Lumia 920 pil sorunu ve hard reset?

Sponsorlu Bağlantılar

ozctn

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 920 pil sorunu ve hard reset?
Selamlar,

Lumia 920 pili ile ilgili internette baya bi mesaj okuduktan ve birkaç deneme yaptıktan sonra bazı telefonlarda kalibrasyon sorunu olduğunu düşünmeye başladım. Tlefonu geçen perşembe aldım ilk 1-2 şarjda çok kötüydü. 2. şarj bittikten sonra telefonu tekrar açmaya çalıştım açılmadı, bi yarım saat kadar bekledim tekrar açtım bu sefer açıldı. Açıldıktan sonra bi 45 dk daha kullandım ama pili tamamen bitirmek için sürekli telefonu kurcaladım, kapandıktan sonra şarj ettim 3. seferde ilk 2 seferden çok daha fazla gitti. Yani telefon pilin bittiğini düşünüyordu ama 45 dk daha gitti hemde baya yoğun kullanım ile.

Batarya ilk aldığıma göre daha iyi olmasına rağmen hala tam potansiyeline ulaşmadığını düşünüyorum, email hesaplarım push değil, nfc kapalı, gps kapalı, bluetooth kapalı, messengerda çevrimdışıyım, background taskların hiçbiri çalışmıyor vs. ama telefonu böyle kullanınca bi anlamı kalmıyor. 3g ve wifi (duruma göre aynı anda sadece biri) açıkken biraz webde gezeyim, weave kullanayım (müzik, app store, oyun vs. yok) 1 günü çıkaramıyorum çoğu zaman.

Neyse sadede geleyim :) Forumlarda okuduğum kadarı ile hard resetin pil ömrünü artırdığını iddia edenler var bazıları da hard reset atınca bricklemiş telefonu. Buralardan deneyip yararını gören var mı? Hard reset ile settings -> about -> reset your phone aynı şey mi?

Teşekkürler...

MaxicepManyagı

Üye
bu konu bnmde işime yarıcak

papakudioflu

papakudioflu

Admin
evet arkadaşlar ben de bir kac tane foruma baktim hard formatin batarya performansini olumlu anlamda etkiledigi soyleniyor fakat cihazini brick eden de varmiş. Ve brick olmuş cihazlarda garanti sorunu yaşayabilirsiniz.

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Yepyeni telefonunuzu riske atmayın bence.
Tadını çıkarmaya bakın.
Garanti dışı kalıp hiç kullanamamaktansa, güncelleme gelene kadar az giden şarjla kullanmak daha mantıklı...:hmmm

• Beğen
Tepkiler: Rookie66
papakudioflu

papakudioflu

Admin
wp app'i windowsstoredan indirip yazilimi tekrar yuklemeyi denediniz mi.

ozctn

Üye
    Konu Sahibi
%100 şarj ettim, sonra bastım resete, brick olmadı çok şükür. Yarın nasıl gidecek merak ediyorum :)

yasirtaha

yasirtaha

Üye
Arkadaşlar ben memnunum telefonumdan şarjı da çok güzel kendi de

ozctn

Üye
    Konu Sahibi
Backup'tan restore yaparken whatsapp yüklemedi hata verdi şimdi de storedan yüklemeye çalışınca tekrardan "This app is not available for your device" hatası alıyorum. Nasıl yüklenir bilen var mı?

ozctn

Üye
    Konu Sahibi
Backup'tan restore yaparken whatsapp yüklemedi hata verdi şimdi de storedan yüklemeye çalışınca tekrardan "This app is not available for your device" hatası alıyorum. Nasıl yüklenir bilen var mı?

WhatsApp, Windows Phone 8'ler için şimdilik kalkmış storedan. Bu arada factory reset sonrası sabah 8 akşam 8 arası gitti. Bugün ofis dışında olduğumdan normalden biraz farklı kullandım, 3g sürekli açıktı, birazda fazla internete vs girdim. Yarın daha net belli olur etkisi sanıyorum.

ConnorKenway

ConnorKenway

Üye
kardeş 1 gün şarj ettinmi ilk açtığında

ozctn

Üye
    Konu Sahibi
Yok etmedim işte onu :) akşam eve geldiğimde bitmişti, sarj ettim %100 oldu çıkardım kullandım 1-2 saat, sonra tekrar taktım sabaha kadar.

remzi33

remzi33

Üye
Bana Nokia shopta bir güne gerek olmadığını söylediler bm de doldurup kullanmya başladm

papakudioflu

papakudioflu

Admin
bir gun degil arkadaşlar ilk aldiginizda şarj bitene kadar kullanip 6saat şarjda tutmanizi oneriyorlar.

remzi33

remzi33

Üye
Şarj konusunda bna bir gün Şarja gerek olmadığını soyledler Nokia shopta. Telefonun şarjı dolunca başla kullanmaya ddiler

ozctn

Üye
    Konu Sahibi
Bu arada factory reset sonrasında telefon daha fazla ısınmaya başladı bende. Normalde rahatsız edecek kadar ısınmıyordu hiç, şimdi interneti kullandığımda çok daha fazla ısınıyor. Keşke hiç yapmasaydım diyorum ama en azından donanımsal değil ama yazılımsal bir sorun olduğunu gösteriyor bence. İlerde güncellemelerle düzelir umarım.

Güncel: Dün sabah 7'den akşam 12'ye kadar %100'den %20'ye düştü. 3g, wifi ve location sürekli açık, 2 tane email push ve weave background'da çalışır vaziyette. Gün içinde de weave, browser ve people hublarını baya bi kullandım. Pil giderek düzeliyor. Bence factory reset vs uğraşmayın, kalibrasyon sorunu olması ihtimaline karşı bikaç kere tamamen bitirip şarj edin yeter.

BLACKLINE

BLACKLINE

Üye
bende geçen gün fabrika ayarlarına döndürdüm. bilip bilmeden her uygulamayı deneyeyim derken yavaşlamıştı kitleniyordu bende formatladım. bir sıkıntı yok neden garanti dışı kalsın ki. telefon ilk günkü gibi oluyor?

ozctn

Üye
    Konu Sahibi
bende geçen gün fabrika ayarlarına döndürdüm. bilip bilmeden her uygulamayı deneyeyim derken yavaşlamıştı kitleniyordu bende formatladım. bir sıkıntı yok neden garanti dışı kalsın ki. telefon ilk günkü gibi oluyor?

Bazıları fabrika ayarlarına dönünce telefon brick oluyordu yani açılmıyordu, onun için denmiş olabilir. Ama bence bu durumda bile garanti dışı kalmaması gerekli çünkü telefondaki reset phone özelliğini kullanıyosunuz, custom rom vs atılmıyor illegal bişi yok.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
arkadaşlar garanti dışı kalma tuş kombinasyonuyla yapılan hard formatta geçerli telefon ayarlarındaki resetleme ile yapılan işlem garanti dışı bırakmaz

Üst Alt