Manga / Müzik Grubu

Konu, 'Biyografi Bölümü' kısmında ouSahin tarafından paylaşıldı. Okunma: 108077 | Cevaplanma: 21

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. < Resmi açmak için tıklayın >

manga Biyografisi - Hayatı - yaşamı - sanatçı hayatı

Adı Soyadı : Ferman Akgül
    Enstruman : Vokal
    Hakkında : 25 Aralık 1979 Ankara doğumlu olan Ferman, Gazi İniversitesi Mimarlık Bölümü Mezunu. Müzik hayatına gitar çalarak başlayan Ferman, daha sonra çeşitli müzik gruplarında solist olarak yer alıp bir çok konser ve festivalde sahne aldı. 2002 yılı başlarında maNga ya katıldı.

Adı Soyadı : Yağmur (Yamyam) Sarıgül
    Enstruman : Gitar
    Hakkında : 26 Ağustos 1979 yılında Antalyada doğdu. ݝlkokul yıllarından itibaren müzik eğitimi almaya başlayan Yağmur, gitardan önce piyano ve keman eğitimi gördü. Sırasıyla; Hacettepe Konservatuarı yarı zamanlı piyano, Bilkent İniversitesi Müzik hazırlık keman, Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Gitar bölümlerinde müzik eğitimine devam eden Yağmur, halen Gazi İniversitesi Müzik Eğitim Fakültesi Gitar Bölümü öğrencisidir. 2002 yılında maNga nın ikincilik kazandığı Sing Your Song Müzik yarışmasında, yarışmaya katılan tüm müzisyenler arasında En ݝyi Müzisyen ödülüne layık oldu.
    Adı Soyadı : Cem Bahtiyar
    Enstruman : Bas Gitar
    Hakkında : 18 Ocak 1979 yılında Denizli'de doğdu.Anadolu Lisesi'nde orta 2. sınıftayken hobi olarak klasik gitar dersleri almaya başlayan Cem, ilerki senelerde ailesinin hediye ettiği bas gitarıyla profesyonel müzik hayatına atıldı.Denizli Belediye Konservatuarı ve Denizli Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan bir yıl sonra Bilkent İniversitesi'ne girdi. Müziğe 3 yıl kadar ara verdikten sonra maNga'nın solisti Ferman'ın da vokalistliğini yaptğı Seven grubuyla tekrar bas gitar çalmaya başladı. Bu grup çalışmalarına son verdikten sonra maNga'ya katılan Cem, maNga'nın yanı sıra Göksel ile de çalışmakta.

Adı Soyadı : İzgür Can İney
    Enstruman : Davul
    Hakkında : 21 Temmuz 1980 yılında Ankarada doğdu. Ankara İniversitesi Fen Fakültesi Astronomi Uzay Bilimleri bölümünde ve Anadolu İniversitesi ݝşletme bölümünde öğrenci olan İzgür, İniversite yıllarında müzik hayatına başladı. Gürcan Konanç tan metod takibi ve nota okuma üstüne özel ders aldı. Daha sonra Deli Gömleği ne katıldı. Aynı zamanda bazı tiyatro oyunlarının da müziklerini yaptı. 2002 yılında maNga ya katıldı..

Adı Soyadı : Efe Yılmaz
    Enstruman : Turntable, Altyapılar
    Hakkında : 3 Ekim 1979 yılında Ankarada doğdu. Evinde kurduğu setiyle ilk mixlerini yapmaya başladı. 2002 yılında maNgaya katılan Efe, halen Anadolu İniversitesi ݝşletme Bölümünde okuyor.

Bora ve ylzzz bunu beğendi.
  2. Süper Bir Grup

--------------- Ekleme ---------------

Bilgi Için Saol
  3. ççookkk muhteşem şarkıları varrr
  4. abi bu grup da 1 albüm çıkardı bir daha ses seda yok....
  5. iyi derleme:D
  6. ayna ayna
  7. aynan.. Hayatı fantalaAa :ehe

:hmmm
  8. :kop2:
  9. Az olsun öz olsun diyolar bunuda başarıyorlar. Her yaptıkları parça çok güzel...
  10. asd
  11. yaptıları her parça güzel bnce
  12. acaaaayip rock:op:

--------------- Ekleme ---------------

:oke:slm ben berivan süpersiniz yeni albümlerinizi bekliyorum
  13. tşk:)
  14. müthiş albüm yapmışlar şimdi.bilgi için sağol
  15. Çok severim mangayı
  16. yeni EUROVİSİON şarkıları fena değil
  17. guzel paylasimlar.bizimokul son durak:) onu bekliyorum bende.
    hazır onu beklerken, dediğin gibi siteye kaydolup ödül kapmaya calsiyorum:)
  18. koç fest anadolu univ'de bu sene ve koç fest'in grubu manga idi bu sene ama ferman'ın rahatsızlığı yüzünden anadolu univ'de de şebnem ferah çıkacak :)
    geçmiş olsun ferman tekrar...

koç fest'in ben bilirim yarışmasının gaziantep talihlileri açıklanmış! Koç Fest 2010 - KOÇ FEST 2010 HEYECANI BAŞLIYOR!
  19. şebnem ferah da süper ki:)
    manga'nın yeri ayrı ama.. hepsinin yeri ayrı aslında di mi: )
  20. eheh ikisi de süpermiş ki: )
    iyi eglenceler manga'yla da, şebnem ile de. bugün hemen bursa'dalar hem eskişehir'Deler di mi: ))
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.