Haber İşte Nokia’nın Yeni Lumia Serisi

Sponsorlu Bağlantılar

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Güzel haberler bunlar, :) ama ben kendi adıma sağlam bi amiral gemisi bekliyorum. Böyle içinde yok yok denilecek türden. :)

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
ya 1520v den haberler kesildi 930 da fena değil ama artık bu özelliklerin daha fazlası bir çok cihazda var yarış açısından bize pek artısı yok günümüzün sıradan bir telefonu olmuş

Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

02/04/2014 TSİ 02.00

Ekli dosyalar

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
ya 1520v den haberler kesildi 930 da fena değil ama artık bu özelliklerin daha fazlası bir çok cihazda var yarış açısından bize pek artısı yok günümüzün sıradan bir telefonu olmuş
Çok da sıradan sayılmaz aslına bakarsanız. Yaklaşık iki haftadır ikinci telefon olarak Xperia Z1 kullanıyorum ve ciddi anlamda Lumia 925'yi aradığım anlar oluyor. Tabi Lumia 925'te de Xperia Z1'e aratan eksiklikler yok değil ama kullanıp yaşamadan bu farkı anlamak gerçekten zor.

Edit:klavye mağduru oldum:(

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
dakamon

dakamon

Üye
Çok da sıradan sayılmaz aslına bakarsanız. Yaklaşık iki haftadır ikinci telefon olarak Xperia Z1 kullanıyorum ve ciddi anlamda Lumia 925'yi aradığım anlar oluyor. Tabi Lumia 925'te de Xperia Z1'e aratan eksiklikler yok değil ama kullanıp yaşamadan bu farkı anlamak gerçekten zor.

Ali kemal abi 930 beni heyecanlandıran bir telefon ama arkadaşın dediği doğru bence. 930 amiral gemisi deniyor koskoca nokia ms şirketinin amiral gemisi örneğin bi g3 ile boy ölçüşemeyecek donanım bazında. Artık algı şu oldu dünyada kim ne derse desin kimse yok sistem hızlıymış stabilmiş bilmiyor gerçekten. Adam diyorki bunda 3 gb ram var bunda kaç var 2 var o zaman 3gb daha iyi :) yalan mı? Birçok arkadaş bana hak verecektir. Mesela htc m8 çıkardı 2 gb ram ile snapdragon 801 işlemcisi var ama 2.3 ghz de çalışan 800 modeli aslında o :) yani bi kere bu yüzden çoğu otorite karşısında bi puan kaybetti. Çünkü rakipleri 3 gb oynuyor. Örneğin GM Elite 3 gb ram var. Tam çok ta geri kalmış değil fakat rakiplerinin seviyesinde de olmayacak :) Yani g3 çıksa G3 fiziksel olarak daha iyi olacak yanyana koyunca :)

• Beğen
Tepkiler: Burak Altun ve cesurpolis61
Invoke

Invoke

Üye
930 nasıl geri kalıyor ben anlamadım. En az Snap800 olacak deniyor. 3GB Ram'e androidde dahi gerek yok. 3GB Ram gereksiz. WP'de de gereksiz. 3GB Ram'e ihtiyacı olan tek cihaz Note 3, çünkü cihaz çok dolu üstelik Touchwiz kullanıyor. Touchwiz'e 3 de yetmez ya, idare etsin artık. Mesela Sony Z2'ye 3koydu, tamamen gereksiz, zararı yok ama 3 gb ram var diye gidip Z2 alınmaz, başka özelliklerinden dolayı tercih edilebilir, sırf +1GB ram için alınmaz demek istiyorum. Elit deseniz zaten dandirik bir telefon 930 ile aynı paragrafta adının geçmesi bile saçma ama geçti artık, devam edelim. Elitte aosp'ı biraz özelleştirmiş sunmuşlar. Şuan 512mblık androidde bile (aosp rom yüklü tabi, cm11, 4.4.2) takır takır kasmadan multitasking yapıyoruz. 3GB'a ihtiyacı yok. Elite 1300 verene kadar 1000 liraya elit layt daha mantıklı. Ayrıca 1300'e android alınacaksa Nexus 5 var, elite değmez kısacası. Neyse toparlamak gerekirse 930'ün donanımı gayet yeterli ve üst seviye.

• Beğen
Tepkiler: Burakkkk250
braayn

braayn

Üye
930 guzel cihaz ama 2700 mAh sanki az gibi yap sunu 3000 mAh ne olacak sanki

Emre

Üye
Nokia Lumia 630 Niye Flaşh ışığı Yok çok Merak etim Nokia :naughty:

Invoke

Invoke

Üye

Snap800 zaten fazla güç tüketmiyor. Ben 2300lük Nexus5 de sorun yaşamıyorum. 930da da sorun olmaz diye düşünüyorum.

dakamon

dakamon

Üye
wp8.1 ile batarya performansı 3000lik gibi davranabilir belki. Zaten snap800 400 e göre daha az enerji harcıyormuş bide iyi optimize edilirse güzel iş görür bence. NL 920 de 2000 var ve çoğu kişi batarya performansından çok memnundu. 2700 den neden memnun olmayalım :)
Yani Lumia 1520 6" Lcd ekranla 3400mah bataryayı üçüncü güne koşturuyorsa bu cihaz da ondan aşağıya kalmaz.
Hocam eğer süper bir optimiasyon yaparlarsa dediğin olur :) iş firmware ler ile optimizasyona bağlı umarım bu konuda sağlam işler yaparlar. Artık pil konusunda ihya olmak istiyoruz :)

Emre

Üye
Ah nokia L630 Flaşh Koysan Ne olacak :naughty:

İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
930 u beğendim :good:

ArMaGeDdOn_87

Üye
Arkadaşlar işlemci ve ram yeterli seviyede ama batarya kesinlikle daha iyi olmalı ve yazılıma önem verilmeli diye düşünüyorum

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Arkadaşlar bataryayı herkes her zaman daha büyük ister tabiki fakat telefon boyutlarını ve ağırlığını hiç hesaba katmıyorsunuz,

• Beğen
Tepkiler: İhtiyar007

ArMaGeDdOn_87

Üye
Arkadaşlar bataryayı herkes her zaman daha büyük ister tabiki fakat telefon boyutlarını ve ağırlığını hiç hesaba katmıyorsunuz,
Benim demek istediğim artık işlemci ve ram olarak telefonlar üst seviyede,artık batarya konusuna önem verilmeli,yani o bataryaları da cihaza uygun yapıda tasarlama işini şirketler düşünmeli :)

csH

csH

Üye
930 4.7 olsaydı iyiydi :)

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye

benim düşüncem şu ki işin özüde bu kısaca şunu soyliyeyim galaxy s3 ilk çıktığı anda yanında lm 925 de çıkmış olsaydı bir çok insanı cezbetmeye 925 fazlası ile yeterli şuanda lumialar günümüzün yarışında 1-0 gerideler bizi beraberliğe değil 1-0 öne geçirecek hamleler yapmak lazım tabiiki 930 ta iyi cihaz ancak lgg3, htc, sonyyz2, s5, 5s ve hatta gmd elite arasında ne kadar talep görecek..3gb ram gereksiz diyen arkadaşlara o zaman şunu sormak lazım 1020 gibi bir lumia varken neden 930 üretiliyor hakeza ram da yeterli kamerada bataryasıda ....

orian

orian

Üye
Bir mühendisin açıklamasına göre; yeni telefon ve phabletler çok fazla özellik içerdiği için uzun ömürlü batarya teknolojisi en azından bu bir iki yıl içinde imkansız ve bu yüzden bir çok telefon üreticisi "maximum hızda şarj" üzerinde çalıştıkmakta.

Üst Alt