N86 RM-484 v30.09 Firmware Modifiye Hack v1

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mikrorganizma

Üye
    Konu Sahibi
yeni versiyonun hayırlı olsun
sayende bende flash attım :aha:
x-plore çalışıyormu

gcoleri

Üye
eywallah *****leri yapıcam oyle bi yerdeyim ki internet rezilligi yasıyorum

mikrorganizma

Üye
    Konu Sahibi
bende Ankara'nın göbeği,Çankaya'nın tepesi Dikmendeyim ve internette kopma yaşıyorum:bann: telekoma lugatımdaki en nacizane kelimeleri hediye ediyorum:off:

mikrorganizma

Üye
    Konu Sahibi
screensaver bende çalışıyor ama flash lite ile olabilir aynı sıkıntı yabancı forumlardada var geri bildirimin için teşekkürler düzenleyip tekrar eklerim

celilcemre

celilcemre

Üye
bunu nasıl yaptın helal sana

gcoleri

Üye
selam mikrorganizma
yabancı siteleri kurcalayarak ben de kendime ait bir mod hazırladım sen burda xplore u da sisteme gommusun o zaman ben xplore u da anlatımından yararlanarak aktive edememistim hackleyecek olanlar sonradan yuklerse daha kullanıslı olur diye dusunuyorum
galiba senden baska n86 icin mod olayına giren olmamıs trde genellikle 5800 uzerinde calısmalar
hatta bazı modlarda sis dosyalarını da yazılıma gommusler gaiba senin xplore da yaptıgın gibi tabii ben bu kadar detaya inmedim henüz
elinde n86 ya uygun yamalar varsa (rofs a atabilecegim) ve paylasırsan sevinirim kolay gelsin

mikrorganizma

Üye
    Konu Sahibi
evet ya herkes 5800 mod yapıyor yabancı forumlarda da böyle oradaki bazı uygulamaları n86 uyarlamaya çalışıyorum ama vaktim olmuyor devamlı şehir dışına çıkıyorum, laptop'un harddiski kafa attı malasef programların hepsi gitti gerçi onlar tekrar toplarım ama çok önemli verilerimde gitti :off: çin sitesinde radyoyu kullaklık olmadan çalıştırmışlar wifi ve gps sinyallerinide artırmayı başarmışlar bana biraz uydurma geliyor ama neyse denemek lazım

badb0y06

Üye
bilen birisi yardım etsin

1- 179mb olan v21.006 dosyasınımı indireceğiz çünkü C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\Products\RM-484\ diye bir yer yok

2- diyelim 1. şıktaki doğru birşey onu indirecez, şimdi bu ilk sayfadaki v30.009 u C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\Products\RM-484\ burdakiylemi değiştireceğiz(yani v21.006=179mb indirdiğimiz)

wireless üzerinden internete girebiliyorum fakat flash playermıdır nedir eski sürüm diyor ve videolar açılmıyor, bu sitede olsun başka sitelerde olsun ilgili programı indiriyorum fakat hepsindede dahili bileşen diyor(sanırım değiştirilemeyen bir program tam çözemedim)

video izleyebileceğim(wirelesstan) çalışan bir flash player download linki koyabilirmi birisi rica etsem

ya da bu versiyonda çalışıyormu

gardi

gardi

Üye
evet ya herkes 5800 mod yapıyor yabancı forumlarda da böyle oradaki bazı uygulamaları n86 uyarlamaya çalışıyorum ama vaktim olmuyor devamlı şehir dışına çıkıyorum, laptop'un harddiski kafa attı malasef programların hepsi gitti gerçi onlar tekrar toplarım ama çok önemli verilerimde gitti :off: çin sitesinde radyoyu kullaklık olmadan çalıştırmışlar wifi ve gps sinyallerinide artırmayı başarmışlar bana biraz uydurma geliyor ama neyse denemek lazım

evet n86 içinde mod yapsalar çok güzel olucak bune hep 5800 için var.valla n86 için mod yapacak arkadaslara şimdieden teşekkür ederim:d:

badb0y06

Üye
Valla olmaz böyle birşey ya

n86da o yazı gelince on offa basıyordum olmuyordu meğer n97 gibi tam o yazı gelince usb kablosunu takacakmışız 2saattir uğraşıyorum yazık ya

mikrorganizma

Üye
    Konu Sahibi
Valla olmaz böyle birşey ya

n86da o yazı gelince on offa basıyordum olmuyordu meğer n97 gibi tam o yazı gelince usb kablosunu takacakmışız 2saattir uğraşıyorum yazık ya
cevap biraz gecikti kusura bakma ama halletmişsin
179 mb dosyayı bilgisayara kuruyorsun bahsettiğin dizin oluşur sonra indirdiğin v30.009 ile ilgili dosyaları dizine kopyala

gardi

gardi

Üye
daha bitmedi mikrorganizma hocam dosyayı eklesenizde bizde yüklesek telefona

sokarus

sokarus

Üye
yahu bir askere gittik neler değişmiş nemesise ne oldu pazartesi kısmetse n86 alıyorum ha....k licez bir şekilde artık
sen yaşa maxi cep :)

gardi

gardi

Üye
Arkadaşlar epeydir hazırlamayı düşündüğüm mod olayını bitirdim x-ploreyi z:\ gömmek çok uğraştırdı sadece neyse , bu modda aşağıdaki değişiklikler yapıldı

1
Formattan sonraki otomatik çalışan Nokia hoşgeldiniz mesajı kapatıldı.

2
format sonrası otomatik mynokia sms gönderimi kapatıldı

3 flash lite 4.1 yüklendi (test edilmedi)

4 diğer diller kaldırıldı Türkçe varsayılan dil olarak ayarlandı (T9 ve yardım ve
uygulamalardaki diğer dil desteği )

5 X-plore v1.45 ve rompatcher+ z:\ sürücüsüne eklendi kurulumdan sonra sorunsuz
çalışmaktadır

6 Kurulumdan sonraki boş tel hafızası 66.8 mb tır
private/102072C4/reserved.bin dosyaysını silerek tel hafızasını 71.8 mb yapabilirsiniz ( @n!wa+*r'e teşekkürler)

7
Rompatcher+ çalıştırın patchleri uygulayın telefonuza artık unsigned uyglamaları yükleyebileceksiniz

8 formattan sonra xplore çalıştırdığınızda mavi ekran hatası verecek uygulamayı kapatıp tekrar çalıştırın ve trial olarak çalışacaktır tekrar lisanslamak için

1 Contactstemplatesi telefona kurun
2 Xploreyi tekrar çalıştırın
3 telefonda c\system\data klasörüne gidin ve içeriğini silin
4 xploreyi kapatmadan Contactstemplates çalıştırın
5 çıkan ne kadar veri varsa silin
(ne kadar varsa hepsini benim ilk denenmemde 3 tane vardı)
6 indirdiğiniz dosyaları tekrar aynı dizine kopyalayın
7 xploreyi kapatın ve tekrar çalıştırın artık lisanslama işlemi tamamdır:aha:

Kurulum; kesinlikle jaf kullanınız phoneix ile flash atmayınız
1 ogm
jaf emulatörü bilgisayarınıza kurun
2 navfirm ile firmwareyi indirin
3 orjinal dosyalar ile indirdiğiniz dosyaları değiştirin (
C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\Products\RM-484\)
ve telefona flash atın

ogm emulator

jaf 1.98.62

v30.09 Firmware Modifiye
ekran koruyucu ile hata var yeni düzenleme yapılacak

bu düzenleme daha yapılmadımı ? hocam bilgi verirseniz sevinirim.yapmayacaksanız konuyu takip etmeyi bırakalım hocam:):d: sağlıcakla

pruva

Üye
bende hackleyecegim n86 ımı ama üseniyorum işte

beyyyyy

Üye
ekran koruyucudakı hata flash litle 4.1 yüklediğin içindir orjinalını yuklersen dort dortluk olur bana inan hatta orjinal programlarıda kaldırabılırsen sadece telefonun çalışması için program bırakırsa daha ıyı olur bıde oyle dene bende kullanırım yapmasını bılsem kedım yapardım ınan yınede ellerıne saglık EYVALLAH

fatih254

Üye
benimki n86 white. bu indigo. bise olurmu ?

hbkundakci

Üye
N86 için Türkçe flaş arıyorum, elinde olan var mı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt