kasa kapağı açık mı kapalı mı ??

Sponsorlu Bağlantılar

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
kasa kapağı açık mı kapalı mı ??
Arkadaşlar, benim kasamda sadece işlemci fanı ekran kartı fanı ve kasanın arkasında dışarı hava veren bir fan var. Babam kasa kapağını açık tutmanın, ısı açısından daha iyi olduğunu söylüyor. Forumlara bakıyorum, kimisi açık kalsın diyor kimisi kapalı kalsın diyor. Şu anda yaz ayındayız, kapağı açmak ısıyı artıracağını düşünüyorum ayrıca kapağı açmak kasaya giren tozuda artıracağını düşünüyorum. Ben ne yapacağım bu kapağı yardımlarınızı bekliyorum..

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Maddi Durumun İyi İse Kaliteli Bir Soğutma Alıp Takarsan Kapağı Açmana Gerek Kalmaz :oke:

MaxiHan

MaxiHan

Üye
Sıvı sogutma sistemi kurarsan bir daha isi kavramini duymazsin

MaxiHan

MaxiHan

Üye
Maddi durumunuz pek iyi iyi değilse bu işe girişmenizi tavsiye etmem, bu işlem biraz tuzlu bir cozum cunku.

u_cosar

u_cosar

Üye
o fanlar kapalı mekanda döngü halinda soğutma etkisi gosterir kapağı açık bırakmak hem tehlikeli hemde soğutma açısından zararlıdır.

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
o fanlar kapalı mekanda döngü halinda soğutma etkisi gosterir kapağı açık bırakmak hem tehlikeli hemde soğutma açısından zararlıdır.

İyide sadece işlemci fanı ekran kartı fanı ve dışarıya doğru hava veren bir fan var :D bu 3ü mü döngü halinde soğutma etkisi yapcak ? :D öyle bişey varsa kapatıyım hemen :D

- - - Eklendi - - -

Maddi durumunuz pek iyi iyi değilse bu işe girişmenizi tavsiye etmem, bu işlem biraz tuzlu bir cozum cunku.

Eee arkadaşım :D yani bu pcnin kapağını kapatmalımıyım kapatmamalımıyım ? :D

MaxiHan

MaxiHan

Üye
Kapatmalisin

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
Sıvı sogutma sistemi kurarsan bir daha isi kavramini duymazsin
millet diline sıvı soğutmayı dolamış önüne gelen yere yazıyor ucuz bişeymiş gibi.. setler 250den başlıyor.
custom sistemlerde 1000 liraya sıvı soğutma kurabilirsin... akıl mantık çerçevesine davet ediyorum :nono:

Maddi durumumun pek iyi olduğu söylenemez :) Ben hiçbir ekleme yapmaz isem bu kapağı açmak mı zorundayım ? :)

Nasıl birşey bu sıvı soğutma sistemi :D fiyatı nedir :)
fiyatı yukarda yazdım...
sisteminin gücüne bağlı tek egzos fanının yetip yetmeyeceği... çok düşük özelliklere sahip bir sistemin varsa ısınma yapmıyorsa yeterli..
kapağı kapat daha iyi açıkken pek faydası yok daha çok toz çeker..

ama sistemin güçlü ise çok ısınan performanslı parçalar var ise 1 fan yetmez...
2 fan yapman yararına olur yine kapağı kapalı yap..
2 gün önce yeni kasa kurdum kasada işlemci ve ekran kartı haric 3 tane fan var. buz gibi içerisi :ehe:

MaxiHan

MaxiHan

Üye
Rica ederim, iyi forumlar

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi

millet diline sıvı soğutmayı dolamış önüne gelen yere yazıyor ucuz bişeymiş gibi.. setler 250den başlıyor.
custom sistemlerde 1000 liraya sıvı soğutma kurabilirsin... akıl mantık çerçevesine davet ediyorum :nono:

fiyatı yukarda yazdım...
sisteminin gücüne bağlı tek egzos fanının yetip yetmeyeceği... çok düşük özelliklere sahip bir sistemin varsa ısınma yapmıyorsa yeterli..
kapağı kapat daha iyi açıkken pek faydası yok daha çok toz çeker..

ama sistemin güçlü ise çok ısınan performanslı parçalar var ise 1 fan yetmez...
2 fan yapman yararına olur yine kapağı kapalı yap..
2 gün önce yeni kasa kurdum kasada işlemci ve ekran kartı haric 3 tane fan var. buz gibi içerisi :ehe:

Ek olarak alacağım fanların fiyatları ne kadar ki ?
birde sistemimi anlatacak olursam :D benim sisteme sistem demeye bin şahit ister : D:D :D :D AGP ekran kartı ve DDR ram var :D

Pentium IV 3.00 GHz

2GB DDR RAM

512 MB AGP Ekran Kartı :D

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
Boşver 10 liralik sisteme 5 liralik fan almaya degmez :kop2:

qLaMoR

qLaMoR

Üye
aynı sistem benim masaütümdede var kasa kapalı olmuyor pc de 8 10 saat duruyordum ısınıp kitliyordu.

açık kullanman tavsiyemdir .

furkan5800

furkan5800

Üye
Sizce fan disari mi yoksa iceri mi uflemeli

Invoke

Invoke

Üye
Ben olsam, çok sorun yapıyorsa açarım kapağı vantilatörü dayarım :D

MaxipmaN

Üye
ben eski ddr pc de pentium 4 vardı lanet olası işlemci neyse yıllarca hep işlemciye küfür ettim ama herşeyin başı o dandik everest psuydu öyle bir ısınıyordu ki kasanın dışından belli olurdu ve havayı içeri üfleyen modellerdendi işlemci 80 derece olurdu cs de bile fps30larde gezerdi

öncelikle bence az ısınması için güç kaynağı en az 12cm fanı alta konumlandırılmış olmalı güç kaynağı böylece kasanın dışına atar bi nevi arkadaki egzoz fanı görevi görür
ikincisi ise sene 2013 oldu kasa alırken önünde en az 8cmlik içeri veren bir fan olmalı yoksa benim gibi anakartı soğutamayabilirsiniz

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
toz sıcaktan daha beterdir kapalı kalsın daha iyi :oke: açık kalırsa oda sıcaklığında olacak soğutma daha zor olacak

• Beğen
Tepkiler: L-LumieRe

Üst Alt