Nokia, Blackberry Karşısında Patent Zaferi Kazandı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
    Konu Sahibi
Nokia, Blackberry Karşısında Patent Zaferi Kazandı

Nokia, BlackBerry'nin üreticisi RIM'a açtığı davayı kazandı ve şimdi kasasına büyük bir mebla koyacak.

, BlackBerry'nin üreticisi RIM'a açtığı davayı kazandı ve şimdi kasasına büyük bir mebla koyacak.

Geçtiğimiz hafta ve Blackberry'nin üreticisi RIM arasında bir patent mücadelesi başlamıştı. Gelen bilgilere göre , kablosuz iletişim patentlerini ihlal ettiği gerekçesiyle RIM'i mahkemelerinde dava etmişti. Fakat dava süreci ve arasındaki gibi arapsaçına dönmeden çözülmüş gibi görünüyor. Son gelen bilgiler RIM'in iddiaları kabul ettiği ve 'ya lisans ücreti ödemeye razı olduğu yönünde.
'nın WLAN kablosuz patentlerini ihlal eden RIM, bu teknolojiye sahip telefonları için lisans ücreti ödeyecek. Dava dokümanlarına göre şimdiye kadar satılan telefonlar için toplamda 50 milyon avroyu bulan bir ücret var. RIM, bu ücreti bir seferde 'ya ödeyecek. Bunun sonrasında ise gelecekte satılacak telefonlar için cihaz başına 2 ile 5 avro arasında bir ücret yine 'nın kasasına girecek. Ancak bu konuda henüz iki firmadan da resmi bir açıklama gelmedi.
Şu sıralar BlackBerry 10 işletim sistemi üzerinde çalışan RIM, ile anlaşmak konusunda hızlı davranarak potansiyel bir ambargonun önüne geçmek istemiş olabilir. Zira firmanın satışları bu ara yavaşlamış durumda ve tüm umutlar BlackBerry 10 işletim sistemli telefonlara yönelmiş durumda.

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
fena para sayılmaz :hmmm

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
ZaZuM

ZaZuM

Üye
Allah allah bi yerde de aralarında anlastilar diye okumuştum ama

CouTFeeL

CouTFeeL

Üye
nokia toparlıyor kendisini bi süre samsung sebinsin demişti galiba :)

erolustun

Üye
Nokia tableti ne zaman cikariyor bilgisi olan var mi? Tablet lazim. Nokia'yi bekliyorum.

ultraslan_66

ultraslan_66

Üye
NOKİA da bir tek blackberry'e kafa tutabiliyor. :islik :islik

SkyLaBTR

SkyLaBTR

Üye
okumustum sanki forumda bunu

serinaga

serinaga

Üye
Teşekkürler bilgi için

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt