LG Optimus L5 E612 Root İşlemi

Sponsorlu Bağlantılar

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
bnerdem Arkadaşım sen her forumda olman lazım günlerdir çözememiştim bende bir sorun var sanıyordum çok teşekkür ederim yardımın için düzeldi
yardımcı olabildiysem ne mutlu bana:) iyi forumlar.

alperwan

Üye
Peki turkeceye cevirmede sıkıntı oluyo mu

- - - Eklendi - - -

Ve garanti gidiyor mu ?

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
telefona format atmıyorsunuz. bu yüzden ne telefon dilinde ne de programlarda değişiklik olmuyor. tabi ki de root yapmak telefonu garantiden çıkartır. tekrar garantiye girmesi için unroot yapabilir ya da format atabilirsiniz.

alperwan

Üye
telefona format atmıyorsunuz. bu yüzden ne telefon dilinde ne de programlarda değişiklik olmuyor. tabi ki de root yapmak telefonu garantiden çıkartır. tekrar garantiye girmesi için unroot yapabilir ya da format atabilirsiniz.

Peki unroot nasil yapiliyor ?

- - - Eklendi - - -

Bide bu telefonda backup ozelligi var. Root oncesinde herseyin yedegini alsam roottan sonra olasi bir problem sonrasinda format gerekebilir , format sonrasi bu yedek. ,uygulamalarimi , ayarlarimi eski haline getirir mi tesekkurler.

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
rootla beraber gelen programda unroot özelliği vardır. eğer bu şekilde yapamazsanız telefonunuz kapalıyken menü tuşu + açma/kapama tuşlarına basarak hard reset atabilirsiniz. tabiki root yapmadan önce telefonunuzun yedeğini almanız sizin yararınıza olacaktır. bir sorun oluştuğunda yine eski ayarlarınıza döndürebilirsiniz. bana yedek aldınız mı diye sorarsanız şimdiye kadar hiç yedek almadım. telefonum google play yedeğini kendisi alıyor. o yüzden formattan sonra otomatik olarak son uygulamalarımı yükleyip kendi ayarlarıma geri getiriyor. tek gereken şey wi-fi bağlantısı.

alperwan

Üye
superuser programı ile mi unroot oluyor yoksa rardan çıkardığımız programı tekrar çalıştırdığımızda mı unroot oluyor ? son sorum :)

- - - Eklendi - - -

birde superoneclick isimli bi program var onla da root ne unroot yapılabiliyormus bunla ilgili bilginiz var mı ?

- - - Eklendi - - -

rootladım fakat superuser da uygulamalar bölümü falan boş. bu programı nasıl kullanıcam ben anlamadım :)

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
evet superuser programıyla unroot yapabiliyorsunuz. rom manager gibi sistemi etkileyecek programları açtığınızda superuserdan izin isteyecek. izin ver dediğinizde superuser uygulamalarında gözükecektir. superoneclik programını kullanmadım ama prensip aynıdır diye düşünüyorum. bu konuda da supersu programı kurulu olarak geliyor zaten. değişen bir şey olacağını sanmıyorum.

danger6800

danger6800

Üye
Garantisi gider.Root yapmanı tavsiye etmem.

alperwan

Üye
root işlemini yaptım fakat şarjım rootsuz halinden biraz daha fazla gidiyor. root biraz sıkıntılı , overclock yapamıyoruz o kötü olmuş , custom kernel bulursanız burda paylaşmanız faydalı olur

alperwan

Üye
Root pek saglikli degil. Şarjim normalde 1.5 gun gidiyordu root sonrasi 1 gun zor dayaniyor

DarKDeWiL

Üye
kardeş ellerine sağlık çok güzel anlatmışsında ben bu telefon işlerinde yeniyim o system backup falan varya onu telefona at kurr demişsin nasıl atcaz nereye atcaz nerden kurcaz kısa bi şekilde açıklayabilirsen cok sevinirim

Saygılarımla DarKDeWiL

alperwan

Üye
kardeş system backup dosyasını telefon hafızasına at. ayarlardan bağlantıya gel usb bağlantı tipini mtp olarak seç sonra bilgisayara kablo ile bağla telefon hafızasına gir oraya kopyala

DarKDeWiL

Üye
cok tesekkür ederim saolasın o yazıyı yazan ellerin dert görmesin inş

Saygılarımla DarKDeWiL

• Beğen
Tepkiler: bnerdem

onatozener

Üye
Sd carda nasil taşırım

morst

Üye
bnerdem ortak benim LG OPTİMUS L5 E612 telefonu var dediklerini harfi harfine yapıyorum.root.bat da cmd komutunda takılıyor sonra hiç bir değişiklik olmuyur telefon ne açılıyor ne kapanıyor.

