Motorola Atrix Cm10 JB Rom (Tavisiye 10 numara)

Sponsorlu Bağlantılar

alaStar

alaStar

Üye
Millet ben size tarif ederimde bende optimus black var sizin yapacağınız işlemler biraz farklı yani keşke size yardımcı olabilsem

alaStar

alaStar

Üye
root yaptım şimdi ne yapmam lazım yardım etçk yokmu

Root olduysa telefonun rom manageri yükle ve ilk seçeneği uygula flash clockworkmod recovery seceneğini yani
Ama bu sırada internete bağlı ol

Sonra da install rom from sd kark gibi bi seçenek var onu uygula ve tüm şecenekleri işaretleyip sd kartına attığın romu seç o kendi yükler zaten :good:

TuRKGuCu

TuRKGuCu

Üye
sd kart dediğin hafıza kartı değilmi harici taktığımız oraya atınca insall rom fromda çıkmıyor bişey girince

alaStar

alaStar

Üye
Çıkması laxım kardeş

TuRKGuCu

TuRKGuCu

Üye
kafayı yecem olmuor

alaStar

alaStar

Üye
kafayı yeme kardeş az araştır yapan nasıl yapıyor belki başka yöntem vardır

ney27

Üye
kafayı yecem olmuor
sd kart dedigi atrixin depo havızası senin havıza kart ise sd kart/ex diye konumlandırılıyor sen dosyaları depo havızaya atcaksın

- - - Eklendi - - -

Root olduysa telefonun rom manageri yükle ve ilk seçeneği uygula flash clockworkmod recovery seceneğini yani
Ama bu sırada internete bağlı ol

Sonra da install rom from sd kark gibi bi seçenek var onu uygula ve tüm şecenekleri işaretleyip sd kartına attığın romu seç o kendi yükler zaten :good:
kardeş senin dediğin gibi yaptım ancak tel kapanınca şöyle bir yazı cıktı[h=2]Starting RSD protocol support.....ve telofon bu yazıdan öteye gitmiyor ..pili çıkartdım tekrar takınca orjinal romdan tekrar açıldı..[/h]

- - - Eklendi - - -

BEN TELE COSTÜM ROM ATMAK İŞTİYORUM ANCAK YAPAMIYORUM TEL ROOT LU
COSTUM ROM İÇİN ANDRİD ROCOVERY GİRMEYE ÇALIŞTIM OLMADI
İNTERNETDE YAPTIGIM ARAŞTIRMALARDA DA RSD PROGRAMI İLE FLAŞH LAMADAN BAHSEDİYORLAR AMA..
BUNUN DA ATT VEYA DİGER ŞİRKETLERE GÖRE VEYA BİZİM KULLANDIGIMIZ OLİMPUSMU NEDİR(ULUSLAR ARASI) PEK AYRINTILI ANLATMIYORLAR YADA BENİM KAFAM KARIŞTIGI İÇİN BEN ANLAMIYORUM
BANA NASIL COSTUM ROM ATACAGIMI BASİT( ULULAR ARASI ATRİX MB860 ) BİRŞEKİLDE TEL. ZARAR VERMEDEN ANLATACAK BİR KİŞİ ARIYORUM ŞİMDİDEN TEŞEKÜRLER

TuRKGuCu

TuRKGuCu

Üye
Ben romu yukledim ama cok karisik

TuRKGuCu

TuRKGuCu

Üye
Kardes sana yardimci olurum ama bence orjinal romda kal 4.1de hafiften oyunlarda kasma yapti bunun disinda internet manyak hizli ama bence orjinalde kal.

cmert

cmert

Üye
rom gerçekten başarılı ancak batarya performansı için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. 1 günü bile zor tamamlıyor. bu sorunu çözerlerse tadından yenmez

ney27

Üye
tesekkürettim kardeş güzel bir rom

- - - Eklendi - - -

en sonunda rom yuklemeyi basardım
artısı-eksisi
rom da arka plan çalışan uygulamaları sorunsuz kapatabiliyorsunuz---(bu romu yükleme amacım da buydu orjinal rom uygulama kapatmada başarısızdı)
rom stabil jb olmamasına ragmen gayet güzel çalışıyor--- (takılmalar olmasına ragmen orjinal romda meydana gelen takılmalar daha uzun sürüyordu bunda takılan uygulamayı arka pilana alıp kapatabiliyorsunuz)
interneti hızlı-- (yalnız flaş player sorunu var benim gibi çogunlukla telden internete giriyorsan önemli ancak flash tabanlı skyfire veya pulfin tarayıcılarla hal olur)
orjinal romda çalışıp da takılı kalan pstoch pro gibi bir programı ilkkez buromda çalıştırabildim
pil tasarrufu gayet güzel 12 saat fulltaim -internet -wifi -program yükleme -yüksek ekan parlaklıgı-ekranın açıkkalmasına ragmen gece 11 de şarj %15 de kaldı bu rakam göze az gibi gelebilir ancak orjinel romda tali aldıgım ilk iki günde yine 12 saat içinde şarza başlamışdım.oyunlara gelince her roma uygun oyun vardır bazı oyunlar veya programlar bazı romlarda çalışmaz veya takılabilir sizteme uyma sorunu çıkabilir bu dogaldır ..pek telde oyun oynamam ama oyun perfonmasına bakacagım ..telde 1,2 saat oynandıgın da şarjı bit meyen tel veya rom yok piyasad..
Bu romun bana göre en büyük eksiklği kamerasıyla video çekememe çekerken taklıyor ve berbat bir görüntü oluşuyor orjinal rom daki görüntü kalitesi yok

AYRICA WİFİ SİNYALLARİNİ ALMADA AZDA OLSA BİR ZAYIFLIK VAR
bu rom eksikliklerden biriside dock i kullanamamak teli dock takdigimda tel hoporloru calismiyor
romu kurdugunuzda cyanogenmod güncellemelrine bakın güncelleme ayarlarını günlük yapın rom ve kernelini güncelliyorsunnuz unutmayın

TuRKGuCu

TuRKGuCu

Üye
Bu romda tel kapaliyken sarj olmuor sanirim sizdede oylemi

ney27

Üye
oluyor

TuRKGuCu

TuRKGuCu

Üye
Tel kapaliyken sarja taktigimda batarya simgesinin icinde soru isareti cikiyor bende

ney27

Üye
yeniden yükle

TuRKGuCu

TuRKGuCu

Üye
gapps linkini yenileyebilirmiyiz.. link ölü

ney27

Üye
ne yaptın kardeş halledemedin mi sorununu
bende gappsın dosyası var
batuozalp kardeşimiz linki yenileyemez işe sana gnderebilirim
bu romun vide sorununu çözdüm orjinal rom gibi video çekmesede marketden .. programını indirebilirsin bazen takılıyor ama romun kamerasından daha iyi çekiyor

TuRKGuCu

TuRKGuCu

Üye
eywallah kardeşim çok saolasın gapps dosyasını buldum sorun kalmadı senin werdiğin linkteki programı denicem.

• Beğen
Tepkiler: ney27

ney27

Üye
flash player sorunu ise normalde kendi tarayıcısı ile çalışıyor diger tarayıcılar ile çalışmıyor bazeen donuyor ekstradan puffin tarayıcıy tavsiye edrim

TuRKGuCu

TuRKGuCu

Üye
Linkte verdigin Video cekme programi donmuyor ama cok dusuk kalite cekimi .