Hayalimdeki Toplama Bilgisayar

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Hayalimdeki Toplama Bilgisayar
Anakart:

- Overclock için %100 uyumlu (Core i5 2500k işlemciyi rahatlıkla 5 GHZ'e çıkarabilirsin)
- Çift ekran kartı yuvası var (CrossfireX ya da NVidiaSLI için)
- Ekran kartı yuvası PCI-Ex 3.0 çok hızlı
- Stok olarak 1600 MHZ yüksek hızlı RAM destekler, üstelik 4 bellek yuvası var ve 32GB'a kadar destekliyor
- Intel H77 arabirimi ile yüksek performans
- 1155pin işlemci desteği ile yeni 2. nesil Intel işlemci desteği sağlar

Bellek:

- 1600 MHZ hızında anakart ile uyumlu en yüksek hız
- 2 adet alınırsa (top. 8GB olur) dual-channel özelliğini kullanarak daha yüksek hız elde edebilirsin

Kasa:

- Kasa için çok yüksek uçmaya gerek yok, performansa fazla etkisi yok
- Bu kasanın fanları ve ön panelindei çıkışları sayesinde yıllar boyu kullanabilirsin.
- İçinde güç kaynağı yok, bu sayede biraz daha ucuz oldu, güç kaynağını uygun bir tane seçtim.

Ekran kartı:

- Intel işlemcili bilgisayarlarda en yüksek oyun performansı için Nvidia şarttır (çünkü AMD ekran kartları işlemciyle işbirliği yapmıyor)
- Hayalimdeki fiyatı en uygun performansı mükemmel bir ekran kartıdır. Her oyunu 1920x1080 çözünürlükte akıcı oynayabilirsin.
- 1GB belleği, 256-Bit veriyolu, GDDR5 mimarisiyle mükemmel bir kart. Geleceğin kartı olduğu HDMI yuvasından belli.

Hard Disk:
- Anakart ile uyumlu SATA 6GB/s desteği
- 64-Bit önbelleği ile en yüksek işlem hızı
- 1 TB depolama sayesinde uzun yıllar kullanılabilir

İşlemci:

- 2500k olması dolayısıyla, 2500'den ayrılıyor. Normalde Core i5 2500'e çok fazla Overclock yapılamaz. Ancak 2500k'nın çarpan kilidi kırık olduğundan 5 GHZ'e kadar çok rahat overclock yapılabiliyor.
- Standart olarak 3.3-3.7 GHZ hız (turbo boost ile) gelir ve fazlasıyla hızlıdır.
- Anakart ile uyumlu 1155pin yapısındadır. 2. nesil yeni işlemcidir.
- 6MB önbelleği sayesinde oyunlarda ve programlarda müthiş performans sağlar. Nvidia ekran kartıyla oyunlar hiçbir zaman kasmaz.

DVD Yazıcı:

- DVD yazmak ve okumak için en iyi sürücülerden biridir.

PSU:

- Ekran kartı, işlemci için gerekli tüm enerjiyi sağlar.
- Gerçek 500W olduğu için uzun yıllar idare eder.
- 2 tane ekran kartına yetecek çıkışları var (crossfire ya da sli için)
- Tüm çıkışlar yeterli düzeyde

Klavye:

- Oyun klavyesi olduğundan ekstra bir sürü tuşu var ve ayrıca tam bir multimedya klavyesi
- Fiyatı oldukça uygun.

Fare:

- 2000 DPI çözünürlük sayesinde oyunlarda müthiş hassaslık ve hız sağlar
- 15 metre kablo uzunluğu oldukça yeterli
- Klavye ve farenin kablosuzlarını önermiyorum, pil sorunlarıyla uğraşmaya değmez.

Monitör:

- 3D ve HD olması geleceğin monitörü olduğunu gösterir
- HD (1920x1080) çözünürlüğü yeterli
- Monitörde 23" oldukça yeterlidir. Daha büyüğü mantıksız olur, televizyon almak daha mantıklı olur.
- 5 ms tepkime süresi oyunlar ve filmler için yeterli
- 3milyon:1 kontrast oranı ile aşırı net görüntüler
- 250cd/m2 parlaklık ile en aydınlık ortamlarda bile ekran görülür.

TOPLAM FİYAT: 2.581,32 TL

• Beğen
Tepkiler: Oğuzhan

fnldstntn

Üye
Bitane de ssd eklersen tadından yenmez....

