İpucu Microsoft Lumia Kullanıcıları Kulübü [361 Üye]

Sponsorlu Bağlantılar

hajkhanx33

hajkhanx33

Üye
mc nin taktiği : en kral sistem benım istiyen uygulama yapar ıstemeyen çeker gider :D

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Haber - Gameloft'tan Windows Phone'a Bir Oyun Daha: Age of Sparta - MaxiCep
bi haberin detaylarında şu cümle dikkatimi çekti de;
"Google, geçtiğimiz sene Android geliştiricilerine 7 milyar dolardan fazla ödemede bulunduğunu söyledi. Google, Apple'ın aynı dönemde ödediği 10 milyar doların gerisinde kalsa da, Android'den para kazanmanın zor olduğu dönem geride kalmış olabilir."
acaba Microsoft ne yaptı aynı dönemde geliştiricilere?? Merak ettim doğrusu, bilgisi olan var mı? @papakudioflu
Sadece Aralık ayında Black Friday kampanyasında 100milyon dolar ödediğini biliyorum. Onun dışında zaman zaman ücretsiz olan bazı uygulamaların indirilme ücretlerini de Microsoft geliştiricilere ödüyor.

• Beğen
Tepkiler: ceza87
dakamon

dakamon

Üye
Cihazımı tekrar servise yolladım. Bakalım hayırlısı bu sefer neresini bozacaklar merak ediyorum.

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
evet arkadaşlar, bugün başıma gelenleri bi özet geçmek istiyorum sizlere :)
sabah alarma uyandım, alarmı kapattım ve ekranda SIM Kart hatasını gördüm, hayırdır inşallah diyerekten telefonu kapatıp tekrar açtım ve o da ne! telefon uçak modunda gibi görülüyor ve şebeke yok! uçak modunu da kapatamıyorum çubuk işlevsiz. aha dedim servis yolu göründü sonunda bana da. ama ben servise vermeden önce her ihtimali denemek zorundaydım tabi, ve ben hard formatı bile servise vermeden önceki son çare olarak gördüğümden hard format atmadan diğer ihtimalleri düşünmek zorundaydım ve başka bir hattı benim telefona takınca çalıştığını gördüm! içim bi oh etti, demek sorun sim karttanmış! gittim turkcelle 20 lira verdim yedek sim kartımı aldım taktım ve çalışıyor şimdi cihazım.
yalnız şöyle bir sorun var, artık her telefonun kilidini açtığımda ekranda.....

bj_kmurat

Üye
evet arkadaşlar, bugün başıma gelenleri bi özet geçmek istiyorum sizlere :)
sabah alarma uyandım, alarmı kapattım ve ekranda SIM Kart hatasını gördüm, hayırdır inşallah diyerekten telefonu kapatıp tekrar açtım ve o da ne! telefon uçak modunda gibi görülüyor ve şebeke yok! uçak modunu da kapatamıyorum çubuk işlevsiz. aha dedim servis yolu göründü sonunda bana da. ama ben servise vermeden önce her ihtimali denemek zorundaydım tabi, ve ben hard formatı bile servise vermeden önceki son çare olarak gördüğümden hard format atmadan diğer ihtimalleri düşünmek zorundaydım ve başka bir hattı benim telefona takınca çalıştığını gördüm! içim bi oh etti, demek sorun sim karttanmış! gittim turkcelle 20 lira verdim yedek sim kartımı aldım taktım ve çalışıyor şimdi cihazım.
yalnız şöyle bir sorun var, artık her telefonun kilidini açtığımda ekranda.....
Kardeşim moralini bozmak istemem ama bundan 8 ay önce benim lumia 920 de aynı şekilde bir gece ansızın uçuş moduna geçti. Bir hafta sonra da uçuş modunu kapatamaz hale geldi. Telefonu kapatıp açma işlemini 10-15 kez yapınca geliyor ama 2-3 saat sonra geri aynı şey oluyor. Servise gönderdim ve teleservice telefonu garanti dışı bıraktı anakartına zarar vermişsiniz dediler. Tüketici hakları var dedim ve kapılarını çaldım. Bilirkişi raporu da kullanıcı hatası dedi. Telefon daha önce 2 kere servise gitmişti. Servis kendi zarar verdi dediysem de dinleyen olmadı. Şu an yedek telefon ile dolaşıyorum ve çoğu zaman da o telefonu kullanıyorum. Şu an LG G3 alma aşamasındayım. Benim karşılaştığım durumlarla karşılaşmazsın umarım.

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
Kardeşim moralini bozmak istemem ama bundan 8 ay önce benim lumia 920 de aynı şekilde bir gece ansızın uçuş moduna geçti. Bir hafta sonra da uçuş modunu kapatamaz hale geldi. Telefonu kapatıp açma işlemini 10-15 kez yapınca geliyor ama 2-3 saat sonra geri aynı şey oluyor. Servise gönderdim ve teleservice telefonu garanti dışı bıraktı anakartına zarar vermişsiniz dediler. Tüketici hakları var dedim ve kapılarını çaldım. Bilirkişi raporu da kullanıcı hatası dedi. Telefon daha önce 2 kere servise gitmişti. Servis kendi zarar verdi dediysem de dinleyen olmadı. Şu an yedek telefon ile dolaşıyorum ve çoğu zaman da o telefonu kullanıyorum. Şu an LG G3 alma aşamasındayım. Benim karşılaştığım durumlarla karşılaşmazsın umarım.
sim kartı değiştirince şu an sorun kalmadı, hem ben sabahtan beri kaç 10-15 kez kapatıp açtım söylememe gerek yok :) yine de ister istemez bi tedirginlik yok değil yine tekrar eder mi diye

bj_kmurat

Üye
sim kartı değiştirince şu an sorun kalmadı, hem ben sabahtan beri kaç 10-15 kez kapatıp açtım söylememe gerek yok :) yine de ister istemez bi tedirginlik yok değil yine tekrar eder mi diye
İnşallah devam etmez

Invoke

Invoke

Üye
Var mı bu saatte online olan? Ne olduğunu da bilmediğim bir update geldi cihaz 8.1'deydi, 1320. Neyse... 10 yıldır dönüyor çarklar... OTA ile yapılan updatede sıkıştık kaldık. Saçma sapan...
NSU'ya kaldık. 300 kbps ile inmese iyiydi ama bekleyeceğiz artık. :D

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Hafiza karrtini cikartip oyle guncelleyin.

