Huawei Ascend Y200 U8655 Black Root Atma

Sponsorlu Bağlantılar

DirenishFlow

DirenishFlow

Üye
    Konu Sahibi
Güncelleme : ROM'a 2-3 Tane Yeni ROM Eklendi !.

gökkuşagı0610

Üye
ya kardeşim bn telefona ve bilgisayara o dediğin programları felan attım fakat telefon bilgisayara takılı şarj oluyo kapanıyo işte telefon ses kısma ile güç tuşuna basıyorum bir sonuç göremiyorum ve güç tuşuna ve ses kısma tuşuna basılı TUTTUĞUMDA telefon açılıyo napabilirim nasıl çözüm bulucam

ahmet ferid

Üye
  • Root Atma Konum Hatalıydı. Su Anda Konu Düzeltilmistir.Sorunsuzdur.
  • Telefonunuzu bilgisayara bağlayın.
    Kod:

CD-ROM:\drivers\adb_driver
  • Bulunan iki prog. yükleyin.
  • Daha Sonra Superuser-3.0.7-efghi-signed.zip dosyasını Sd Kartına Atın.
    Link=
    Root_Y200_v5.2_int.zip adlı dosyayı bilgisayarınıza çıkartın
    Link=
  • Telefonu kapatın.
  • Aynı anda Güç Tuşu ve Ses kısma tuşuna basın bu arada telefon bilgisayara bağlı olsun.
  • Windowsunuzda bir pencere açılır ve Android yükleniyor yazar o dolduktan sonra
    Root_Y200_v5.2 içindeki
    root_v5.2.bat'ı çalıştırın

• Böyle bir ekran gelir ve sonda press yazısını dördüğünüzde entera basın bi kaç defadan sonra kapanacak.

• Telefonun bataryasını çıkarın bi kaç saniye bekleyin ve takın.
  • Güç+Ses Açma Tuşuna Basılı Tutarak Açın.
  • Böyle bir ekran gelicek ses kısma ve açma tuşu ile yukarı aşşağı inersiniz Güç tuşu ilede seçim yaparsınız.
  • İnstall .zip'e gelin ve güç tuşuna basın.
  • chose zip from sdcarda gelin ve güç tuşuna basın.
  • Superuser-3.0.7-efghi-signed.zip
    dosyasını güç tuşu ile seçiyoruz.

• Ve ardından aşşağı inip Yes e basıp reboot ediyoruz.

Tebrikler Rootladınız.
Bitmediiiiii Sırada 2 Tane ROM'umuz Varr :)

########################################
Huawei Asced Y200 [U8655] Custom ROM

Custom ROM Update's ;

MoKee_OS_2.3.7 ROM

İndirme Linki :

New Base ROM :

Emotion UI 1.0 ROM Version : 4.0.4 ICS FOR U8655
[TBODY] [/TBODY]

Indirme Linki :

[ROM] CyanogenMod 7.2 Unofficial [U8655](Kernel Olayı biraz Karışık Profesyoneller Harici Dokunmasın)

İndirme Linki :

ICS For U8655

İndirme Linki :

CleanBaseRom3

Link Burada:

ROM Tamamen Türkçedir Bulundugunuz Bölgeye Göre Dil Değişikli Gösterir.
Bildigimiz Gibi Huawei Ascend Y200'e Android 4.0 Gelmeyecekmiş. Sebebi İste ROM Boyutunun Az Olması. Peki Bu Sorun mu ? Hayır :) Aşagıdaki Roma Göz At .

ICS ROM :

Link Burada :

Peki Yapabileceklerimiz Sadece Bu Kadar Mı ? Yoo Bu Kadar Şey Yaptık Bide Overclock Yapmadan Mı Konuyu Bitirecegiz :D O zaman devam ...
Huawei Ascend 1200MHZ Kernel :
Bunun Yüklenişi İse Root Yapımı İle aynıdır . Telefonu FastBoot(Huawei Ascend Logosunda Donuk Bırakma) Durumuna Getiriyoruz Ve Make Kernel.bat Dosyasına Tıklıyoruz Ve Bu Kadar Reboot Atınca Kernel Yüklenmiş Oluyor .

Overclocktan Resimler 1117MHZ :

Birde Swap Yaptıkmı Ohh Gta 3 Bile Oynarsınız :) Arkadaşın Teki Diğer Konuda Nasıl Oynuyorsun Demiş Bal Gibide Oynuyorum İşte :)
Overclockta 1094 MHzden Yukarı Cıkılmamasını Tavsiye Ediyorum Stabil Olarak 1094'de Calısıyor.

Konu Tamamen Bana Aittir. Teşekkürleri Bekliyorum.

Root Atma Rehberini YavuzBey07'den Almıs Bulunmaktayım Teşekkürler :)

Ne Demişler ; Yiğidi Öldür Ama Hakkını Yeme.

ÜSTADIM BENDEKİ Y200 E TARİF ETTİĞİNİZ GİBİ ROOT İŞLEMLERİNİ YAPTIM OLMADI HATTA EROOT PROGRAMI VE TEK TIKLA ROOT PAOGRAMI İLEDE DENEDİM ANCAK SANIRIM BOOTLOADER KİLİTLİ BENDE. HUAWEİ NİN RESMİ SİTESİNDE BOOTLOADER KODU VERİLDİĞİNİ SÖYLÜYOR ARKADAŞLAR ANACA BAKTIM Y200 MAAESEF YOK.
SİZDE BOOTLOADER KİLİT KODU VARMI VEYA NASIL BU KİLİDİ KIRABİLİR VE ROOT YAPABİLİRİM
TEŞEKKÜRLER

CraxTR

Üye
bndede huawei y200 war ama herseyi yaptim basta acildi sonra baska roma gecmek istedim simdi telefon acilmiyor stock romda yok hicbiyerde yardim

drocco

Üye
Selamun Aleykum arkadaşlar telefonun hafızası az diye kullanmadığım programları silmek amacıyla root işlemi yaptım clockwork bilmem ne modu falan yaptım internetten takip ederek superuser uygulaması yüklendi sonra çeşitli uygulama kaldırma programlarıyla kullanmadığım uygulamaları kaldırmaya çalıştım bayada kaldırdım facebook twitter falan sonra panzer panic diye bir oyun var onu kaldırmaya çalışırken yanlışlıkla nasıl olduysa Müzik Playerı silmişim sanırım ama nasıl olduğunu inanın bilmiyorum çünkü müzikle alakalı hiç bişey silmedim herneyse Allah rızası için biri bana yardım etsin telefonu ilk aldığım orjinal hale getirmek istiyorum yani müzik playerımı geri istiyorum :( şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

loyer

Üye
arkadaş y200 internetsiz radyo yükleyen varmı?
varsa lütfen yardım...........

hicabi05

Üye
arkadaşlar onca ugraştan sonra orjinal kvklı romunu buldumda 43 tl para miktarı istiyyor ahada linki : unutmayın ctrl+f ye basıp kvk yazın ilkçıkata tıklayınbiri indire bilkirse forumda paylaşınbide bazılarınız pembe ekran sorunuyla karşılaşanlarınız olablir o karşılaşanların paket sono b898 genral versiondur onu normal eurapaya çıkartmanız gerekiyor ben buldum eurapanın kinide step 2 installingde hata veriyor update failed diyor yardım edebilirseni sevinirimtelefon bilgim yanlış huawei y200 u8655-1 olacak

emirhan104

Üye
Kardeş Boot.img dosyası yok ve recovery menüsü yokk :( acil yardm

Üst Alt