• Beğen
Tepkiler: Eralp YKN
Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
ne zaman alıyorsun adaş :ehe

Polymath

Polymath

Üye
Dostum İntel işlemci ile Amd ekran kartlarının işbirliği yapmıyor demen bence yanlış. Hatta çok yanlış eskide kaldı o. Mesela Nvidia Chipli bir anakart alıp amd ekran kartı alırsan ozaman uyumsuzluk olabilir.İşlemciyle alakası yok yani . Bunun yanında sistem güzel ve hayal değil. :) Ben hayalimdeki derken herhalde 5 bin tl ye dizmiştir diye girdim içeri.

• Beğen
Tepkiler: force86
Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
ne zaman alıyorsun adaş :ehe

Anılbaran'a önermiştim, buraya yazayım dedim. Almak mümkün değil.

Dostum İntel işlemci ile Amd ekran kartlarının işbirliği yapmıyor demen bence yanlış. Hatta çok yanlış eskide kaldı o. Mesela Nvidia Chipli bir anakart alıp amd ekran kartı alırsan ozaman uyumsuzluk olabilir.İşlemciyle alakası yok yani . Bunun yanında sistem güzel ve hayal değil. :) Ben hayalimdeki derken herhalde 5 bin tl ye dizmiştir diye girdim içeri.

Ben AMD ekran kartlı ve Intel işlemcili bilgisayar kullanan biri olarak hiçbir zaman oyunlarda gerçek performansı yakalayamadım. Biliyorum ki Nvidia uyumlu oyunlarda piyasada çok. O yüzden Nvidia dedim.

Benim hayalimdeki bilgisayar bu. Yoksa öyle uçuk şeyleri ekleyeceksem hayal değil masal olur.

Polymath

Polymath

Üye

Anılbaran'a önermiştim, buraya yazayım dedim. Almak mümkün değil.

Ben AMD ekran kartlı ve Intel işlemcili bilgisayar kullanan biri olarak hiçbir zaman oyunlarda gerçek performansı yakalayamadım. Biliyorum ki Nvidia uyumlu oyunlarda piyasada çok. O yüzden Nvidia dedim.

Benim hayalimdeki bilgisayar bu. Yoksa öyle uçuk şeyleri ekleyeceksem hayal değil masal olur.

Benim sistemim. Core2Quad q9400 +Sapphire HD6850 ekran kartım var. Oyunlar tam performans alıyorum. Hiç bir sıkıntısını görmedim. İşlemciyle alakalı bir durum değil :) Çok araştırım. Sende nette biraz araştırğında anlarsın kardeşim. Burda demek istediğim yanlış bilgi insanları farklı yönlendirebilir. Benim önerim bununla ilgili daha çok bilgisi olan insanlara sorup ordaki yazıyı kaldırmandır yada değiştirmendir. :)

Saygılar

• Beğen
Tepkiler: force86
Hex4d0r

Hex4d0r

Üye
Hayalimdeki PC,

CPU

Çift Overclocked to 4.3GHz - Sıvı Soğutma

Anakart

- Sıvı Soğutma

Bellek

12GB Corsair GT 2000Mhz

Soğutma

ORIGIN High-Performance Dual CPU & GPU Sıvı Soğutma

Chipset Sıvı Soğutma

Ekran Kartı

Quad SLI EVGA GTX 680 - Sıvı Soğutma

Depolama

4 Tane Team S3 60 GB RAID 0

2 Tane 2 TB WD Caviar Black

Power Supply

2 Tane Silver Stone 1000W

Optik

12x Pioneer Blu-Ray

:) ya da Windows Çalıştırabilen bir Süper Bilgisayar yeterli :)

Polymath

Polymath

Üye
Hayalimdeki PC,

CPU

Anakart

- Sıvı Soğutma

Bellek

12GB Corsair GT 2000Mhz

Soğutma

Chipset Sıvı Soğutma

Ekran Kartı

Depolama

Power Supply

Optik

12x Pioneer Blu-Ray

Hayal budur :D Hemşerim :D

• Beğen
Tepkiler: Hex4d0r
L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
furkan :D
kardesım alınma ama okurken güldüm açıkcası....
Bu sıstem nasıl bır sıstem :D

