Duyuru Microsoft'un Android ve İos Uygulamaları

Sponsorlu Bağlantılar

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Microsoft'un Android ve İos Uygulamaları
Şimdi bana birisi açıklasın bu Onedrive uygulamalarından hangisi daha iyi??
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Office uygulamalarına gelirsek, zaten bilgisayarla aynı arayüz ve özelliklerle Office Touch uygulamalarını Windows Phone için yayınlayacaklarını açıklamışlardı. Ama yine de bir göz atalım. İki uygulamada da yetenekler aynı. Arayüzde kaynaklanan kullanım kolaylığı farkı var. O da kişiye göre değişir. Kimi Android uygulamasını daha kullanışlı bulur kimi de Windows Phone uygulamasını. Ben yaklaşık üç satır daha,fazla alan gösterdiği için Windows Phone uygulamasını kullanıyorum. Ayrıca Excel'de ekstra butonlar da işimi daha iyi görmemi sağlıyor. Android Office uygulaması WP'deki gibi tam ekran olamıyor. Status bar ve çoğu cihazda bulunan sanal tuşlar dosyaya yaklaşık 0.5" küçük ekranda göz atıyor hissi veriyor.

Kilit ekranı uygulamalarına gelirsek, zaten Windows Phone platformunun bu tür uygulama izinlerinin olmadığını bilmeyen yok. En son Tetralockscreen güncellendikten sonra bir kaç değişiklik oldu. Android'deki Microsoft kilit ekranı uygulamalarına gelirsek; Next Lockscreen ve Picturesque Lock Screen

Öncelikle Picturesque Lock Screen fikir olarak güzel bir uygulama. Fakat yaklaşık 15 gün kullandıktan sonra kaldırmak zorunda kaldım. Bir kere uygulama direk olarak Bing servisine bağlı ve sürekli veri çekiyor. Jestlerle bildirimlere ulaşma da her defasında sorunlu. Gelen bildirimi sola çekince misal aramaysa karşı arama yapması, sağa çekince de bildirimi uygulamada açması gerekiyormuş bazen doğru yapıyor bazen de tam tersini yapıyor. Tabi bazen de kilit ekranının kilitlenmesi ve tepki vermemesi ayrı bir konu.

Next Lock Screen ise tam bir batarya ve veri düşmanı. Sürekli bağlantıda ve sürekli ram kullanıyor. Görev yöneticisinden bakıp kullandığı Rami görünce direk silmiştim. Bir de güzel düşünülmüş alttan açılan uygulama kısayolları var. Ama sadece güzel düşünülmüş çünkü stabil değil. Bazen ev ekranını açıp uygulamaya geçiyor. Bazen de siyah ekran gelip bir iki saniye sonra kilidi veya seçilen kısayol uygulamasını açıyor.

Şu anda cebimde Sony Xperia Z1 ve Lumia 930 var. Xperia Z1'de hiç bir Microsoft uygulaması yok desem yalan olmaz. OneDrive'ı kaydettiğim resimleri otomatik yedeklemeleri için Office’i de gelen bülten maillerindeki dosyalar için mecburen kullanıyorum.

Varsa sizin gördüğünüz farklı bir özellik, üstün taraf ya da farklı bir uygulama. Burada tartışalım. Gerekirse bir mail hazırlayıp ilgili yetkililere de ulaştıralım.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: zaakaan

4MaGuS

4MaGuS

Üye
bence ms cortanayı hızlıca geliştirmek istiyor ve bunu başarabilmek için kullanıcı sayısını arttırması gerek, bu nedenle diğer platformlara yayılarak, cortana üzerine geri dönüşler, daha fazla dil desteği sağlama ve daha fazla içerik sağlamak için popüler olmaya çalışıyor, bu nedenle cortanayı diğer sistemlere paylaşmasını anlarım ancak, diğer kendine özel uygulamaları niye paylaşıyor bende merak ediyorum, acaba bu ms proramlardan kullanıcı sayısına göre falan mı para kazanıyorda popülerliğini arttırmaya çalışıyor anlamış değilim

