Online alışverişi tercih ediyor musunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Online alışveriş konusundaki düşünceniz nedir?

• Kesinlikle tercih ediyorum.

Kullanılan: 234 67.0%
  • Henüz alışveriş yapmadım, ancak çekimser değilim.

Kullanılan: 58 16.6%
  • İnternet üzerinden alışverişe karşıyım.

Kullanılan: 34 9.7%
  • Diğer ( Yorumunuzda açıklayabilirsiniz. )

Kullanılan: 23 6.6%

• Kullanılan toplam oy
    349

polattt47

Üye
Güvenilir olan sitelerden alışveriş yapmayı tercih ediyorum. (gitti gidiyor, n11 vb.)

• Beğen
Tepkiler: savaza

5800XManiac

5800XManiac

Üye
internetten alışveriş büyük kolaylık
Ama tedarik sürecinin uzaması ve kargo şirketleri insanı alışveriş yaptığına yapacağına bin pişman edebiliyor.

• Beğen
System X

System X

Üye
ne aldığıma göre değişir.her işi internetten siparişlerim diyemem ama eve kargo gelmesi daha rrahat

shadow-mavi

shadow-mavi

Üye
Selam canım babacanlarım internet hayatımıza girdikten sonra iletişim yoluyla dolandırıcılık maksimum derecede artı bunun nedenlerinden biri bizlerin yeterli derecede bilgi sahibi olmamamız ve ilgisizligimiz aman üç beş kuruş ile ne olur dolandırılsam diyerek bir çok insan sanal da alışveriş yapıyor fakat bilinmesi gereken birşey var sizler kredi kartı Vs gibi sanal ortamda bilgileri paylaştığınız an itibariyle artık esir alınıyorsunuz taki bir hacker denk gelene kadar adam hesaplarınızdan kimlik bilgilerinize kadar ulaşıyor sonra sosyal mühendislik yaparak Size baskı uygulayıp paranızı aldıgı gibi istediğini de yaptırıyor babacanlarım çok dikkatli de olsanız bu site sağlam bir şey olmaz deseniz de bilgileriniz internet ortamına düştüğü andan itibaren herzaman tehlikedesiniz babacanlarım şuan bile geldiğimiz siteler LOG tutuyor ip adreslerinizi ve hakkınız da azda olsa bilgi sahibi olunuyor okadar program indiriyor ve kuruyorsunuz hepsi degilse de bir çoğu bilgisayarları kontrol ediyor ve kurulum sırasında da sizler kendi ellerinize onay verip tamam diyorsunuz işte kredi kartı Vs gibi işlemlerde de verdiğimiz onaylar hayati tehlike arz ediyor babacanlarım kesinlikle ve kesinlikle tavsiye etmiyorum Online işlemleri çok mecbur kalırda kullanırsanız da 24 saat içinde kredi kartınızı Online İşlemler için hemen kapatın kullandıktan sonra babacanlarım Saygı ve Sevgilerimle İyi Forumlar Dilerim babacanlarım
Selam canım babacanlarım internet hayatımıza girdikten sonra iletişim yoluyla dolandırıcılık maksimum derecede artı bunun nedenlerinden biri bizlerin yeterli derecede bilgi sahibi olmamamız ve ilgisizligimiz aman üç beş kuruş ile ne olur dolandırılsam diyerek bir çok insan sanal da alışveriş yapıyor fakat bilinmesi gereken birşey var sizler kredi kartı Vs gibi sanal ortamda bilgileri paylaştığınız an itibariyle artık esir alınıyorsunuz taki bir hacker denk gelene kadar adam hesaplarınızdan kimlik bilgilerinize kadar ulaşıyor sonra sosyal mühendislik yaparak Size baskı uygulayıp paranızı aldıgı gibi istediğini de yaptırıyor babacanlarım çok dikkatli de olsanız bu site sağlam bir şey olmaz deseniz de bilgileriniz internet ortamına düştüğü andan itibaren herzaman tehlikedesiniz babacanlarım şuan bile geldiğimiz siteler LOG tutuyor ip adreslerinizi ve hakkınız da azda olsa bilgi sahibi olunuyor okadar program indiriyor ve kuruyorsunuz hepsi degilse de bir çoğu bilgisayarları kontrol ediyor ve kurulum sırasında da sizler kendi ellerinize onay verip tamam diyorsunuz işte kredi kartı Vs gibi işlemlerde de verdiğimiz onaylar hayati tehlike arz ediyor babacanlarım kesinlikle ve kesinlikle tavsiye etmiyorum Online işlemleri çok mecbur kalırda kullanırsanız da 24 saat içinde kredi kartınızı Online İşlemler için hemen kapatın kullandıktan sonra babacanlarım Saygı ve Sevgilerimle İyi Forumlar Dilerim babacanlarım