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
telefon sürücülerini yükleyin sorununuz düzelecektir.

jessejane

Üye
Arkadaşlar bunu yapinca telefon garantiden cikiyormu?

alperwan

Üye
arkadaslar burada L5 icin custom rom vermisler. ingilizcesi iyi olan arkadaslar ceviri yaparlarsa cok guzel olur.

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
direkt olarak çeviriyorum.

bu konu rom geliştirme ve test amacı ile açılmıştır.
bu ayrıntı LG E610 ile ilgilidir ama LG E612'de rusya bootlocker kilidiyle birlikte uyumluluk gösterebiliyor( kendi düşüncem: bizim telefonlarda şu an için recovery modunda açılmıyor.bunu ancak rusya bootlocker kilidiyle çözmek mümkün imiş)

E610 için bootlocker ı buradan bulabilirsiniz
http://www.mediafire.com/download.php?067lw76epu2mwdf (Credit: Payback from 4pda)

burada ise E610/E612 için en son CWM ve bilgiler mevcut
http://forum.xda-developers.com/show....php?t=2163698

burada 2 yeni romdan bahsedilmiş E610 için

10L E610 Base Rom

bu rom için önerisi, sadece yeni romlar üretebilmek için kullanılması gerektiğini söylüyor. çünkü orijinal romdan pek bir farkı bulunmuyormuş.
Deodexed(bunun anlamını bilmiyorum)
Rootlu
Busybox
Wifi fix
Kb fix olarak geliyor bu rom da.yani bi değişiklik yok

https://mega.co.nz/#!4xNCnCYb!XyuV2nJCRrqz-iPI6_YX6V3djTMnW4FmrxEROM1yyQk

10L AOSP Mod (New version!)

bu romda bir kaç değişiklik yapılarak hızlı ve hafif bir rom yapılmış.özellikle internet tarayıcısı ve klavye kısmında.
değişiklikler;
LG tarayıcı, klavye ve kilit ekranı iyileştirilmiş AOSP ile birlikte (daha hızlı)
LG Optimus UI da ki APEX launcher yüklenmiş
Jelly Bean duvar kağıtları yüklenmiş
kullanılmayan bütün LG uygulamaları silinmiş.böylece daha da hızlanıyor telefon
seeder eklenmiş, ama sadece "run on boot" ile birlikte kullanıyor denilmiş credit:
V6Supercharcher için hazır hale getirilmiş.busybox ve Scriptmanager yüklenmiş durumda.bu bağlantıda verilmiş ve çalışıyor
terminal emulator eklenmiş
10L_aospmod_1.2.zip
https://mega.co.nz/#!ctlARIpA!SFup3QmR3ooF9vOCHBGA6BtR7iFoU6PZE0YrlHk4Jsk (Mega) 223MB

10M E610 Base Rom credit: Ideleeuw

Dev'den not: bir rom geliştirdim, isviçre v10m E610 firmware baz alınmış. (çünkü avrupa firmware henüz yayınlamadı ama iyi çalışıyor)dilerseniz sizde kendi costum romunuza uygulayabilirsiniz

sadece stok programları kapsar
supersu ile rootlanmış
Busybox v1.20.2 eklenmiş
wifi çalışıyor
stok klavye yerine lgeime.apk verilmiş

https://mega.co.nz/#!qFNznCZa!Dn129lfmzgs_oiYgDpa8TWWRNNo4ZIxGZnpv6nwSWro (mega)

https://hotfile.com/dl/197237996/6d3bd2b/V10M_00_deodexed_root_busybox_signed_fixed-kb.zip.html (hotfile)

Üst Alt