1. Sı ıntel ıslemcı ıle amd ekran kartı uyumsuzlugu yanlıs bır konu...
Sebebı ıslem yapma bıcımlerı farklı zaten alakası yok. kım dedı bunu :hmmm
2.cı sı işlemcı tamamda anakart tam bır fıyasko.. H77 ıle overclock yapamazsın...
3. Sü gtx560 artık tarıhın puslu sayfalarında ufaktan yerini almaya başladı.. Ti modelı cıktıgından berı gozden dustu dıyebılırız... Zaten şuan gtx600 serısı cıktı 500ler guncellıgını yıtırmeye baslıyor...
4.sü harddısk.... Green harddıskler depo amaclıdır.. Sıstem kurulup sureklı okuma yazma yapılması ıcın tavsıye edılmıyor.
5. Si power supply..
Tamam marka ve kalıte super. Guzel bır power parasını hakedıyor.. Ancak... 500watt SLI veya CF bır sısteme yetmez ayrıca 2tane pcı-ex guc kablosu var.. Gunumuz kartları zaten cıft guc gırısıyle cıkıyor artık 2. Ekran kartına guc kablosu kalmadı...
80+ plus verımlılık konusunu unutmayalım.. Artık şart dıyebılırız...
Geldık 5.ye kasa konusu..
Kasaya sadece kasa gozuyle bakıp es geçmek yanlıs olur cunku mukemmel bır hava akımı olusturmak ve kablo duzenlemesı parcaların ömürleri acısından cok onemlıdır. Iyı bır hava akımı varsa parçalar kolaylıkla toz tutmaz...

Vee en onemlısı SSD
ssd ler ıcın pahalı ve kucuk depo alanı ıcın sıkayet edebılırsın ama unutmamak lazım bır sıstem en yavaş parcası kadar hızlıdır...
Ve sıstemın en yavas parcası mekanık olan harddısklerdır...
Ssd sıze sanıyede 500mb okuma yazma hızı sunar... Bı hız aslında teorıdedır... Bu hiza ulaşmak mümkün tabiki.... Gunluk kullanımda 500mb hıza ulaşamazsın ama gercek anlamda harddıskten 3 kat daha ıyıdır yaklasık olarak 350-400 mb hızlarına ulaşmak mumkun...
Harddısk ve ssd karsılastıracak olursak... Harddıskte wındows 45 sanıyede acılıp 20 sanıyede kapanıyorsa SSDde acılma suresı 20 sanıye kapanma suresı ıse 10 sanıyeden daha kısa olabılır....
Sadece bununla kalmıyor..
50 adet program veya yazılımı harddısk 1 dk da acıyorken SSD bunu 15-20 sn de yapabılıyor...
Oyun yuklemelerı ve oynarkenkı bölüm guncellemelerı harddıske oranla enaz 2 kat daha hızlı.....

Sonuc olarak bu hayali bılgısayarın guncellenmeye ıhtıyacı var.... :)

• Beğen
Tepkiler: fnldstntn
Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Hayal budur :D Hemşerim :D

Sen masal istiyorsun; al sana masal:

Anakart:

Bellek:

Kasa:

Ekran kartı (2 adet):

Hard Disk:

İşlemci:

Blu-Ray Yazıcı:

PSU:

Klavye:

Fare:

Monitör:

TOPLAM FİYAT: 11.570.43 TL

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
Hayalimdeki PC,

CPU

Anakart

- Sıvı Soğutma

Bellek

12GB Corsair GT 2000Mhz

Soğutma

Chipset Sıvı Soğutma

Ekran Kartı

Depolama

Power Supply

Optik

12x Pioneer Blu-Ray

madem xeon dan gırıp 4x ssd raıdden cıktık... Evga sıvı sogutma felan...
Cıft xeon destekı evga anakart. Yaparsın.
4x ssd raıd. cavıar black...
Uzerınede sıvı sogutma janjanlı akrılık bır kasa...
Quad slı zaten standart :ehe
yapmısken ramlerıde 8x8gb yapsak fena olmaz :D

- - - Eklendi - - -

Anakart:

Bellek:

Kasa:

Ekran kartı (2 adet):

Hard Disk:

İşlemci:

Blu-Ray Yazıcı:

PSU:

Klavye:

Fare:

Monitör:

anakart ve ıslemcı uyumsuz... :kop2:
quad SLI gtx680 dururken 580 de kimmiş :haha:

Polymath

Polymath

Üye

Anakart:

Bellek:

Kasa:

Ekran kartı (2 adet):

Hard Disk:

İşlemci:

Blu-Ray Yazıcı:

PSU:

Klavye:

Fare:

Monitör:

Dostum sakin. :D Belliki bayağı kızmış o gazla epey birşey çıkarmışsın.. :) Masal değil parası olana herşey gerçekk.. Ben sana takılmıştım şakadan bayağı ciddiye almışsınn :)

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
furkan :D
kardesım alınma ama okurken güldüm açıkcası....
Bu sıstem nasıl bır sıstem :D