• Beğen
Tepkiler: elmacıadam
smh60

smh60

Üye
Güvenilir olan sitelerden alışveriş yaparım giyim konusunda da önce buradaki mağazalarda aynısını bulup denerim sonra alırım beden sorunu olabiliyor :) he içim rahat mı kesinlikle değil mecbur kalmadıkça yapılmaması gerek diye düşünüyorum.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Genellikle güvenilen siteleri tercih ediyoruz. (gitti gidiyor , sahibinden) kullanım amacı ise az bulunan orjinal telefon parçaları almak ucuz fiyata ürün almak vs. Şimdilerde eski bir nokia telefon parçaları bulamazsın çarşıda ama internette bulunuyor.

yeumyang

yeumyang

Moderator
Bugüne kadar hiç internetten alışveriş yapmadım ama yapmak istesem küçük çaplı alışveriş yaparım kulaklık şarz aleti gibi ama öncelik tercihim mağazalar olur

serdar_gs

serdar_gs

Üye
Birçok kez internetten alışverik yaptık yapmayada devam ediyoruz. Günümüzde bu çok yaygınlaştı eğer karşı tarafın sağlam olduğuna kanaat getirirsek sıkıntı yok :)

babafre23

Üye
yıllardır internetten alışveriş yapan biri olarak,
bu yolda çok param gitti
tavsiyem sadece elden alış ve satış yapın
illa ki şehir dışına verecekseniz büyük mağazalarda çalışın ora iletişim telpa gibi
şimdiki dolandırıcılara get sistemi de kâr etmiyor bunu bizzat yaşayarak gördüm
hakliyken haksiz olduk

KingDroid

KingDroid

Üye
Tercih ediyorum ancak bazı siteler güvenli olmadığı için o sitelerden alışveriş yapmaya karşıyım

gıwıliler

gıwıliler

Üye
kendini kanıtlamış siteler haricinde alışveriş yapılmaması gereken bir ortamdır kendileri

CaglarReyiz

CaglarReyiz

Üye
İnternetten alışveriş yaparken dikkat edilmesi gereken bir çok kural var.

1. ) Sahibinden.com , Gittigidiyor.com , N11.com gibi siteler senin benim gibi şahıslar veya iş yerleri ürün satar. Bu gibi sitelerden ürün alırken dikkat edilmesi husus : Satıcı'ya verilen puan ve atılan yorumlar. Bunların önemi çok çünkü dürüst bir mağaza&satıcı geri bildirimlere ne kadar çok önem verirse o kadar popüler olur ve satışı bir o kadar artar. O yüzden bu gibi sitelerden alışveriş yaparken buna dikkat edin. Ürün satın aldıktan sonra verdiğiniz ücret alıcının hesaba hemen geçmez havuzda bekletilir daha sonra ürün size gelince kontrolünü sağlayıp onay vermeniz gerekir. Bu sisteme verilen ad "Sıfır Risk". Şahsi görüşüm ufak tefek şeylerimi bu gibi sitelerden alırım.Gidip de ekran kartı bilgisayar v.s alınmaz bana göre...

