Nokia 5800 - Mobil Tv İzleme - Turkcell ve vodafone nokia 5800 ı mobil tv yi desteklemektedir

Sponsorlu Bağlantılar

Panzehirturk

Panzehirturk

Üye
    Konu Sahibi
Nokia 5800 - Mobil Tv İzleme - Turkcell ve vodafone nokia 5800 ı mobil tv yi desteklemektedir
Arkadaslar turkcell ve vodafone nokia 5800 ı mobil tv yi desteklemektedir. Ancak bu gsm operatörlerine mobil tv ayarları için sms atıldıgında size cevap olarak telefonunuz desteklememektedir diye cevap gelmektedir. Size kısaca nasıl yapıldıgını anlatayım.

Turkcell için:

444 0 535 i arayarak turkcell wap ve mobil tv ayarlarını isteyin. sonra size gelen turkcell wap ve mobil tv ayarlarını ( şifre isteyecek, şifre:1 2 3 4 ) kaydedin.

Devamında menüden ayarlar - baglantı - hedefler - wap servisleri ni secin. burada göreceksiniz ki turkcell wap ( altında öncelik 1 yazar, eger önecelik 2 veya 3,4 falan ise seceneklerden organize et - önceligi degiştirden yapın ) ayarı vardır. seceneklerden düzenleyi tıklalayarak

Baglantı İsmine: Turkcell Wap
Veri Tasıyıcı: Paket Araması
Erişim Noktası İsmi: wap ( küçük harflerle )
Kullanıcı Adına: gprs
Şifre Sorma: hayır
Şifre: gprs ( yazdıktan sonra yıldızlı olacaktır **** bu şekilde )
Dogrulama: Normal
Ana Sayfa:
Erişim noktası Kullan: Onaydan sonra

Yaptıktan sonra sol alttaki şecenekleriden Gelişmiş ayarları tıklayarak

Ag Türü: IPv4 ( I Ispartanın I sı)
Telefonun Ip Adresi: Otomatik
Dns Adresleri: 212.252.234.168
Yakın Kopya Port No: 8080

bunları yapıp kaydedin veya tekrar geri derseniz de olur.

Şimdi yapacagınız işlem mobil tv ye üye olurken size gelen sms de ki adresine baglanmak olacak. baglanırken karsınıza gelecek baglantı türklerinden turkcell wapı secin. Zaten devamında kolayca takip ederek yapabilirsiniz.

Diyelim ki kanalı sectiniz baglanıyor diyor ama baglanmıyor. Yapacagınız diger bir şeytelefonun menüsünden uygulamalardan real playere girerek sol altaki seceneklerden ayarları tıklayarak video ve akış diye 2 menü gelecek. Akışı tıklayarak Yakın kopyayı hayır diyecegiz. Şebeke olan yere girerek;

Erişim noktası Kullanımda: Mobil Tv yi seciniz
Cevirimiçi Süresi: Sınırsız
En Düşük UDP Baglantı Noktası: 6970
En Büyük UDP Baglantı Noktası: 32000

yaparak tekrar adresinden giriş yapın ve istediginiz kanalı izleyin.

Vodafone için ise:

444 0 542 yi arayarak vodafone live ayarlarını isteyin. Size gelecek sms de yine 1 2 3 4 şifresini girerek kaydedin.

Sonrasında Menüden İnternete girerek Web i tıklayın. Devamında acılacak olan adreste mobil tv yi tıklayarak istediginiz kanalı izleyebilirsiniz.

Diyelim ki kanalı sectiniz baglanıyor diyor ama baglanmıyor. Yapacagınız diger bir şeytelefonun menüsünden uygulamalardan real playere girerek sol altaki seceneklerden ayarları tıklayarak video ve akış diye 2 menü gelecek. Akışı tıklayarak Yakın kopyayı hayır diyecegiz. Şebeke olan yere girerek;

Erişim noktası Kullanımda: Vodafone Live yi seciniz

Bu sekilde cok rahat izleyebilirsiniz.

Vodafone futbol paketine üye iseniz ve avrupa maclarını izlemek isteyiorsanız ki ( Türk takımları elendi izleyecek bir şey yok artık ) mac baslamadan yarım saat önce acmanızı tavsiye ederim. Yoksa maç esnasında açmaya denerseniz baglanamayabilir ve roaming diye bir uyarı gelir. O zaman yapacagınız tek sey tekrar tekrar denemek olacak ya da macın ilk yarısında denemek olacak..

• Beğen
Tepkiler: sedat19, aydın 05, omerdepe ve 14 diğerleri

vanz_spell

Üye
tşk ler

ibibiq

ibibiq

Üye
avea da yok muuuuu :ağlarım:

teamera05

Üye
tsklerde kac kontur gidiyor bide wireless li olsaymis cok guzel olcakmisda telefonun flasplayeri yok oyuzdende wireless icij yoktur neyse saol

Felix F.

Felix F.

Üye
Kardeş 1.si Kontör Devri Bitti :).

2.si Aylık ve Günlük Paketi Var.

1 Günlük Tv Paketi 2 TL 1 Aylık TV Paketi 9.90 TL :)

teamera05

Üye
değermi kanal sınırlaması kaç yani kaç kanal var ? :=)

onur_513

Üye
beleş yok mu :cry: :birak::tşk:

crazyboy-212

Üye
vodafonda şimdilik bedava yeni geçenlere olması lazım bir ay boyunca

nikcesbasak

Üye
:islik

Kingmortall

Kingmortall

Üye
olmuyo yaw mesaj atıylar desteklenmiyor diyo arıyorum 1 2 3 4 5 6 7 8 9 bütün sayıları sayıyolar bi türlü baglanamadım müşteri temsilcisine :off:

recep_uysal

recep_uysal

Üye
saol

asi 53

asi 53

Üye
mobil tv ye tıklayıp giriyorum fakat ağ gecidi cevap vermiyor diyor bu nedir ??
5800 müzik express te

Dark Magic

Üye
karışık :D

muratbasol

muratbasol

Üye
arkadaşlar ayarları doğru yaptığınızda gerçekten kaliteli bir şekilde cepte tv izlemek mümkün.Turkcell mobil tv ile çok rahat ve gayet net bir şekilde izleyebiliyorum yalnız fiyatlar biraz pahalı yani.aylık 10 tl mesela :( 5 tl olsa çok süper olur.ama bi de şu var turkcell bu işi iyi götürüyor kanal d ve star tv yoktu onlarda geldi şimdi.artı digiturk ile anlaşmalı kanallar da var mesela turkmax,iz tv gibi kanallar...

--------------- Ekleme ---------------

Arkadaslar turkcell ve vodafone nokia 5800 ı mobil tv yi desteklemektedir. Ancak bu gsm operatörlerine mobil tv ayarları için sms atıldıgında size cevap olarak telefonunuz desteklememektedir diye cevap gelmektedir. Size kısaca nasıl yapıldıgını anlatayım.

Turkcell için:

444 0 535 i arayarak turkcell wap ve mobil tv ayarlarını isteyin. sonra size gelen turkcell wap ve mobil tv ayarlarını ( şifre isteyecek, şifre:1 2 3 4 ) kaydedin.

Devamında menüden ayarlar - baglantı - hedefler - wap servisleri ni secin. burada göreceksiniz ki turkcell wap ( altında öncelik 1 yazar, eger önecelik 2 veya 3,4 falan ise seceneklerden organize et - önceligi degiştirden yapın ) ayarı vardır. seceneklerden düzenleyi tıklalayarak

Baglantı İsmine: Turkcell Wap
Veri Tasıyıcı: Paket Araması
Erişim Noktası İsmi: wap ( küçük harflerle )
Kullanıcı Adına: gprs
Şifre Sorma: hayır
Şifre: gprs ( yazdıktan sonra yıldızlı olacaktır **** bu şekilde )
Dogrulama: Normal
Ana Sayfa:
Erişim noktası Kullan: Onaydan sonra

Yaptıktan sonra sol alttaki şecenekleriden Gelişmiş ayarları tıklayarak

Ag Türü: IPv4 ( I Ispartanın I sı)
Telefonun Ip Adresi: Otomatik
Dns Adresleri: 212.252.234.168
Yakın Kopya Port No: 8080

bunları yapıp kaydedin veya tekrar geri derseniz de olur.

Şimdi yapacagınız işlem mobil tv ye üye olurken size gelen sms de ki adresine baglanmak olacak. baglanırken karsınıza gelecek baglantı türklerinden turkcell wapı secin. Zaten devamında kolayca takip ederek yapabilirsiniz.

Erişim noktası Kullanımda: Mobil Tv yi seciniz

yaparak tekrar adresinden giriş yapın ve istediginiz kanalı izleyin.

Vodafone için ise:

444 0 542 yi arayarak vodafone live ayarlarını isteyin. Size gelecek sms de yine 1 2 3 4 koduni girerek kaydedin.

Sonrasında Menüden İnternete girerek Web i tıklayın. Devamında acılacak olan adreste mobil tv yi tıklayarak istediginiz kanalı izleyebilirsiniz.

Erişim noktası Kullanımda: Vodafone Live yi seciniz

Bu sekilde cok rahat izleyebilirsiniz.

QUOTE]

bu ayarları doğru yaparsanız ki çok dikkatli yapınız yoksa soun çıkıyor: hayet başarılı sonuçlar alabili ve cepte mobil tv yi rahatlıkla izleyebilirsiniz.

omer6334

omer6334

Üye
teşekkür:oke:

fuatfurit

Üye
Bana 100 mb hediye geldi. Türkcell'den ama mobil tv denedim olmadı setupun indirdim filan falan ayarları yükledim gene olmadı ... ekran bembeyaz duruyor öyle alta video ilerletmek için program açılıyor ama devamı gelmedi.

uzmburak

uzmburak

Üye
5800 xm kullanıyorum vodafone mobil tv aldım izleyebiliyorum ama normal şebekedede 3g şebekedede 3.5 g şebekedede 54 kb/s lik iğrenç bir görüntü kalitesiyle seyredeiyorum iki üç dakkadan sonra ses var görüntü donuyor sorun bendemi yoksa vedafoneda mı öyle:angry::angry::angry:bide aylık 6 lira ücret kesyorlar galiba:P:

gilorya

gilorya

Üye
teşekkürler çok yardımcı oldun ben hallettim uygulayın arkadaşlar oluyor.

fahridemir

Üye
eline sağlık

Üst Alt