pc nin kendi kendine kapnışı sizce sorun nedr?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OnaySozucok

Üye
    Konu Sahibi
pc nin kendi kendine kapnışı sizce sorun nedr?
pc de ağır bişler yapnca kendiliğnden kapnıo önceden bu sorunu yapmazdı sizce bu sorun neden olabil yorumlarınız beklyorum
mesala pes2010 acınca pc de elektrik kesilio özellikler:
ekran kartı ati 1 gb
ram 2 gb

HaqperesT

HaqperesT

Üye
power yada işlemci sogutmada problem olabilir

• Beğen
Tepkiler: OnaySozucok

fnldstntn

Üye
isinmadan dolayi olabilir...speedfan ile isiyi kontrol edebilirsin 70 in uzerine cikarsa sorun var demektir...

• Beğen
pasha14

pasha14

Üye
Bana göre aygıtlar çok fazla elektrik çektiği için powerden kaynaklanan elektrik sorunu yaşanıyor.
İşlemcinin üzerinde ki fanda da problem olabilir fanı kontrol et ve temizle sorun devam ederse eğer , belli ki problem powerde

• Beğen

OnaySozucok

Üye
    Konu Sahibi
daha önce pc prizden kapttım ve anakrtı yandı acaba diom o sırada power de bozulmuş olabilr mi?cevabınızı bekliyorum lütfen şimdiden teşkürler

---------- Eklendi @ 19:11:04 ---------- Yazıldı @ 19:10:49 ----------

Bana göre aygıtlar çok fazla elektrik çektiği için powerden kaynaklanan elektrik sorunu yaşanıyor.
İşlemcinin üzerinde ki fanda da problem olabilir fanı kontrol et ve temizle sorun devam ederse eğer , belli ki problem powerde
daha önce pc prizden kapttım ve anakrtı yandı acaba diom o sırada power de bozulmuş olabilr mi?cevabınızı bekliyorum lütfen şimdiden teşkürler

pasha14

pasha14

Üye
  • Beğen
turkıshpower66

turkıshpower66

Üye
büyük ihtimal power da zarar görmüştür ve gerekli gücü bilgisayarına sağlayamıyordur.büyük bir uygulama açıncada daha yüksek bir voltaj istenince güç yetersizliğinden bilgisayar kapanıyordur.

goldonfreeman

goldonfreeman

Üye

---------- Eklendi @ 19:11:04 ---------- Yazıldı @ 19:10:49 ----------

bunu yaptıkdan sonramı olmaya basladı yoksa bellı bı zaman gecdıkden sonramı

benım masaustundede oluyordu kasanın kapagını cıkarım camın onune koyuyordum :D ıcını ac temızle ısınmadan kaynaklanıyor anakart yansa acılırken kapanırdı snde oylemı kapanıyo ?

OnaySozucok

Üye
    Konu Sahibi
bunu yaptıkdan sonramı olmaya basladı yoksa bellı bı zaman gecdıkden sonramı

benım masaustundede oluyordu kasanın kapagını cıkarım camın onune koyuyordum :D ıcını ac temızle ısınmadan kaynaklanıyor anakart yansa acılırken kapanırdı snde oylemı kapanıyo ?

ewt anakrtı deiştrdim fakat güç kanynğını deiştrmedm anakrt yanmadan önce işlmci sıcklığım 28-29 ekran kartı 40 derecn falndı şimdi ekran kartı sıcklığı 55 ve işlemcim sıcklığı 39-40 dereceydi.Acaba güç kaynağı fazla elektrik verdiği içn olabilr mi?

---------- Eklendi @ 12:04:55 ---------- Yazıldı @ 11:52:27 ----------

isinmadan dolayi olabilir...speedfan ile isiyi kontrol edebilirsin 70 in uzerine cikarsa sorun var demektir...

speedfan kurdum ve ekran kartı sıcaklığı 60 işlmci sıcklığı 34-35

turkıshpower66

turkıshpower66

Üye
ewt anakrtı deiştrdim fakat güç kanynğını deiştrmedm anakrt yanmadan önce işlmci sıcklığım 28-29 ekran kartı 40 derecn falndı şimdi ekran kartı sıcklığı 55 ve işlemcim sıcklığı 39-40 dereceydi.Acaba güç kaynağı fazla elektrik verdiği içn olabilr mi?

---------- Eklendi @ 12:04:55 ---------- Yazıldı @ 11:52:27 ----------

speedfan kurdum ve ekran kartı sıcaklığı 60 işlmci sıcklığı 34-35
ekran kartı aşırı ısınıyor sanırım sistem kapattırıyor....

turkıshpower66

turkıshpower66

Üye
60 derece ekran kartı için bence normal değil benim ki bile crysis 2 en son ayarlarda 44 dereceden yukarıyı görmedi işlemci sadece 56 dreceye cıktı :)

OnaySozucok

Üye
    Konu Sahibi
ekran kartı aşırı ısınıyor sanırım sistem kapattırıyor....
ekran kartı nedn o kadr ısınıor bide sadece ekran kartı deil işlemci ondan sonra hdd bile fazla ısınıo bu neyden kaynaklanıordur sizce? öncedn de anakrtım yanmıştı :( anakrtı deiştrdm fakat bu sefr çok ısınca kapnıo
anakrt yandığı sırada powerde bozulmuş mudur?

HaqperesT

HaqperesT

Üye
ekran kartı nedn o kadr ısınıor sizce.Güç kaynağı fazla elktrik verdiğin içn olabilr mi?

#islemci ile sogutucu metali temas etmiyo olabilir
#ısı algılayıcı yanlıs algılıyor olabilir
#surucusu problemli olabilir

OnaySozucok

Üye
    Konu Sahibi
büyük ihtimal power da zarar görmüştür ve gerekli gücü bilgisayarına sağlayamıyordur.büyük bir uygulama açıncada daha yüksek bir voltaj istenince güç yetersizliğinden bilgisayar kapanıyordur.
bence güç yetrsizliğnde deil çünkü kasann içndeki herşey aşırı ısınıyor.fazla ısınnca da sistm kapnıyor.benm tahmin ya elktrikte bi sorun var ya da power bozlmuş olabilr.yanlış mı?

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
sen kasayı al adam gıbı işi bılen bır bılgısayar teknık servısıne gıt.
Orda bulurlar sorunu neyse...
Sorun powerdaysa sen bulamazsın zaten. Onların test cıhazları var hemen bulabılırler.

OnaySozucok

Üye
    Konu Sahibi
sen kasayı al adam gıbı işi bılen bır bılgısayar teknık servısıne gıt.
Orda bulurlar sorunu neyse...
Sorun powerdaysa sen bulamazsın zaten. Onların test cıhazları var hemen bulabılırler.

merak etme bilgsyar bölümünü okudum ben. güç kaynağını arızalıdır diom ama gelki teknik servis sizn elktrkte sorun var dio gelde gülme şimdi :D elktrktikçiyi aradık sorun faln yok dio gayet elktrik iletimi de toprklamada iyi dedi :D yani abicim ben torbalı/izmirde oturom adm gibi teknik servis yok.teknik servise verioz ram deiştrilo ekran kartı deiştrilio :D oklda ki hocma sordum güç kaynağından dır dedi :D yani arkadşm ben bulrum teste faln ihtiycm yok:DD

turkıshpower66

turkıshpower66

Üye
termal macunlarını kontrol ettın mı ?

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
merak etme bilgsyar bölümünü okudum ben. güç kaynağını arızalıdır diom ama gelki teknik servis sizn elktrkte sorun var dio gelde gülme şimdi :D elktrktikçiyi aradık sorun faln yok dio gayet elktrik iletimi de toprklamada iyi dedi :D yani abicim ben torbalı/izmirde oturom adm gibi teknik servis yok.teknik servise verioz ram deiştrilo ekran kartı deiştrilio :D oklda ki hocma sordum güç kaynağından dır dedi :D yani arkadşm ben bulrum teste faln ihtiycm yok:DD
madem sen bulursun bulmuşsunda..
sorun güç kaynagıysa yenisini alıp kurtulursun... :oke:

HaqperesT

HaqperesT

Üye
30 40 tl ye al bi power sen de rahatla milette
bozuk powerin bozuk elektrlgiyle kac gun gerdin yha
:alkis:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt