• Üye Haberleri - İncelemeleri bölümümüzde sadece üyelerin kendi yazdığı haberler ve oluşturduğu incelemelere yer verilmektedir. Haber kaynaklarından veya farklı bir kategoriden, birebir alınan içerikler paylaşılamaz.

iPhone 5 ( Özellikleri / Fiyatı / Resimleri )

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
iPhone 5 ( Özellikleri / Fiyatı / Resimleri )
Son günlerde ürettiği akıllı mobil modelleriyle birlikte dikkatleri üzerine çekmeyi başaran öncü firmalardan biri olan Apple firmasının, yeni akıllısı iPhone 5 ile ilgili dedikodular kamuoyunda yer almaya başladı. Haziran ve Mayıs olmak üzere senede iki adet model satışa sunan Apple’ın, 2011’in ilk çeyreğinde satışa sunulacak olan modelin iPhone 5 ismini taşıması bekleniyor. iPhone 4 gibi ince tasarımı, akıllılığı ve teknik özellikleriyle anılması beklenilen cihazda, iPhone 4’ün anten sorunu ve cihaz kullanıcılarının en büyük eksiği gösterilen kamera çözünürlüğünün de önüne geçilmiş olunacak.
İmajı kirlenmemesi için çekim gücündeki üstün özelliklerle anılması beklenilen iPhone 5, 8 Megapiksel çözünürlüğünde LED Flaş destekli bir kameraya yer verebilir. Ekran teknolojisi olarak hiçbir değişiklik içermesini beklediğimiz cihazda gerçekleştirilecek olan en büyük değişiklerden biriyse ekranın 3.5 inç genişliğinden, 3.7 inç dolaylarına çıkartılması. 1.2 GHz hızında görev üstelenecek olan ARM tabanlı A4 işlemcisi ile birlikte yüksek performans sunacak olan işlemci, ayrıca Apple’ın kendi geliştirdiği iOS isimli mobil işletim sistemiyle birlikte bütünleşik olarak çalıştığı yapıyla dikkatleri üzerine çekecek.

iPhone 5 İçin Geri Sayım!

Ev telefonlarının kablosuz ve SIM kartsız olarak heryerde kullanılmasını sağlayan CDMA teknolojisini içermesini beklediğimiz model, iPhone 5 ismi yerine başka bir isime de sahip olabilir. 2011 yılının Mayıs ayı içerisinde tanıtımı gerçekleştirilecek olan model hakkındaki bilgiler kamuoyuna sızdırıldıkça karşınızda olmak üzere hoşçakalın.

iPhone 5: 2011 Mayıs

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Ne zaman yeni bır telefon alsam üst modeli hemen çıkıyor. 3 gs aldım 2 hafta sonra 4 çıktı :D
4 almam asla bunu bekleyeceğim

CoDeYs

CoDeYs

Üye
oda senın şansına :ehe

Necmati

Necmati

Üye
8mp daha yeni geçiş :ehe

blackofday

blackofday

Üye
Şimdiki 5 mp ama nokianın n8 modelindeki 12 mp lik kamera 720p saniyede 25 fps video çekimi yaparken iphone 4 720p saniyede 30 fps video çekim kalitesi sunuyo.O zaman marifet megapixelde değil demekki.:oke:

• Beğen
Tepkiler: hoss
EroL

EroL

Emekli Yönetici
Kocaman ettiler telefonu yaa. 3.7 inc ne demek

YumukluSucurta

YumukluSucurta

Üye
ya iphone u övmeyin şimdi ne olduğunu herkes biliyor bluetoothla mp3 bile atılmıyorsa o telefon telefonmudur?:hmmm

--------------- Ekleme ---------------

Kocaman ettiler telefonu yaa. 3.7 inc ne demek

aman canım galaxy s de 4 inç ama tasarım güzel :ehe

umutopuz

Üye
ben trden aldım 4ü.gayet de memnunum.şimdiden söyliyim çok 1 şey beklemeyin 5ten.jailbreaki önleyecek bootromla oynarlar (bu kesin olacak ayın 10unda çıkacak jailbreakten sonra), şekil mekil yaparlar, ama trde yine altın fiyatına satılır.performans artıcağını sanmıyorum.8mp kamera da olsa 5mp olarak kaydeder.nedeni önyükleme süresini düşürmek, kullanıcaya telefon yavaşmış hissi verdirmemek için.bu arada öyle sinyal problemiyle karşılaşmadım.ateş çıkarırcasına ellerimle sıkıp sardığımda sinyal seviyesi 2 çizgi düştü.kusura bakmayın da bu normal.belki şanslıyımdır.söyleyeyim, beklemek istemeyen 4ü şimdi alabilir.buna değer-kişisel fikrim-.yaklaşık 6 senedir apple kullanıcısıyım (takipçisiyim).ipod video, 3 ipod touch, ipad, iphone4 sahibiyim.yorumlarıma güvenip güvenmemek size kalmış :) elimdekileri anlatmamın nedeni güvenimin neden olduğu ve tecrübelerim hakkında fikriniz olsun diye, asla farklı anlaşılmasın

salih1906baba

salih1906baba

Üye
Şimdiki 5 mp ama nokianın n8 modelindeki 12 mp lik kamera 720p saniyede 25 fps video çekimi yaparken iphone 4 720p saniyede 30 fps video çekim kalitesi sunuyo.O zaman marifet megapixelde değil demekki.:oke:

katılıyorum

caner90

caner90

Üye
iphone süper

Mustafa1300

Mustafa1300

Üye

25 fps yapmalarındaki amaç boyut azaltma 5 mp nin video boyutu ile 12 mp nin video boyutunu bir tutan bişe bilmiyor demektir ve 30 fps yama ile yapılabilir symbian ^3 sistem modifiye bölümünde mevcut bakalım daha ne çamur atacaksınız n8 e :naughty::naughty::naughty::naughty::naughty:

By_Casparov

By_Casparov

Üye
ne buluyorsunuz şu külüstürde bilmiyorum walla =)

By_Casparov

By_Casparov

Üye
benim peder kullanıyorda ondan
..=)

Necmati

Necmati

Üye
diyosun :naughty:

batuhan__41

batuhan__41

Üye

Uploaded with
2011 yılının Haziran ayında kullanıcıların karşısına çıkması planlanan iPhone 5 de başlıca özellikler şöyle olacak:
iPhone 4 genişliğinde ancak daha iyi bir çözünürlük sunan dokunmatik ekran,
iOS 5 işletim sisteminin ilk öncüsü,
HDMI portu sayesinde; LED, LCD ve Plazma TV’lere HD video aktarımı,
Bluetooth v3.0 ile hızlı veri aktarımı,
Çok düşük bir batarya tüketimi,
HD video kaydı ve görüntüleme özelliği,
8 Megapiksel çözünürlüğünde flaş destekli kamera,
Muhtemelen çoklu dokunmatik desteği,
Çok daha etkin sosyal ağ siteleriyle bütünleşik yapı,
Office belgelerini görüntüleme olanağı,
Tuş takımı kodunun parmak iziyle açılma olanağı,
Çağrı engelleme özelliği,
Wi-Fi bağlantısıyla birlikte kablosuz ağ bağlantısı.

hoss

hoss

Üye
ya iphone u övmeyin şimdi ne olduğunu herkes biliyor bluetoothla mp3 bile atılmıyorsa o telefon telefonmudur?:hmmm

--------------- Ekleme ---------------

aman canım galaxy s de 4 inç ama tasarım güzel :ehe
internetin hayırlı olsun öncelikle sanırım nokia dan baska hiçbir telefonu oturup dogru düzgün arastırmamıssın çünkü teknoloji çok geriden takip ettiğin mesajlarından anlaşılıyo

phasan

phasan

Üye
iphone almayın paranıza yazık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt