overclock nedir nasıl yapılır?(resimli anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

klongs

klongs

Üye
    Konu Sahibi
overclock nedir nasıl yapılır?(resimli anlatım)
her cihazın kendi frekansı vardır buna mhz denir örneğin benim telefonum galaxy s2 onun mhz i 1200 mhz.overclock bu mhz in azaltılıp artırılmasına denir. Overclock nasıl yapılır önce cihazınız rootlu olacak sonra overclock uygulamarından birini indirin ben bunu kullanıyorum bu uygulamayla anlatacağım
uygulamayı indirin açın superuser yazısı çıkacak allow deyin

yukarıda gördüğünüz gibi max clock min clock governor I/O scheduler bölümleri var

max clock freq e tıklarsanız yukarıdaki gibi rakamlar göreceksiniz o rakamlardan istediğinize tıklayarak örneğin 1.0 ghzi seçerseniz en fazla 1ghz hızında çalışacak

min.clock freq e tıklarsanız yukarıdaki gibi rakamlar göreceksiniz o rakamlardan istediğinize tıklayarak minimum çalışma hızını belirleyebilirsiniz örneğin 100 mhz i seçerseniz telefonunuzu kullanmıyorken 100 mhz hızına düşecek.

governore tıklarsanız yukarıdaki gibi yazılar göreceksiniz governoru seçerseniz belirlenen alt frekansla, maksimum frekans arasında sistem yüküne göre hızını otomatikman ayarlıyor.
açılıştaki apply on boota basarsanız telefonu her açışınızda otomatik olarak overclock ayarlarınızı yapıyor.
Bu ücretsiz program sayesinde hızlı ve üst seviye bir akıllı telefonunuzudaha uzun şarj süresine kavuşturabilirsiniz. Aynı şekilde yavaş bir telefonu da hızlandırabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: badboy018

GuitaristBoy

GuitaristBoy

Üye
tegrak overclock işe yaramıyodu bu işe yaradı fifa da kesintisiz teşekkürler

alonsof1

alonsof1

Üye
Kardeş kernel version stock rom telefonların çoğunda işe yaramaz, Costum romlarda sınırları zorlarsınız,Ayrıca mevcut frekans değerleriyle oynayarak pil tasarufu yapmanıza yarayabilir.Bunları belirtelim.Paylaşımın için saol...

gs_1991_apo

gs_1991_apo

Üye
xperia neo v var bunda overclock yaparsam nolur :)

ckurugollu

Üye
galaxy s 2 ye yükledim fakat cpu fızı 1200'ün üzerine çıkmıyor.Resimde 1600 gösteriyor ?

photos_dreams

Üye
hocam black kernel nasıl yüklerim

photos_dreams

Üye
hocam az önce root yaptım ve bu programı yükledim ama 1,2 fazla görünmedi
black kernel nasıl yüklerim

klongs

klongs

Üye
    Konu Sahibi

photos_dreams

Üye
hocam üçgen tekrar çıktı ne yapmalıyım

klongs

klongs

Üye
    Konu Sahibi
dedim tekrar çıkacak diye niye bu kadar takıyorsunki üçgene

photos_dreams

Üye
hocam hala 1,6 mhz göremedim programda

----------Eklendi @ 21:56:43 ---------- Yazıldı @ 21:55:46 ----------

ok hocam kızmayın
üçgen önemli değil

ayhan2000

ayhan2000

Üye
eyvallah:nono:

photos_dreams

Üye
siyah3-alpha6.tar olan dosyayı yükledim
doğrumu hocam

photos_dreams

Üye
o zaman 1,6 yapma şansım varmı hocam napmam lazım

photos_dreams

Üye
ckurugollu
galaxy s 2 ye yükledim fakat cpu fızı 1200'ün üzerine çıkmıyor.Resimde 1600 gösteriyor ?

overclock destekli kernel yüklemelisin ;)
overclock destekli ics kernel hangisidir yardım

Üst Alt