[J5] [Android 8.1 Oreo] Ground Zero Validus for GALAXY J5 [SM-J500H/F/FN/G/M/Y]

Sponsorlu Bağlantılar

Nevarres

Üye
    Konu Sahibi
[J5] [Android 8.1 Oreo] Ground Zero Validus for GALAXY J5 [SM-J500H/F/FN/G/M/Y]

İndirme LİNKLERİ;

SM-J500H

SM-J5008

SM-J500F/G/M/NO/Y

SM-J500FN

GAPPS PAKETİ:

NOT: Marshmallow bootloader gereklidir. Aksi halde telefonunuz açılmaz.

GEREKLİ OLANLAR;
1. Telefonunuzun rootlu olması gerekiyor.
2. Telefonunuzda güncel bir kurtarma modu (recovery) olması gerekir. Ben TWRP Recovery'i öneririm.
3. Son olarak rom ve root işlemlerini bilmeniz ve bu tür işlemler için gerekli tecrübeye sahip olmanız gerekir.

YÜKLEME ADIMLARI;

1. ADIM: Rom dosyasının son sürümünü indirin.
2. ADIM: İndirdiğiniz Rom'u telefonunuzun hafıza kartına atın.
3. ADIM: Recovery Moduna gidin. Her türlü ihtimale karşı bir yedek oluşturun.
4. ADIM: Gerekli silme işlemlerini yapın. Wipe data/system/cache gibi.
5. ADIM: Romu flashlayın. İsterseniz gapps paketi de yükleyerek onu da romdan sonra flashlayabilirsiniz.
6. ADIM: Yüklemeler bittikten sonra 'reboot now' diyelim. İlk açılış biraz uzun sürebilir endişelenmeyin.

ROM'DAN BAZI ÖZELLİKLER;

Romu 2-3 gündür kullanıyorum. Hız konusunda istenileni veriyor. Diğer yandan görsel olarak size vaad edileni gerçekleştirmiş bulunuyor. Eğer renk seçiminde titiz iseniz ayarlar kısmından romun kendi ayarlar kısmına girerek temanın rengini değiştirebilirsiniz.

Bunların yanında birkaç güzel özelliği de sizi sevindirecektir. Bunlardan bir tanesi de yüz tanıma kilidi. Ben şimdilik kullanıyorum ve memnun değilim demek romun yapımcılarına haksızlık olur. Arama geldiğinde arama ikonunu yana değil de yukarı doğru kaydırmanızda fayda var. Arama geldiğinde bir diğer özelliği de görebilirsiniz. Bu özellik ise duvar kağıdınızı gelen aramanın arkasında arka plan olarak mavi rengin arkasında görebilirsiniz.

EKRAN GÖRSELLERİ

Yönetici tarafından düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: BLasTeaR

Üst Alt