1. Sı ıntel ıslemcı ıle amd ekran kartı uyumsuzlugu yanlıs bır konu...
Sebebı ıslem yapma bıcımlerı farklı zaten alakası yok. kım dedı bunu :hmmm
2.cı sı işlemcı tamamda anakart tam bır fıyasko.. H77 ıle overclock yapamazsın...
3. Sü gtx560 artık tarıhın puslu sayfalarında ufaktan yerini almaya başladı.. Ti modelı cıktıgından berı gozden dustu dıyebılırız... Zaten şuan gtx600 serısı cıktı 500ler guncellıgını yıtırmeye baslıyor...
4.sü harddısk.... Green harddıskler depo amaclıdır.. Sıstem kurulup sureklı okuma yazma yapılması ıcın tavsıye edılmıyor.
5. Si power supply..
Tamam marka ve kalıte super. Guzel bır power parasını hakedıyor.. Ancak... 500watt SLI veya CF bır sısteme yetmez ayrıca 2tane pcı-ex guc kablosu var.. Gunumuz kartları zaten cıft guc gırısıyle cıkıyor artık 2. Ekran kartına guc kablosu kalmadı...
80+ plus verımlılık konusunu unutmayalım.. Artık şart dıyebılırız...
Geldık 5.ye kasa konusu..
Kasaya sadece kasa gozuyle bakıp es geçmek yanlıs olur cunku mukemmel bır hava akımı olusturmak ve kablo duzenlemesı parcaların ömürleri acısından cok onemlıdır. Iyı bır hava akımı varsa parçalar kolaylıkla toz tutmaz...

Vee en onemlısı SSD
ssd ler ıcın pahalı ve kucuk depo alanı ıcın sıkayet edebılırsın ama unutmamak lazım bır sıstem en yavaş parcası kadar hızlıdır...
Ve sıstemın en yavas parcası mekanık olan harddısklerdır...
Ssd sıze sanıyede 500mb okuma yazma hızı sunar... Bı hız aslında teorıdedır... Bu hiza ulaşmak mümkün tabiki.... Gunluk kullanımda 500mb hıza ulaşamazsın ama gercek anlamda harddıskten 3 kat daha ıyıdır yaklasık olarak 350-400 mb hızlarına ulaşmak mumkun...
Harddısk ve ssd karsılastıracak olursak... Harddıskte wındows 45 sanıyede acılıp 20 sanıyede kapanıyorsa SSDde acılma suresı 20 sanıye kapanma suresı ıse 10 sanıyeden daha kısa olabılır....
Sadece bununla kalmıyor..
50 adet program veya yazılımı harddısk 1 dk da acıyorken SSD bunu 15-20 sn de yapabılıyor...
Oyun yuklemelerı ve oynarkenkı bölüm guncellemelerı harddıske oranla enaz 2 kat daha hızlı.....

Sonuc olarak bu hayali bılgısayarın guncellenmeye ıhtıyacı var.... :)

artist :zzz:

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Neyse, velhasılı kelam, konuda bahsettiğim sistemi çok isterdim.

Not: Core i5 2500k zaten kullanıyorum :pro:

Hex4d0r

Hex4d0r

Üye
@L-LumieRe

Aslında ECC Ram ve SIS HDD eklesek hani :)

@Rambo_FT

Bu arada benim sistemi hala geçemedin :) Ayrıca fiyatı da 25.000 TL üstünde ve hayal arzu ettiğin şeylerdir. Linkli olarak verdim yani masal değil. Bedelini ödersen senin olur. :)

Bu arada Süper Güçlü Bilgisayarlara son noktayı Fujitsu ile koyuyorum;

Üretici: Fujitsu
Toplam Çekirdek: 705024
Güç TÜketimi: 12659.89 kW
Bellek: 1410048 GB
İşletim Sistemi: Linux
Maliyet ≈ 1.250.000.000$

ve bir görüntü :)

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
@L-LumieRe

Aslında ECC Ram ve SIS HDD eklesek hani :)

@Rambo_FT

Bu arada benim sistemi hala geçemedin :) Ayrıca fiyatı da 25.000 TL üstünde ve hayal arzu ettiğin şeylerdir. Linkli olarak verdim yani masal değil. Bedelini ödersen senin olur. :)

Bu arada Süper Güçlü Bilgisayarlara son noktayı Fujitsu ile koyuyorum;

Üretici: Fujitsu
Toplam Çekirdek: 705024
Güç TÜketimi: 12659.89 kW
Bellek: 1410048 GB
İşletim Sistemi: Linux
Maliyet ≈ 1.250.000.000$

ve bir görüntü :)

:alkis İşte buna hayal denir

Polymath

Polymath

Üye
fiyati yanlıs değil dimi=) 1 milyar 250 milyon dolar. Ben mi yanliş mi okuyorum. Cok fazla değil mi?:D

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
aman boşverin benim Acer Aspire 5552G laptopum bana yetiyor artıyor bile :sarıl:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt