Samsung Galaxy Mini2 s6500 en iyi kernel for stock rom

Sponsorlu Bağlantılar

avast

avast

Üye
    Konu Sahibi
Orasini bilmiyorum belkide oylevolmustur cogu kisi bu kerneli kulkabiyordu sorunsuz bi sekilde yani wipelari hem jernelden once hem kernelde sonra yapin bideb oyle deneyin

• Beğen
Tepkiler: dogukan-

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
Orasini bilmiyorum belkide oylevolmustur cogu kisi bu kerneli kulkabiyordu sorunsuz bi sekilde yani wipelari hem jernelden once hem kernelde sonra yapin bideb oyle deneyin

Savaşmadan pes etmek yok desene. :) Birkaç farklı yol deneyeceğim bakalım. Gerçi sağlığım pek müsait değil ama olsun. Sonucu yazacağım.Şu an wifi çalışıyor. Yaptığım sırayı anlatıyorum aynen:

1- Telefonu önce titanium backup ile komple yedekleyin. Çünkü bu kerneli yükledikten sonra her şey silinmiş olacak. Tekrar tekrar her şeyi yüklememek için önce bu yedek işini yapın.
2- Telefona odin ile stock rom yükleyin. Bir kez açılsın telefon. Daha sonra cwm 6 yüklemeden hemen önce, recovery moda girip wipe data/factory reset deyin.
3- Resetledikten sonra reboot now deyin ve telefonu açın. Sonra kapatın ve download moda girip tekrar odin'e bağlayın. Şimdi de cwm 6'yı kurun.
4- Kurulum bitip telefon bir kez açıldıktan sonra eğer root dosyası sdcard'ta yoksa, önce o işi halledin, sonra telefonu recovery mod'a alıp root yapın.
5- Root yaptıktan sonra telefon yine bir kez açılsın. Daha sonra Root Explorer'i kurun. System klasörüne girdiğiniz zaman sağ üstte r/o yazılı bir buton vardır, ona tıklayın. (r/w yazılı da olabilir. Yani önce o butona bir kez tıklayın.)
6- Şimdi yine system klasöründe build.prob dosyasına basılı tutun. Ekrana gelen seçeneklerden "Open with txt editor"ü seçin.
7- Açılan dosyada Avast'ın ilk mesajda yazdığı satırları bulun. İlk mesajda anlatılan "gpu"dan hemen önce bir boşluk görünüyor. Ancak benim telefonumda bu boşluklar yoktu, önce o boşluğu ekledim ve sonra her iki satıra da "gpu" yazdım. Yani benim telefonda satırların sonu "type=mdp" idi. Ben de "type=gpu" yapmak yerine, "type= gpu" yaptım. "g"den önceki boşluğa dikkat lütfen.
8- Her iki satırda gerekli değişikliği yaptıktan sonra menü/seçenekler tuşuna basıp "save & exit" deyin. uyarı gelirse onay verin. Sonra root explorer'in tamamen çıkın.
9- Şimdi telefonu recovery mod'a alın. sdcard üzerinden kernel dosyasını seçip kurulumu yapın ve "reboot now" seçeneği ile telefonunuzu açın.

Elbette bunda orjinal rom'a çıkan orjinal güncellemelerin yapılmamış olmasının da etkisi olabilir veya gpu yazısından önce mutlaka bir boşluk bırakılması şart olabilir. Bilemiyorum orasını.

Avast ve Doğukan'a teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: avast
dogukan-

dogukan-

Üye
Önemli değil daha hızlı çalışmasını istiyorsan kullanmadığınız saçma telefon uygulamalarını silebilirsiniz
Bu arada orjinal roma gelen güncelleme ne işe yarıyor? Sen yuklediysen tabii

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
Önemli değil daha hızlı çalışmasını istiyorsan kullanmadığınız saçma telefon uygulamalarını silebilirsiniz
Bu arada orjinal roma gelen güncelleme ne işe yarıyor? Sen yuklediysen tabii

Evet onu yaptim. Guncelleme de stabilizasyonu arttiriyor. Basja bir esprisi yok. Ayrica bu guncellemeden sonra yenileri cikarsa kies uzerinden sorunsuzca gucelleyebileceksiniz diyor. Hepsi bu.

dogukan-

dogukan-

Üye
Evet onu yaptim. Guncelleme de stabilizasyonu arttiriyor. Basja bir esprisi yok. Ayrica bu guncellemeden sonra yenileri cikarsa kies uzerinden sorunsuzca gucelleyebileceksiniz diyor. Hepsi bu.
Tamam

avast

avast

Üye
    Konu Sahibi
Saol bilgilendirme icin telefon degisince deneme sansim olmadigi icin net konusamadim k.bakmayin

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 484994 ve dogukan-

Üst Alt