Lütfen yardım edin!!!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

musasa1234

Üye
    Konu Sahibi
Lütfen yardım edin!!!
Ben 6 ay önce pes 2011 nba 2k11 ve fifa 2011 aldm yükledm ilk 2 veya 3 ay kasma sorunu yoktu ama şimdı kasıyo oyunu oynayamıyorum acaba ram mi az geliyo dedim 1 gb ram daha aldım ama hala bu kasmalar devam ediyo lütfen yardım edin ne yapmam gerekiyo
Bilgisayarın Özellikleri:
windows 7 ultimate 32-bit
ıntel pentium dual cpu E2180 @ 2.00Ghz 2.00 Gb ram Ati Radeon HD 3600 Serıes 1024 mgb Ben 6 ay önce pes 2011 nba 2k11 ve fifa 2011 aldm yükledm ilk 2 veya 3 ay kasma sorunu yoktu ama şimdı kasıyo oyunu oynayamıyorum acaba ram mi az geliyo dedim 1 gb ram daha aldım ama hala bu kasmalar devam ediyo lütfen yardım edin ne yapmam gerekiyo
Bilgisayarın Özellikleri:
windows 7 ultimate 32-bit
ıntel pentium dual cpu E2180 @ 2.00Ghz 2.00 Gb ram Ati Radeon HD 3600 Serıes 1024 mgb

delrico

delrico

Emekli Yönetici
bilgisayarının özellikleri pes 2011'i , nba 2011'i ve fifa 2011'i oynaman için yeterli;) bana soracak olursan ekran kartında sorun olabilir yada işlemci de ayrietten de 2.00Ghz yetmeyebilir:oke:

fnldstntn

Üye
muhtemelen ısındığı içindir fanlari temizle veya değiştir ve advenced system care programı ile tarat

delrico

delrico

Emekli Yönetici
arkadaşında dediği gibi ısınmadan da kaynaklanabilir

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
ısınmadandır yada 6 aydır format atmdıysan olabilir :)

musasa1234

Üye
    Konu Sahibi
Tamam arkladaşlar sağolun geçenhafta format attım ama olmadı heralde ısındığından dolayı olabilir bi fan çalışmıyo ondan olabilir bi değiştiriyim olursa olur inş. olur aldım boş boş duruyo bilgisayar internette yok

musasa1234

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar değiştirdim fakat işe yaramadı formatta attım yine olmadı ya nasıl yapcam ben bunu allah aşkına yardım edin

mertcan96

Üye
işlemci gün geçtikce zayıf kalmış yani ısındıkca devreleri yanmış olabilir ve ya senin işlemci pentim core dual cılız kalmış fifa ile pes sistem gereksinimlerine baktım önerilenlerde core dual 2 istiyo yani oyunları alırken sistem gereksinimlerinde önerilen ayarlara bak ona göre al dostum.!!!yani anıyacağın ya inteli yükselt ya da yeni bilgisayar al seçim senin!!!

musasa1234

Üye
    Konu Sahibi
Ama önceden sorunsuz çaliştırıyodu ya bu yükseltmenin maliyeti ne kadar olur ki?

----------Eklendi @ 14:07:52 ---------- Yazıldı @ 14:03:02 ----------

ya win7 lerde derecelendir diye bişey varya onu yapıyom en düşük işlemci çıkıyo 1.9 heralde işlemcide sorun var anlamadm gittı ya

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
kardeş işlemcide sorun olsa hiç çalışmaz sorunsuzki çalışıyor
ama sistemin zayıf düşmüş bunun nedeni işlemcin degil
sorun anakartın olabilir kapasitörler patlamıştır veya ölmüşlerdir
kasayı bir bilgisayarcıya göstermeni tavsiye ederim
eger yeni anakart felan derse bilgisayarcı

eski kasaya yeni kart almaktansa
tamamen yeni bir kasa almak en iyisidir
eski kasaya boşuna para harcamayın

musasa1234

Üye
    Konu Sahibi
tamam sağol yarın bi göstereyım bilgisayarcıya

delrico

delrico

Emekli Yönetici
bence anakartı değiştir kardeşim

lolaman

lolaman

Üye
yav ne degiştirecek ana kartı git yeni kasa al yahu bu kadar basit :)

EyesOnYou

EyesOnYou

Üye
reg ler şiştiğinden olabilir ccleaner la bi tarat derim. işlemcinin zamanla "yanmasını" ve performansının zayıflamasını ilk defa duyuyorum ve anakarttaki kapasitörlerden birin patlarsa sistem çalışmaz en iyi ihtimalle kararsız olur ama oyunun çalışıcağını sanmam :hmmm

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
reg ler şiştiğinden olabilir ccleaner la bi tarat derim. işlemcinin zamanla "yanmasını" ve performansının zayıflamasını ilk defa duyuyorum ve anakarttaki kapasitörlerden birin patlarsa sistem çalışmaz en iyi ihtimalle kararsız olur ama oyunun çalışıcağını sanmam :hmmm

format sonrası oyunlar yine kasıyor sen regler şişmiştir diyorsun :D :D

birde işlemci zamanla zayıflamaz işlemci çalışıyorsa her zaman çalışır takiii ömrü bitene kadar tabiki voltajla overclock yapılmadıysa
anakart zayıflar neden çünkü anakarttaki kapasitörler katı degilse ki adamın kasa eski
katı kapasitör ihtimali çok düşük o kapasitörlerin belirli bir ömrü vardır
ve bu kapsitörlerin ömrü anakartın ömründen genellikle daha kısadır
kapsitörlerin ömrü bittiginde sistem zayıflar kararsız çalışmaya başlar
yavaşlıklar ve kasmalar meydana gelir
kısacası buna kapasitörlerin ölme durumu diyebiliriz yenileriyle değiştirilmesi gerekir

----------Eklendi @ 16:22:08 ---------- Yazıldı @ 16:20:35 ----------

haa bu arada kapasitör patlamasından kastım içindeki sıvının akmasıdır
ve kesinlikle yenisi ile değiştirilmesi gerekir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...