wpfurkan

wpfurkan

Üye
Ben şu truva atı muhabbetini anlamıyorum. Android ve ios'de ms uygulamalarını kullanıp wp'ye geçecek insanlar öylemi? Bunun için önce bir wp'de doğru düzgün uygulama olacak. Diyelim adamın biri iphone kullanıyor ve google'den ms uygulamalarına geçmiş ve office onedrive falan kullanıyor eeeh bu adam wp'ye ms'nin sistemi diye geçse ne olur? Bakar ki ms'nin KENDİ sisteminde KENDİ uygulamaları yerlerde sürünüyor. Geri google uygulamalarına geçmek ister o da olmaz sonuç hüsran.
Bence ms wp'yi şöyle görüyor: Adamlar gelecek sistemde sadece ms uygulamaları olduğu için bunları kullanmaya başlayacak ve sonra android veya ios'e geçince ms uygulamalarını kullanmaya devam edecek ve bunun için akıllı telefonlara yeni geçiş yapan ve google'e falan bağlı olmayan insanları hedefliyor ve o yüzden hep çok ucuz telefon çıkartıyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: tanercoskun ve BLasTeaR
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Belfiore, yanılmıyorsam etkinliklerden birinde; kullanıcıların office'in diğer sistemlere sunulması konusundaki tepkilerinin farkında olduklarını, ancak Windows 10 Mobile'a çok daha iyi ve kullanışlı halini hazırladıklarını söylemişti.

Belki biraz erken ve duygusal tepki veriyoruz ama yine de daha yeni büyümekte olan sistemin elindeki kozları diğer sistemlere sunması, aklın kabul edeceği bir olay değil.

Neyse sanırım Tom Warren'ın dediği gibi neyin ne olacağı, ancak Build* Etkinliğinden sonra netleşmeye başlayacak.

(Bkz. Build)

• Beğen
Tepkiler: emz
dakamon

dakamon

Üye
Şimdi bana birisi açıklasın bu Onedrive uygulamalarından hangisi daha iyi??

Office uygulamalarına gelirsek, zaten bilgisayarla aynı arayüz ve özelliklerle Office Touch uygulamalarını Windows Phone için yayınlayacaklarını açıklamışlardı. Ama yine de bir göz atalım. İki uygulamada da yetenekler aynı. Arayüzde kaynaklanan kullanım kolaylığı farkı var. O da kişiye göre değişir. Kimi Android uygulamasını daha kullanışlı bulur kimi de Windows Phone uygulamasını. Ben yaklaşık üç satır daha,fazla alan gösterdiği için Windows Phone uygulamasını kullanıyorum. Ayrıca Excel'de ekstra butonlar da işimi daha iyi görmemi sağlıyor. Android Office uygulaması WP'deki gibi tam ekran olamıyor. Status bar ve çoğu cihazda bulunan sanal tuşlar dosyaya yaklaşık 0.5" küçük ekranda göz atıyor hissi veriyor.

Kilit ekranı uygulamalarına gelirsek, zaten Windows Phone platformunun bu tür uygulama izinlerinin olmadığını bilmeyen yok. En son Tetralockscreen güncellendikten sonra bir kaç değişiklik oldu. Android'deki Microsoft kilit ekranı uygulamalarına gelirsek; Next Lockscreen ve Picturesque Lock Screen

Öncelikle Picturesque Lock Screen fikir olarak güzel bir uygulama. Fakat yaklaşık 15 gün kullandıktan sonra kaldırmak zorunda kaldım. Bir kere uygulama direk olarak Bing servisine bağlı ve sürekli veri çekiyor. Jestlerle bildirimlere ulaşma da her defasında sorunlu. Gelen bildirimi sola çekince misal aramaysa karşı arama yapması, sağa çekince de bildirimi uygulamada açması gerekiyormuş bazen doğru yapıyor bazen de tam tersini yapıyor. Tabi bazen de kilit ekranının kilitlenmesi ve tepki vermemesi ayrı bir konu.

Next Lock Screen ise tam bir batarya ve veri düşmanı. Sürekli bağlantıda ve sürekli ram kullanıyor. Görev yöneticisinden bakıp kullandığı Rami görünce direk silmiştim. Bir de güzel düşünülmüş alttan açılan uygulama kısayolları var. Ama sadece güzel düşünülmüş çünkü stabil değil. Bazen ev ekranını açıp uygulamaya geçiyor. Bazen de siyah ekran gelip bir iki saniye sonra kilidi veya seçilen kısayol uygulamasını açıyor.

Şu anda cebimde Sony Xperia Z1 ve Lumia 930 var. Xperia Z1'de hiç bir Microsoft uygulaması yok desem yalan olmaz. OneDrive'ı kaydettiğim resimleri otomatik yedeklemeleri için Office’i de gelen bülten maillerindeki dosyalar için mecburen kullanıyorum.

Varsa sizin gördüğünüz farklı bir özellik, üstün taraf ya da farklı bir uygulama. Burada tartışalım. Gerekirse bir mail hazırlayıp ilgili yetkililere de ulaştıralım.
İşte hep mi böyle olacak bakalım :)

wpfurkan

wpfurkan

Üye
Ms çalışanlarının wp kullandığına inanan var mı gerçekten? Belfiore bile kesin geliştirmek için ikinci bir ek telefon olarak kullanıyordur 1520'iyi. Belfiore ve bütün oradaki çalışanların xbox müziği açarken yüzleri kızarması lazım ama anlaşılan açtıkları bile yok çünkü kendileri'de kullansa böyle aciz bir durumda bırakmazlar uygulamayı.

