RAMEXPANDER kullanin!!!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ali58_58

Ali58_58

Üye

Haklısın swap gereksiz ancak modları desteklemeyen uyduruk kerneller doluxda. SSadece swap olsa neyse. Mesela beats yükledim adam roma başka bişey gömmüş calistiramiyorsun. Kernelde triangle away destek olmuyor rom hata veriyor. Çok kötü şu an not2 durumu. Bu kernel nasıl yapılır bir bilsem 15 tatilde orta halli temiz bir kernel düzenlemek isterdim. Birde sade bir rom ama rom uzun sürer.
Kernel nasıl yapılır bilen varmı? :D
kernel kodlamak biraz zor bildiğim kadarıyla helede donannımı note 2 ye yakın bir telefon yoksa vay halinize hocam işiniz zor :D

The East

The East

Üye
Bende eski surumu var ingilizce daha iyi :)

PriZm

PriZm

Üye
Kernel editleme öyle kolay iş değil.

Kernel editleme linux ortamında yapılıyor

devlerinaski

Üye
ben kullanıyom güzel

TheMadness

TheMadness

Üye

Haklısın swap gereksiz ancak modları desteklemeyen uyduruk kerneller doluxda. SSadece swap olsa neyse. Mesela beats yükledim adam roma başka bişey gömmüş calistiramiyorsun. Kernelde triangle away destek olmuyor rom hata veriyor. Çok kötü şu an not2 durumu. Bu kernel nasıl yapılır bir bilsem 15 tatilde orta halli temiz bir kernel düzenlemek isterdim. Birde sade bir rom ama rom uzun sürer.
Kernel nasıl yapılır bilen varmı? :D

hiç bulaşma bence source compiling vs bilmiyorsan çünkü cihazı hardbrick edersin.

- - - Eklendi - - -

En iyi kernel şu anlık bu gibi görünüyor http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1927852 SiyahKernel çıkarsa onu yüklersin ;)

- - - Eklendi - - -

Kernel editleme öyle kolay iş değil.

Kernel editleme linux ortamında yapılıyor

Cygwin ile windows ortamında da yapılabilir.

aleranol

aleranol

Üye
15 tatilde her ortamda yapabilirim. Demekki daha öğrenmem gerekenler var. Kernel olarak niyeyse perseusa isinamadim. Zaten NEAK ve redpill kerneller nedensizce snot uygulamasını bozuyor. Şimdi tb ile backup alıp perseus ve redpillin son sürümlerini deneyeceğim. Sanırım kernel yazma işini üniversiteye bırakıcam. Aaah üniversite bi girsem sana varya neler neler olacak

PriZm

PriZm

Üye

hiç bulaşma bence source compiling vs bilmiyorsan çünkü cihazı hardbrick edersin.

- - - Eklendi - - -

En iyi kernel şu anlık bu gibi görünüyor SiyahKernel çıkarsa onu yüklersin ;)

- - - Eklendi - - -

Cygwin ile windows ortamında da yapılabilir.
Ama linuxda yapmak daha basit.windowsta emülatör kullanılıyor

aleranol

aleranol

Üye

0 dan yapmadım.kendi yaptığım rom üzerine cm10 kernelini editledim.

Kendi romun :rock: ben de kerneli editlemek istiyorum ama :zzz: yeterli bilgim yok henüz. Peki rom mu daha basit bilgi gerektiriyor kernelmi?

PriZm

PriZm

Üye

Kendi romun :rock: ben de kerneli editlemek istiyorum ama :zzz: yeterli bilgim yok henüz. Peki rom mu daha basit bilgi gerektiriyor kernelmi?

Rom daha basit.zip olarak recoveryden yüklenen romlarda zip dosyasını aç içeriği değiştir uptater scripti tekrar yaz tamam

PriZm

PriZm

Üye
Yada rom yapma işini repository'lerle de yapabilirsin.pc de yap telefondan terminalde repo komutunu ver yüklesin güncellemeyi ve kaynakları :)

Heroata

Heroata

Üye
Hafiza kartimim clasni nsl orencm 8 gb

aleranol

aleranol

Üye
Ben genelde zip yüklüyorum malum pc yok. Sanırım orjinal romun üzerinde dans edicem 15 tatilde. Lanet olsun omefa rom stabil diye geziyorlar. 2 tane kernel desteklemiyor hatta bir kere arayüzü çöktü ..... omegavv7.4 iyiydi üzerinde oynama yapıcam allahın izniyle. Bilgilendirme için Sağol. Bir sorum daha var. Ben bu romu telefondan sorunsuzca yaparım değilmi? Ekleyebileceklerim de kişiselleştirmeler uygulamalar ve bazı şeyleri silme olabilir değil mi?

- - - Eklendi - - -

Hafiza kartimim clasni nsl orencm 8 gb

Hafıza Kartı çıkart üstünde C içinde ya da direk class x diye yazar

PriZm

PriZm

Üye
Ben genelde zip yüklüyorum malum pc yok. Sanırım orjinal romun üzerinde dans edicem 15 tatilde. Lanet olsun omefa rom stabil diye geziyorlar. 2 tane kernel desteklemiyor hatta bir kere arayüzü çöktü ..... omegavv7.4 iyiydi üzerinde oynama yapıcam allahın izniyle. Bilgilendirme için Sağol. Bir sorum daha var. Ben bu romu telefondan sorunsuzca yaparım değilmi? Ekleyebileceklerim de kişiselleştirmeler uygulamalar ve bazı şeyleri silme olabilir değil mi?

- - - Eklendi - - -

Hafıza Kartı çıkart üstünde C içinde ya da direk class x diye yazar

Telefondanda yaparsın ama daha çok uğraştırır.updater-scripti güncellemek epey uğraştırabilir

Round-Saturn

Round-Saturn

Üye
karnellerin kodlamasını duzenlemesini yapmak basit degil 100 tane rom kurdum şöyle telefona canlılık veren karnel goremedim birinde şarj cabuk gdydn dgrinde batarya 3 u bi arada olan karnel yok googlenin karnel 4 u saglam kodlaması lazım s3 un sarjı su gbi gdyo

TheMadness

TheMadness

Üye
karnellerin kodlamasını duzenlemesini yapmak basit degil 100 tane rom kurdum şöyle telefona canlılık veren karnel goremedim birinde şarj cabuk gdydn dgrinde batarya 3 u bi arada olan karnel yok googlenin karnel 4 u saglam kodlaması lazım s3 un sarjı su gbi gdyo

Siyahkernel kur ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt