldım. Şimdi C7 kullanıyorum telefonumdan çok çok memnunum. Müzik dinlemek istersen dışarı verdiği sesi çok net ama biraz yeterli değil. Kulaklık ile müzik dinlersen çok çok net ve güzel bir ses alıyorsun. Kamerası çok iyi HD videolar çekebiliyorsun bana göre 8 megapixel'in hakkını tamamiyle veriyor. Uygulama , oyun gibi konulardada çok iyi. S^3 yeni bir işletim sistemi olduğu için destek veriliyor zaten çok yakında anna güncelleştirmesi çıkacak telefon iyice güzelleşecek.

nexpow

nexpow

Üye
Bende preston kullanıcısıydım sonra 5800 aldım. Şimdi C7 kullanıyorum telefonumdan çok çok memnunum. Müzik dinlemek istersen dışarı verdiği sesi çok net ama biraz yeterli değil. Kulaklık ile müzik dinlersen çok çok net ve güzel bir ses alıyorsun. Kamerası çok iyi HD videolar çekebiliyorsun bana göre 8 megapixel'in hakkını tamamiyle veriyor. Uygulama , oyun gibi konulardada çok iyi. S^3 yeni bir işletim sistemi olduğu için destek veriliyor zaten çok yakında anna güncelleştirmesi çıkacak telefon iyice güzelleşecek.

bekle bekle anna cıkacak sizi kurtaracak :)

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye

8 Mpx hakkını veriyor diyorsun. iPhone'un 5 Mpx Kamerasıyla karşılaştırdın mı?

hoss

hoss

Üye
huwei ideos x5 tavsiye ederim bu iki telefonda da daha iyi :oke:

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Nokia C7.

pRime.

pRime.

Üye

Arada pek fark yok dostum c6-01'in ayrıca ekranı daha parlak. :oke:

N'name

N'name

Üye
Samsung galaxy ace ın QVGA 15fps video kaydı C7 nin ise HD 25 fps video kaydı var .Galaxynin 5mp kamerası.C7nin 8mp kamerası var.Galaxy Bluetooth 2.1 ,C7 Bluetooth 3.0(Hızlı Veri Gönderme).Galaxynin işlemcisi 800 ghz,C7 nin ise 680 ghz (pek fark yaratacagını zannetmiyorum)Galaxy nin ekranı Amoled değil galiba.C7 nin Amoled ekran.Galaxy nin 158 MB dahili hafızası var C7 nin ise 8gb .C7 de bulunan Yakınlık sensörü İvme sensörü donanımları.C7nin Çift Led flashının olmasına karşın Galaxy de tek led flash bulunmaktadır.Seçim sana kalmış:oke:

Yanlışın var Galaxy Ace 'nin işlemcisi 800 ghz değil mhz daha öyle bir teknoloji çıkmadı :oke: Ayrıca Galaxy Ace Android kullanıyor.Ve 800 mhz bir android için yeterli değil bence.Zaten arkadaşımda Ace var N8 ile kıyasladık (Sadece hız konusunda) zaten C7 ile N8 işlemcileri aynı fark yapmaz.Ace o kadar yavaş kalıyorki.N8 gayet akıcı bir şekilde menülerde dolaşırken Ace'de ekranı kaydırırken o kadar kasıyorki bu gözlemlerimden dolayı C7 Diyorum.

uribaju

uribaju

Üye
8 Mpx hakkını veriyor diyorsun. iPhone'un 5 Mpx Kamerasıyla karşılaştırdın mı?

iphone 'nun kamerası nedir ya :ehe

Yanlışın var Galaxy Ace 'nin işlemcisi 800 ghz değil mhz daha öyle bir teknoloji çıkmadı :oke: Ayrıca Galaxy Ace Android kullanıyor.Ve 800 mhz bir android için yeterli değil bence.Zaten arkadaşımda Ace var N8 ile kıyasladık (Sadece hız konusunda) zaten C7 ile N8 işlemcileri aynı fark yapmaz.Ace o kadar yavaş kalıyorki.N8 gayet akıcı bir şekilde menülerde dolaşırken Ace'de ekranı kaydırırken o kadar kasıyorki bu gözlemlerimden dolayı C7 Diyorum.
Dostum ben de senle aynı fikirdeyim zaten yanlışıkla ghz yazmışım zaten öyle bir telefon yok:ehe

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
iPhone'un kamerası n8 hariç bütün Nokia'lardan daha iyidir.

Üst Alt