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR
Dexter Morgan

Dexter Morgan

Üye
Belfiore, yanılmıyorsam etkinliklerden birinde; kullanıcıların office'in diğer sistemlere sunulması konusundaki tepkilerinin farkında olduklarını, ancak Windows 10 Mobile'a çok daha iyi ve kullanışlı halini hazırladıklarını söylemişti.

Belki biraz erken ve duygusal tepki veriyoruz ama yine de daha yeni büyümekte olan sistemin elindeki kozları diğer sistemlere sunması, aklın kabul edeceği bir olay değil.

Neyse sanırım Tom Warren'ın dediği gibi neyin ne olacağı, ancak Build* Etkinliğinden sonra netleşmeye başlayacak.

(Bkz. Build)
3 yıldır emekleyen sistemimiz var. Kardesim telefon alacak. Ilk olarak Lumia al dedim ama kararlarım değismek uzere

• Beğen
kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Ya o sisteme bu sisteme ancak şu kadarda adam oldu bizimkiler gene hızlı gelişiyor diyoruz da bizimde 4-5 yıla gidiyor sistemin tam olarak oturması...Bazı şeyler için çok önceden laflar etmişiz demek ki o yüzden microsoft'tan soğumaya başladım..Uygulamalarını vermeyeceksin arkadaş bu kadar basit yeni sistemsin kullanmak isteyen alsın telefonunu.Truvaymış filan bizler youtube uygulamasını kullanabiliyor muyuz?Hayır onun bunun yaptığı uygulamaları kullanıyoruz..Ama onlar ise office,onedrive,nokıa'nın uygulamaları ve yakında cortana da gidicek.Evet wp stabil evet wp çok stabil..

sat s3 al

sat s3 al

Üye
wp deki görünüm daha şık

bmw_m6

bmw_m6

Üye
hocam ben skype cok aktif kullaniyorum( gunluk ortalama 1000 msj ) sundan dolayi skypedeki eksikleri net olarak ben soyleye bilirim fakat onedrive ve ofis icin o uygulamalari yogunlukta kullanan arkadaslar aralarindaki farklari soyliyecektir.

1.Skype biltirimleri bazen gelmiyor uygulamaya girdiginizde goruyorsunuz.

2.birkisi ile goruntulu gorusurken veya msjlasirken ikinci veya ucuncu kisilerden gelen msj oldugu zaman uygulamanin ana ekranina girmeden gorunmuyor.

3. bildirime msj dusuyor uygulamaya uygulamaya giriyorum msj yok acik programlardan skype kapatip tekrar acinca bir sure sonra gozukuyor (cok SIK olmamakla beraber)

4.uygulama nadir olmakla beraber kitleniyor bazen goruntulu konusma yaparken bazen kitleniyor ve uygulamayi kapatip acmamiz gerekiyor.

5. yine nadir olmak sartiyla uygulama acmiyor tepki vermiyor uygulamayi acmak istedigimizde.

6.goruntulu gorusme yapmak icin arandiginda cok gec dusuyor arayan kisi de 10. kez calmisken bende bildirim yeni geliyor( bu bazen daha uzun bazen daya kisa surede)

suan iki adet 1520 sahibiyim bu sorunlar ikisindede var.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi ve emz
braayn

braayn

Üye
hocam ben skype cok aktif kullaniyorum( gunluk ortalama 1000 msj ) sundan dolayi skypedeki eksikleri net olarak ben soyleye bilirim fakat onedrive ve ofis icin o uygulamalari yogunlukta kullanan arkadaslar aralarindaki farklari soyliyecektir.

1.Skype biltirimleri bazen gelmiyor uygulamaya girdiginizde goruyorsunuz.

2.birkisi ile goruntulu gorusurken veya msjlasirken ikinci veya ucuncu kisilerden gelen msj oldugu zaman uygulamanin ana ekranina girmeden gorunmuyor.

3. bildirime msj dusuyor uygulamaya uygulamaya giriyorum msj yok acik programlardan skype kapatip tekrar acinca bir sure sonra gozukuyor (cok SIK olmamakla beraber)

4.uygulama nadir olmakla beraber kitleniyor bazen goruntulu konusma yaparken bazen kitleniyor ve uygulamayi kapatip acmamiz gerekiyor.

5. yine nadir olmak sartiyla uygulama acmiyor tepki vermiyor uygulamayi acmak istedigimizde.

6.goruntulu gorusme yapmak icin arandiginda cok gec dusuyor arayan kisi de 10. kez calmisken bende bildirim yeni geliyor( bu bazen daha uzun bazen daya kisa surede)

suan iki adet 1520 sahibiyim bu sorunlar ikisindede var.

hocam selam android sürümünde skype girince içeriden rehebere direk ulaşılabiliyor ama bizim skypede bu özellik yok bildiğim kadarıyla doğrumu ?

bmw_m6

bmw_m6

Üye
Skype den rehpere yok fakat rehperde skype kisi listesi gorunuyor.

serinaga

serinaga

Üye
Sanırım yolun sonuna doğru geliyoruz. Yazılan çizilenleri okudum, yaklaşık 3 yıldan bu yana da wp kullanıyorum. Elbette eğer bir kullanıcıysak diğer platformlara göre üstün ve özel bazı özelliklerin olmasını isteriz. Bunu özel yapan bir durum yoksa ve yapılmayacaksa daha doğmadan yok olmaya başlayan bir sistemden bahsediyor oluruz. Müşteri kazanmak yıllar sürer ama kaybetmek çok kolaydır, bence bir yerlere yazmaya çizmeye gerek yok ms.de, bırakın kendileri bulsunlar, eğer bulamıyor ve de yok ben böyleyim deyip ısrarcı oluyorsa bazı durumlarda, onları kendi sistemleriyle başbaşa bırakmasını da biliriz. Bu benim ikinci şansım Ms. için. Daha önce Windows Mobile denedim. Ehhh artık başka da şans veremem artık bu saatten sonra. Wp10'u bir görelim bakalım ne olacak ?

S.c.k.N

S.c.k.N

Üye
Gelecekte insanlar internetten bir bilgiyi aratmak için Cortana yı kullanmaya başlar ise bu Google ve diğer arama motorları için çok büyük bir tehdit olur. Çok basit düşünüyorsunuz diğer platformlara gelirse iyice ezik olucaz diyorsanız kendinizi böyle hissediyorsanız bence hemen değiştirin telefonları.

• Beğen
Tepkiler: sfgnrl
GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
En basitinden ele alırsak, office vs gibi uygulamaların alternatifleri diğer platformda varken millet, neden Microsoft uygulamasını çekti diye yeni telefon alsın ki? Gider alternatif uygulamayı yükler. Bu konuda çok kırıldım Microsoft'a. Windows mobile 6 bile kullanmıştım, illallah dedirtti. 1520yi satmam durur kenarda ama son Windows telefonum olacak sanırım.

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Gelecekte insanlar internetten bir bilgiyi aratmak için Cortana yı kullanmaya başlar ise bu Google ve diğer arama motorları için çok büyük bir tehdit olur. Çok basit düşünüyorsunuz diğer platformlara gelirse iyice ezik olucaz diyorsanız kendinizi böyle hissediyorsanız bence hemen değiştirin telefonları.

Cortana , ofis , skype vs vs hizmetleri diğer platformlarda olacaksa windows phone almak için geçerli tek bir neden söyleyebilir misin degerli insan.?

Cortana windowsa özel kalmalıydı bence.

• Beğen
OnurYurdakul

OnurYurdakul

Üye
Bence cortanayı googlenin onune geçirip andrioddekileri cornataya ihtiyaç haline getirmeye çalışıyorlar

Serhan

Serhan

Üye
MS nin stratejisi :
"Cortanayı beğendiniz mi ? O zaman daha fazla özellik için Lumia alın !"

bmw_m6

bmw_m6

Üye
MS nin stratejisi :
"Cortanayı beğendiniz mi ? O zaman daha fazla özellik için Lumia alın !"
boyle birseyin olmiyacagini hepimiz biliyoruz ama birbirimizi kandiriyoruz sadece. suan Hazir wp kullanicilari ios hayalleri kurarken ,boyle birseyin en az daha 2 yil surecegi bir gercek. Tabi biz gelisirken onlar yerinde sayarsa.

S.c.k.N

S.c.k.N

Üye
Cortana , ofis , skype vs vs hizmetleri diğer platformlarda olacaksa windows phone almak için geçerli tek bir neden söyleyebilir misin degerli insan.?

MS 'nin Windows Phone alsınlar diye çok kafa patlattığını sanmıyorum. Tabiki kaçınılmaz şekilde WP 'u geliştirecekler ama zaten % delik payı belli Cortana 'yı diğer platformlara getirmek daha akıllıca. Laf atmak anlamında demiyorum ama sizden 10 gider 5 gelir MS için pek bir şey farketmez açıkcası. Kısa vadeli duygusal yaklaşıyorsunuz olaya. Siz sadece biz kullanalım diyorsunuz MS herkes kullansın istiyor. Hangisi daha mantıklı ? Neden bunca emek verdiği Cortana 'yı %3-5 lik Mobil işletim sisteminde öldürsün ? Mantıklı bir tarafı yok bunun elbette açılacak herkese.

Üst Alt