N9 Android.deb 4.1.1 basit kurulum

Sponsorlu Bağlantılar

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
Anlatım için teşekkütler...
İlk olaral open moda pc den flashladığımı kernel ve zimage dosyası mı aktif ediyor? ve ben qtweak ile inception ve aegisctl yüklemiştim onları kaldımam gereklimi?

arkadaşlar aegis farklı open mode farklı bootloader farklı
birbiriyle karıştırmayalım
şuanki flash işlemi open mode yani bootloader diye tabir ettigimiz bir hiledir cihazı sana teslim eder zararı yoktur tam aksine faydalıdır..
bu işlemi yapmak icin hicbirşey kaldırmaya gerek yok buldozer misali sorun veya sıkıntı olarak cihaz garanti kapsamın dan cıkar

Seglopsi

Seglopsi

Üye
Anlatım için teşekkütler...
İlk olaral open moda pc den flashladığımı kernel ve zimage dosyası mı aktif ediyor? ve ben qtweak ile inception ve aegisctl yüklemiştim onları kaldımam gereklimi?

open mode ile inception ve aegis cakismiyor. kaldirmana gerek yok.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi

eksileri. hangi boot var bilmiyorum ama bendeki boot programiyla telefon kapaliyken sarj olmuyor. android .prop dosyasini duzeltip galaxy nexus ayari yapilsaydi daha iyi olurdu hocam. (hangisi var bilmiyorum ama muhtemelen ya ayar yoktur, yada galaxy s1'dir)

artilari, nitdroid yuklemek pratik olmus. terminalden ugrasip kodlari dogru mu yanlis mi girdim derdi yok.

biz heran gibi sorunla karşılaşmadık kapalı ikende şarj oluyor şuan icin bir sıkıntı sözkonusu degil
bir de sizin yorumlarınızı alalım

dawid

dawid

Üye

cihazin kerneli aegise bagli degil demek. aegis cihazda her istedigimizi yapmamizi engelleyen guvenlik duvari.

- - - Eklendi - - -

open mode iyidir serdar, kilit ve nokia account eklenmiyor sadece o kadar. bircok artisi var yani.

- - - Eklendi - - -

bu konunun birinci sayfasi. ilk mesaj

ustadim cevaplarin icin tesekkur ederim sanirim gelistirici mod altindakiler hepsi yuklenince open mod oluyor dimi birde bu anlatimi daha basit ce anlatsan iyi olur saygilar

Seglopsi

Seglopsi

Üye
biz heran gibi sorunla karşılaşmadık kapalı ikende şarj oluyor şuan icin bir sıkıntı sözkonusu degil
bir de sizin yorumlarınızı alalım

bende triple boot var hocam ondan sanirim. nemo, nitdroid ve meego olan.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
ustadim cevaplarin icin tesekkur ederim sanirim gelistirici mod altindakiler hepsi yuklenince open mod oluyor dimi birde bu anlatimi daha basit ce anlatsan iyi olur saygilar

yazılım dosyaları,
zlmage
android deb dosyası ve kodlar daha basiti şuan olması mümkün degil yapmanız gereken dosyaları indirip flash lamak

enson deb dosyasını yüklemek

Seglopsi

Seglopsi

Üye

yok hocam kerneli degistirince cihaz open mod'a geciyor. gelistirici modunun ordaki yuklemler gelistirici mod ile alakali, farkli gorevleri olan programlar.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi

bende triple boot var hocam ondan sanirim. nemo, nitdroid ve meego olan.

en güzeli ubiboot cihaz fazla enerji tüketiyor ama cok saglıklı ayrıca sarj bitsin veya bitmesin sorun olmuyor

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi

ubiboot iste bendeki de, telefon kapaliyken sarj olmuyor.

o işte bir yanlışlık var
kapalı iken sarj oluyor kurulumda atlanılan birşeyler olmalı yoksa sorun yaşamanız söz konusu olacagını sanmıyorum

Seglopsi

Seglopsi

Üye
o işte bir yanlışlık var
kapalı iken sarj oluyor kurulumda atlanılan birşeyler olmalı yoksa sorun yaşamanız söz konusu olacagını sanmıyorum

olabilir zaten ilk kurarken sans eseri kurmustum. nemo 1 defa acilmisti nitdroidi acarken acilmisti hatta. kurulumda bir sorun yasamistim kisaca oyle diyeyim. sonradan duzelttim hersey normal suan ama duzeltirken evvelinde flash felan atmamistim. boot'da kalan dosyalardan kaynakli bisey olabilir muhtemelen.

dawid

dawid

Üye

yok hocam kerneli degistirince cihaz open mod'a geciyor. gelistirici modunun ordaki yuklemler gelistirici mod ile alakali, farkli gorevleri olan programlar.
ustad kafam iyice karisti kernel nerden degisiyor bilmiyorum birde nitdroid alpha 5 deb kurulum dosyalari nerden incek ben bulamadim kusuruma bakma maydonoz oluyorum olaya ama

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi

olabilir zaten ilk kurarken sans eseri kurmustum. nemo 1 defa acilmisti nitdroidi acarken acilmisti hatta. kurulumda bir sorun yasamistim kisaca oyle diyeyim. sonradan duzelttim hersey normal suan ama duzeltirken evvelinde flash felan atmamistim. boot'da kalan dosyalardan kaynakli bisey olabilir muhtemelen.

cok karışık bir sistemi var aslında kolay ama
ilk olarak nitdroid flash işlemi
peşinden ubiboot dosyaları conf pack vs

musait bir anda onun anlatımınıda yaparız

bana musade herkese iyi forumlar

Seglopsi

Seglopsi

Üye
ustad kafam iyice karisti kernel nerden degisiyor bilmiyorum birde nitdroid alpha 5 deb kurulum dosyalari nerden incek ben bulamadim kusuruma bakma maydonoz oluyorum olaya ama

kernel flasher uzerinden cihazi flashlayinca degisir. alpha5'in deb dosyasi da orada. kaptan koymus. ilk once bilgisayara flasher kurup oradan kerneli flashlamak gerekli cihaz open mod'a geciyor. open mod a gectiginde, boot icin aegis devreden cikiyor. once boot dosyasini, sonra nitdroid deb dosyasini kuruyorsunuz. nitdroid cihaza kurulmus oluyor. cihazi.yeniden baslattiginizda nitdroid veya meego icin secim isteniyor isterseniz nitdroid'e isterseniz meego'ya geciyorsunuz.

- - - Eklendi - - -

cok karışık bir sistemi var aslında kolay ama
ilk olarak nitdroid flash işlemi
peşinden ubiboot dosyaları conf pack vs

musait bir anda onun anlatımınıda yaparız

bana musade herkese iyi forumlar

hocam birsey daha var, cihaz open mod a gececegi icin nokia hesabi ve cihaz kilidinin kalkmasi gerek. bunu ozellikle.yazin.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi

kernel flasher uzerinden cihazi flashlayinca degisir. alpha5'in deb dosyasi da orada. kaptan koymus. ilk once bilgisayara flasher kurup oradan kerneli flashlamak gerekli cihaz open mod'a geciyor. open mod a gectiginde, boot icin aegis devreden cikiyor. once boot dosyasini, sonra nitdroid deb dosyasini kuruyorsunuz. nitdroid cihaza kurulmus oluyor. cihazi.yeniden baslattiginizda nitdroid veya meego icin secim isteniyor isterseniz nitdroid'e isterseniz meego'ya geciyorsunuz.

- - - Eklendi - - -

hocam birsey daha var, cihaz open mod a gececegi icin nokia hesabi ve cihaz kilidinin kalkmasi gerek. bunu ozellikle.yazin.

uyarı icin teşekkürler

fnldstntn

Üye
Kurulumu basariyla yaptim fakat bu acilistaki open mode uyarisini kaldiramadim hata veriyor...

dawid

dawid

Üye
ustadim one ben daha yeni flash atmayi ogrendim bildigim kadariyla winflasher diye yukleyici diyim ben var ve bunun icine bir 255 mb ve bir 1.13 kusur iki dosyayi koyuyoruz ve flasher bunlari yukluyor kaptan ustadin koyduklarini nasil bulucam bilemiyorum telefonumda iki isletim sistemi gormeyi cok isterim ama daha aciklamana ihtiyacim var tum saygimla

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
    Konu Sahibi
ustadim one ben daha yeni flash atmayi ogrendim bildigim kadariyla winflasher diye yukleyici diyim ben var ve bunun icine bir 255 mb ve bir 1.13 kusur iki dosyayi koyuyoruz ve flasher bunlari yukluyor kaptan ustadin koyduklarini nasil bulucam bilemiyorum telefonumda iki isletim sistemi gormeyi cok isterim ama daha aciklamana ihtiyacim var tum saygimla

winflasher i her kes kullanamaz şayet flash işlemini winflasher ile yapıyorsan yanlış yoldasın belirteyim
geniş ayrıntısı ile anlatımı baştan bi göz at uygulamaya başla
sorun yaşayacagını sanmıyorum