2.) Sağlam site olması
Ürün alırken sitenin sağlam olması gerekiyor. Şahsi tecrübelerime dayanarak isim vermem şart kusura bakmayın. Birincisi Vatan Bilgisayar para iadesini tam 24 günde gerçekleştirdi ve 10larca mail&siteden mesaj&müşteri hizmetlerini aramam v.s gerçekten çok uğraştırdı.Olayı da anlatayım sonra laf söylemeyin :) Pci-e ses kartı aldım arkadaşa.Ürün geldi neyse bir açtık kasayı anakartında pci-e yok :D pci-e 'nin az slotlu olanı var unuttum şimdi ismini sanırım pci-x oluyor her neyse aradım ürünü geri iade etmemi söylediler.Ettik ve tam 24 günde o uğraşla paramızı geri alabildik...

Hepsiburada.com'a gelirsek harika bir site reklam amaçlı olmasın ama bütün ürünlerimi buradan alırım.Geçen Pc için soğutucu aldım beğenmedim.Ürünü pazartesi iade ettim Çarşamba sabahı para hesabıma geçti? 0 arama ? 0 mail ? 0 mesaj ? mükemmel bir sistem....

Webdenal.com yeni keşfettim internetteki yorumlara güvenerek BenQ 24" Mönitör aldım ve 18 saatte teslim ettiler.(İstanbul'dan Edirne Keşan'a) çok beğendim gerçekten hızlı kargo ve mükemmel müşteri ilgisi. Telefonlar hemen açılıyor mailler en geç 1 saate cevaplanıyor...

Benim 4 yıllık tecrübelerimle anlatıyorum umarım yardımcı olmuşumdur...

Özet geçersek bir siteyi araştırmadan alışveriş yapmayın yoksa salatalık çıkabilir güvenemiyorum
:D

NOT: KREDİ KART ile yapılan alışverişlerde ne olursa olsun 3D Security ile alış veriş yapın!

• Beğen
sagopakajmer61

sagopakajmer61

Üye
Benim için en güvenilir alışveriş internet. İadesi kolay kişi ile işin yok. Tüketici olarak hakların belli satıcının hakları belli. Toplum olarak bu konuları okumadığımız için çoğunluk olarak sorun yaşamaktayız.

baby_face_

baby_face_

Üye
Ne alırsam alayım ilk tercihim online alışveriş.

ubeyd

Üye
Güvenilir sitelerden alişveriş yapılmalı ve indirimler mukayeseli olarak takip edilmeli.Hediye çeki olursa daha güzel olur 16.01.2015te Pierre Cardin %100 kaşmir ceketi 125 tlye Morhipo'dan aldım Etiketteki fiyat 1650 tl idi.AvrupaTrden 43 inç samsung UHD TVyi 1999 tlye 2 ay ertelemeli 9 taksit olarak aldım.

dumanibo

dumanibo

Üye
Beş para etmez bir sistem. Daha önce iki kez kredi kartım hortumlandı. Giyecek alırsanız 3. sınıf bit pazarı ürünleri geliyor, telefon alıyorsunuz hıyar geliyor :blink:

savaza

savaza

Üye
İnternetten alışveriş yaparken dikkat edilmesi gereken bir çok kural var.

1. ) Sahibinden.com , Gittigidiyor.com , N11.com gibi siteler senin benim gibi şahıslar veya iş yerleri ürün satar. Bu gibi sitelerden ürün alırken dikkat edilmesi husus : Satıcı'ya verilen puan ve atılan yorumlar. Bunların önemi çok çünkü dürüst bir mağaza&satıcı geri bildirimlere ne kadar çok önem verirse o kadar popüler olur ve satışı bir o kadar artar. O yüzden bu gibi sitelerden alışveriş yaparken buna dikkat edin. Ürün satın aldıktan sonra verdiğiniz ücret alıcının hesaba hemen geçmez havuzda bekletilir daha sonra ürün size gelince kontrolünü sağlayıp onay vermeniz gerekir. Bu sisteme verilen ad "Sıfır Risk". Şahsi görüşüm ufak tefek şeylerimi bu gibi sitelerden alırım.Gidip de ekran kartı bilgisayar v.s alınmaz bana göre...

2.) Sağlam site olması
Ürün alırken sitenin sağlam olması gerekiyor. Şahsi tecrübelerime dayanarak isim vermem şart kusura bakmayın. Birincisi Vatan Bilgisayar para iadesini tam 24 günde gerçekleştirdi ve 10larca mail&siteden mesaj&müşteri hizmetlerini aramam v.s gerçekten çok uğraştırdı.Olayı da anlatayım sonra laf söylemeyin :) Pci-e ses kartı aldım arkadaşa.Ürün geldi neyse bir açtık kasayı anakartında pci-e yok :D pci-e 'nin az slotlu olanı var unuttum şimdi ismini sanırım pci-x oluyor her neyse aradım ürünü geri iade etmemi söylediler.Ettik ve tam 24 günde o uğraşla paramızı geri alabildik...

Hepsiburada.com'a gelirsek harika bir site reklam amaçlı olmasın ama bütün ürünlerimi buradan alırım.Geçen Pc için soğutucu aldım beğenmedim.Ürünü pazartesi iade ettim Çarşamba sabahı para hesabıma geçti? 0 arama ? 0 mail ? 0 mesaj ? mükemmel bir sistem....

Webdenal.com yeni keşfettim internetteki yorumlara güvenerek BenQ 24" Mönitör aldım ve 18 saatte teslim ettiler.(İstanbul'dan Edirne Keşan'a) çok beğendim gerçekten hızlı kargo ve mükemmel müşteri ilgisi. Telefonlar hemen açılıyor mailler en geç 1 saate cevaplanıyor...

Benim 4 yıllık tecrübelerimle anlatıyorum umarım yardımcı olmuşumdur...

Özet geçersek bir siteyi araştırmadan alışveriş yapmayın yoksa salatalık çıkabilir güvenemiyorum
:D

NOT: KREDİ KART ile yapılan alışverişlerde ne olursa olsun 3D Security ile alış veriş yapın!
ARKADAŞ çok güzel özetlemiş bende aynen katılıyorum
giyim ayakkabı aksesuar alışverişlerinizde boyner i kullanın çünkü indirim ve hediye çeki veriyor tavsiyedir

interka

interka

Üye
internette yıllardır alışveriş yaparım herhangi bir sorunla karşılaşmadım ama her siteden alışveriş yapmam. n11, hepsiburda, teknosa, istanbulbilişim, hızlıal, bimeks yurtdışı olarakta focalprice'dan alışveriş yaptım ve hiçbir sıkıntı yaşamadım. kredi kartı ile alışveriş yaparken ben sanal kart oluşturdum alışverişimi sanal kart ile yapıyorum sanal kartla alışveriş yapacagım zaman alışveriş miktarı kadar limit açıyorum ve limit 1 saat sonra kapanıyor kullan yada kullanma.

Sarangni

Sarangni

Üye
Beş para etmez bir sistem. Daha önce iki kez kredi kartım hortumlandı. Giyecek alırsanız 3. sınıf bit pazarı ürünleri geliyor, telefon alıyorsunuz hıyar geliyor :blink:
Hıyarcıdan alırsan hıyar gelir. :D

Belli kriterleri çoğu arkadaş yazmış ki çoğu kişi hem fikir. Herkes güvenilir yerden alıyor. Gidip ne olduğu belli olmayan birinden alırsanız. Hıyar da çıkar başka şeyde....

Mhmmd Ali

Mhmmd Ali

Üye
giysi dışında herbir haltı aldım. ilk tercih nedenim dışarıdan ucuz olması. ikincisi ise modern bi yerde oturmamam(Bilindik mağzaların olmadığı yer gibi).

• Beğen

Üst Alt