Nokia 6125 ekran sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

XXXturi01

XXXturi01

Üye
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK
Dobraokuyucu

Dobraokuyucu

Üye
Yazılım 350 mb yohhh canımmm daha neler !

Bazı modellere phoneix ile yazılım ATAMAZSINız USB ile yazıılım atamazsınız.

BOX ile atabilirsiniz.
Elimde servis kitapçığı var burada Phoenix ile atıldığını belirtmişler yanlış anlamadımsa
Mesaj birleştirildi:

Avrupa olmassa ne oluyor? İmei sorunu mu yaşıyoruz?
En basit olarak dil sorunu yaşarsınız. Ancak cihazı tuğla etmenizde mümkün.
Mesaj birleştirildi:

Bahsettiğiniz cihaz FLS-4S ve ACF-8 aslında bu cihazlari seri-al port adaptörü üzerine yapmak mümkün diye hatırlıyorum bulabilirsem ve istek olursa devre şemasını atabilirim. Ama önce bulmam lazım. Umarım DCT-3 telefonlarla uyumlu değildir sadece.

Son düzenleme:
  • Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Elimde servis kitapçığı var burada Phoenix ile atıldığını belirtmişler yanlış anlamadımsa
Mesaj birleştirildi:

En basit olarak dil sorunu yaşarsınız. Ancak cihazı tuğla etmenizde mümkün.
Mesaj birleştirildi:

Bahsettiğiniz cihaz FLS-4S ve ACF-8 aslında bu cihazlari seri-al port adaptörü üzerine yapmak mümkün diye hatırlıyorum bulabilirsem ve istek olursa devre şemasını atabilirim. Ama önce bulmam lazım. Umarım DCT-3 telefonlarla uyumlu değildir sadece.
Aramıza hoşgeldin DCT-3 ise zaten phoneix veya İnfinity ile atılabilir.

Servis kitapçığını bizimle paylaşır mısınız ?

Dobraokuyucu

Dobraokuyucu

Üye
Aramıza hoşgeldin DCT-3 ise zaten phoneix veya İnfinity ile atılabilir.

Servis kitapçığını bizimle paylaşır mısınız ?
PDF dosyası olarak elimde var bu modelin G-Drive'a yüklersem bugün atabilirim
Mesaj birleştirildi:

bu linkten ulaşabilirsiniz diğer kitapçıklarda zaman icinde yüklenecektir.

Son düzenleme:
  • Beğen

fleexisimlikullanıcı

Üye
    Konu Sahibi
PDF dosyası olarak elimde var bu modelin G-Drive'a yüklersem bugün atabilirim
Mesaj birleştirildi:

bu linkten ulaşabilirsiniz diğer kitapçıklarda zaman icinde yüklenecektir.
CA-53 kablo kutudanmı çıkıyor kutusu duruyor bende sanırım.

Dobraokuyucu

Dobraokuyucu

Üye
Bazı nokialarda data kablosu kutudan çıkmıyor ama umarım ca53 kablosu kutudan çıkmıştır.
Normalde pop-port nokia cihazlarda bu kablo standart olarak çıkıyor (kesin bilgi değildir) ancak zamanında bu cihazları getiren distrübütör firmalar anlamsız bir şekilde bu kabloları kutudan çıkarıyorlardı satıştan önce umarım bu cihaz da aynı duruma kurban gitmemiştir.

• Beğen
XXXturi01

XXXturi01

Üye
Normalde pop-port nokia cihazlarda bu kablo standart olarak çıkıyor (kesin bilgi değildir) ancak zamanında bu cihazları getiren distrübütör firmalar anlamsız bir şekilde bu kabloları kutudan çıkarıyorlardı satıştan önce umarım bu cihaz da aynı duruma kurban gitmemiştir.
Umarım çıkmıştır kablo. Pop portlar zaten çıkıyor kutudan. Ama microUSB bazenleri çıkıyor ve su Nokia'nın en gıcik data kablosu ca 45 kutudan çıkmıyor. 2220 ca 45 girişi var ve bana verene kutusu varmı diye sorduğumda yok demişti olsa data kablosu zaten olmazdı.