Invoke

Invoke

Üye

Bunu ilk defa duydum. Bir daha öyle yaparım.
OTA ile bu hallere düşmesi beni sinir etti valla. Sık karşılaşılan bir sorunmuş sanırım. Gece gece uğraştırsa da nsu ile çözdüm. :D

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
hafıza kartını çıkartıp güncelledikten sonra tekrar hafıza kartını takınca hiç bir sıkıntı, sorun, yaşanmıyor değil mi? hani ne bileyim belki hafıza kartında yüklü olan uygulamalarda bi tutarsızlık yaşanır mı acaba diye aklıma takılmıyor değil. hani önümüzdeki hafta 820ye gdr1+denim geldiğinde olmadı ben de çıkartayım h.kartını :)

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Bunu ilk defa duydum. Bir daha öyle yaparım.
OTA ile bu hallere düşmesi beni sinir etti valla. Sık karşılaşılan bir sorunmuş sanırım. Gece gece uğraştırsa da nsu ile çözdüm. :D

Wp8 de ana güncellemeler de hafıza kartı takılı iken bayağı sıkıntılı oluyor. Kaç kez batarya bitene kadar devam ettiğini bilirim. Hafıza kartını çıkartmak akıllıca bir çözüm yolu :)
hafıza kartını çıkartıp güncelledikten sonra tekrar hafıza kartını takınca hiç bir sıkıntı, sorun, yaşanmıyor değil mi? hani ne bileyim belki hafıza kartında yüklü olan uygulamalarda bi tutarsızlık yaşanır mı acaba diye aklıma takılmıyor değil. hani önümüzdeki hafta 820ye gdr1+denim geldiğinde olmadı ben de çıkartayım h.kartını :)

Ben 620 kullanırken hiç sıkıntı yaşamadım. Hafıza kartını takınca çatır çutur kullandım. 80 oyun ve 160 civarında uygulama vardı. (Buna sistem uygulamaları dahil)

• Beğen
Tepkiler: ceza87
emz

emz

Üye
İsmail abi senin telefona ne oldu? Nasıl kırıldı? Aslında sana 100-150₺ arasında iyi bir 525 bulabiliriz. Piyasası öyle nasıl olsa. Yeterince iş görür :) @Aybin.Kilic

emz

emz

Üye
İsmail abi senin telefona ne oldu? Nasıl kırıldı? Aslında sana 100-150₺ arasında iyi bir 525 bulabiliriz. Piyasası öyle nasıl olsa. Yeterince iş görür :) @Aybin.Kilic

Invoke

Invoke

Üye
Wp8 de ana güncellemeler de hafıza kartı takılı iken bayağı sıkıntılı oluyor. Kaç kez batarya bitene kadar devam ettiğini bilirim. Hafıza kartını çıkartmak akıllıca bir çözüm yolu :)

Ben şarj bitmesin diye şarja taktım. :D Sonra NSU ile...

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye

İstanbul Halk ekmek fabrikasında çalışırken telefonu şarja taktım. (Tatil günü) Biz ve teknik servis vardı o gün. Birisi telefonun üzerine malzeme indirmiş!!!! Sağlam kırmış haber bile vermediler. Şu an için Note 4 (1. Sınıf replika) aldım. 285 tl fiyatı. Yaza doğru 1520 alacağım. O zamana kadar fiyatları bayağı iner :)
Bu telefonu da hanıma vereceğim.
Telefon
Ben şarj bitmesin diye şarja taktım. :D Sonra NSU ile...
Nsu ile orijinal yazılıma dönersiniz. Madem Nsu ile sıfırladınız hafıza kartını yedekleyip format atsaydınız.
Telefondan güncelleme yaparsanız hafıza kartını çıkartmak işe yarar. :) (denim pfd gibi güncellemelerden bahsediyorum)

• Beğen
Tepkiler: emz
Invoke

Invoke

Üye
Anlamadım, hafıza kartını da mı formatlasaydım ? :D

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Invoke

Invoke

Üye
Yine geldi güncelleme. :D İndirirken acayip ısındı ve o sırada kullanmıyorum, sadece güncelleme iniyor. Bayağı uzun sürdü inmesi. Çünkü sürekli yeniden başlıyormuş. Telefon, çok ısınınca kendini yeniden başlatıyormuş... :zzz: Telefonu kapattım, iyice soğuduktan sonra indirdim güncellemeyi. Neyse diyeceğim o ki çarklarda donup kalmadı şuan progressbar doluyor ağır ağır, hafıza kartını çıkarttım çünkü. :D Enteresan. Teşekkürler, @Aybin.Kilic

Ek: Açıldı. :D

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Neyse sıkıntı olmadan güncelleme yaptı iseniz ve dediğim yöntem işine de yaradıysa sorun yok demektir. Güle güle kullanın güncellemenizi.
Bundan sonra telefondan yapacağınız sistem güncellemeleri için taktiği biliyorsun artık . ;)

• Beğen
Tepkiler: Invoke

Üst Alt