Dobraokuyucu

Dobraokuyucu

Üye
Nokia'nın en gıcik data kablosu ca 45 kutudan çıkmıyor. 2220 ca 45 girişi var ve bana verene kutusu varmı diye sorduğumda yok demişti olsa data kablosu zaten olmazdı.
Bulunması en zor kablolardan biri o kablo. Pop port kadar yaygın olarak kullanılmadığı için büyük ihtimalle. Ama servis kablosu olarak kullanılamadığı için de olabilir. (Kesin bilgi değil):hmmm

• Beğen
XXXturi01

XXXturi01

Üye
Bulunması en zor kablolardan biri o kablo. Pop port kadar yaygın olarak kullanılmadığı için büyük ihtimalle. Ama servis kablosu olarak kullanılamadığı için de olabilir. (Kesin bilgi değil):hmmm
Nokiada 2220 cihazını çok gıcık yapmış. Bluetooth dahi yok. Hafıza kartı yok 10 MB hafıza var bari 50 MB olsada Nokia gönlümüzü alırdı. Video akışı yok bu yüzden internetten video izlenmiyo izlemek için indirme lazım. Ve ca45 data kablosu var keşke MicroUSB olsada PC ye bağlar son sürüm yazılımı atardım. Elimde 2220 varda olmaz olsaydı keşke. Ve bunu yazarken 2220 den müzik dinliyorum 10 MB link hafızaya 20 müziği çok kötü kalite ile sigdirdim. Neyse keşke ca45 kablosu çok kullanılan kablo olsaydı bulurduk popport kablolar yaygın olduğu için ekran sorunu yaşıyan arkadaşımız şanslı ca 45 olsaydı vay haline.

Dobraokuyucu

Dobraokuyucu

Üye
Nokiada 2220 cihazını çok gıcık yapmış. Bluetooth dahi yok. Hafıza kartı yok 10 MB hafıza var bari 50 MB olsada Nokia gönlümüzü alırdı. Video akışı yok bu yüzden internetten video izlenmiyo izlemek için indirme lazım. Ve ca45 data kablosu var keşke MicroUSB olsada PC ye bağlar son sürüm yazılımı atardım. Elimde 2220 varda olmaz olsaydı keşke. Ve bunu yazarken 2220 den müzik dinliyorum 10 MB link hafızaya 20 müziği çok kötü kalite ile sigdirdim. Neyse keşke ca45 kablosu çok kullanılan kablo olsaydı bulurduk popport kablolar yaygın olduğu için ekran sorunu yaşıyan arkadaşımız şanslı ca 45 olsaydı vay haline.
Aslında geçenlerde internette birinin telefona usb type-c swapladığını gördüm ama ne kadar sağlıklı olduğunu bilemeyeceğim.:ehe

fleexisimlikullanıcı

Üye
    Konu Sahibi
Belki çıkmıştır ama bulman biraz zahmetli telefonun kutusu başka bir ilde.
Mesaj birleştirildi:

Aslında 2330 da bana öyle geldi 6125 ten yeni ama çoğu özellikten yoksun.

Dobraokuyucu

Dobraokuyucu

Üye
Mesaj birleştirildi:

Aslında ekonomik olarak çok pahalı değiller. Sonuçta kaliteli bir USB kablo bile 80 90 lira civarında galiba.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
XXXturi01

XXXturi01

Üye
Aslında geçenlerde internette birinin telefona usb type-c swapladığını gördüm ama ne kadar sağlıklı olduğunu bilemeyeceğim.:ehe
Bende bir türkün 3310 a type c yaptığını gördüm herkes helel olsun yazmıştı. Birde sen hangi modele type c swaplandigini gördün? Bende 2220mime microUSB yapmayı düşünüyorum. Ca 45 girişi 4 pinli 2 pin data 2 pin enerji sanırım umarım öyledir öyle ise kolayca MicroUSB yaparım ve yaparken de elektrik anlayan biriyle yapmak lazım.
Mesaj birleştirildi:

Mesaj birleştirildi:

Kutu başka bir ildeyse ve o ilde kimin evindeyse o kişiye kutu içeriğinin resmini atmasını şöyle kablo görürsen yolla de kargo ile yollasın. Eğer erisilmeyecek bir yerdeyse iş zor. Ayrıca internetten alabilirsin.

• Beğen
Dobraokuyucu

Dobraokuyucu

Üye
Bende bir türkün 3310 a type c yaptığını gördüm herkes helel olsun yazmıştı. Birde sen hangi modele type c swaplandigini gördün? Bende 2220mime microUSB yapmayı düşünüyorum. Ca 45 girişi 4 pinli 2 pin data 2 pin enerji sanırım umarım öyledir öyle ise kolayca MicroUSB yaparım ve yaparken de elektrik anlayan biriyle yapmak lazım.
Mesaj birleştirildi:

Kutu başka bir ildeyse ve o ilde kimin evindeyse o kişiye kutu içeriğinin resmini atmasını şöyle kablo görürsen yolla de kargo ile yollasın. Eğer erisilmeyecek bir yerdeyse iş zor. Ayrıca internetten alabilirsin.
Elimde varsa şematiği size atabilirim. Bende o 3310'u gördüm galiba kablosuz sarj da eklemişti. Birde hintlinin biri n70 e yapmıştı ama o sadece sarj içindi.

Üst Alt