Hangi Windows Pakedini Kurmalıyım ?

Sponsorlu Bağlantılar

Murat.Demir

Murat.Demir

Üye
Windows 10 7 den daha hafif emin ol ama ilk önce temiz bir kurulum yapman gerekiyor eğer bir kere yükseltme yaptıysan direk temiz bir format at hesabını girince yine orjinal windows 10 un hazır olucak ekran kartı dışında gerisini microsoft hallediyor ekran kartını kendin güncellemeni öneririm bazen eski driverları yüklüyor microsoft en son söyleyebileceğim senin donanımın benim makinama yakın nerdeyse aynı cihazı kullanıyoruz bir skıntı olmaması lazım

--blooder--

--blooder--

Üye
    Konu Sahibi
Yani ben bu Windows 7'nin üzerine kurduğum Windows 10 işletim sistemli bilgisayara temiz bir format atıp,ekran kartını filan güncellemeyi mi deneyeyim.

Murat.Demir

Murat.Demir

Üye
Yani ben bu Windows 7'nin üzerine kurduğum Windows 10 işletim sistemli bilgisayara temiz bir format atıp,ekran kartını filan güncellemeyi mi deneyeyim.

Bencede sıfırdan temiz bir windows 10 kurmak daha iyi bende windows 8 den 10 a geçtiğimde bazı karışıklıklar olmuştu neden olduğunu bilmiyorum :( format attıktan sonra pek büyük sorun çıkmadı karşıma

--blooder--

--blooder--

Üye
    Konu Sahibi
Peki sıfırdan Win 7 kursam ?
Ya aslında ben en iyisi tertemiz format atıp Windows 7'yi kurayım.Daha kasacağını hiç sanmıyorum.Birçok kişi böyle diyor.Bende yapayım,bide oyunlarda kasmayacağını düşünüyorum :)

• Beğen
Tepkiler: Murat.Demir

skynet

Üye
Şuan kurulu olan Windows 10 Home Single Language sizdeki orjinal Windows 7 Home Premium sürümünün karşılığına gelen sürüm değil sadece Windows 10 Home sürümü olması gerekirdi
Kurulumu yapan kişi 3. parti etkinleştirme kullanarak Windows'u etkinleştirmiş muhtemelen :)
Direk Microsoft'un sitesinden Windows 10 iso dosyasını indirip usb belleğe yazdırın ve ardından sizdeki Windows 7 lisansı ile (Home sürümünü kuracaksınız) temiz kurulumu yapın
O sistemde Windows 10 kesinlikle kasma takılma yapmaz bundan emin olabilirsin

• Beğen
Tepkiler: sfgnrl
-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
Şuan kurulu olan Windows 10 Home Single Language sizdeki orjinal Windows 7 Home Premium sürümünün karşılığına gelen sürüm değil sadece Windows 10 Home sürümü olması gerekirdi
Kurulumu yapan kişi 3. parti etkinleştirme kullanarak Windows'u etkinleştirmiş muhtemelen :)
Direk Microsoft'un sitesinden Windows 10 iso dosyasını indirip usb belleğe yazdırın ve ardından sizdeki Windows 7 lisansı ile (Home sürümünü kuracaksınız) temiz kurulumu yapın
O sistemde Windows 10 kesinlikle kasma takılma yapmaz bundan emin olabilirsin
İşte tam beklenen cevap. Google a Windows 10 indir yazıp çıkan Microsoft un sitesinden indirme aracı olan media creation tool u indirin. Ordan işi olarak indir seçeneğinden iso olarak indirin. Sonra bilgisayara rufus programını indirip iso dosyasını seçin. Pc ye bir Flash bellek baglayin ve o iso dosyasını Flash Belleğe yazın. Devamında Pc açılırken boot menüyü açın ve flash bellekteki Windows 10 home surumunu kurun. 64 bit olanı ve yazısız düz Windows 10 u indirmeye dikkat edin. Home single i indirmeyin yanlışlıkla!

• Beğen
Tepkiler: skynet

skynet

Üye
İso indirmek için burayıda kullanabilirsin:

--blooder--

--blooder--

Üye
    Konu Sahibi
Verdiğiniz siteden , menüden en üstteki sadece Windows 10 yazanı seçtim,altından Türkçe'yi seçtim.İndirme linkinden 64 Bit'i indirdim.
Şimdi bilgisayara format atıp bu indirdiğim iso dosyasını USB Belleğe yazdırarak yeni kurulum yapıyorum.Bütün olay bu değil mi ?
yazdığınız aşırı mantıklı geldi :D

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: sfgnrl

MaxipmaN

Üye
Harddiskte bad sector olsa pc donar durur ara sira.

--blooder--

--blooder--

Üye
    Konu Sahibi
Media Creation Tool'u indirdim,şu an Windows 10 iniyor.İnşallah problem çözülür.

skynet

Üye
Verdiğiniz siteden , menüden en üstteki sadece Windows 10 yazanı seçtim,altından Türkçe'yi seçtim.İndirme linkinden 64 Bit'i indirdim.
Şimdi bilgisayara format atıp bu indirdiğim iso dosyasını USB Belleğe yazdırarak yeni kurulum yapıyorum.Bütün olay bu değil mi ?
yazdığınız aşırı mantıklı geldi :D

Aynen öyle. + Pc Uefi kurulumu destekliyorsa rufus ile Uefi modunda yazdırın ISO dosyasını o şekilde kurulumu yapın daha hızlı açılır pc :)
Tabi bu işlem için diski tamamen biçimlendirmeniz gerekebilir

--blooder--

--blooder--

Üye
    Konu Sahibi
UEFI kurulumunda disk tamamen biçimlendirilmesi gerekebilir derken bu disk USB 'mi , yoksa bilgisayarın disklerinden mi ?
ve ben format sırasında disk biçimlendirme aşamasını hiç anlayamadım.Kurulum yapılacak disk silinecek mi,yani ne bileyim hangi diskleri siliyoruz , izlediğim videolardan bişey anlamıyorum . Yardımcı olsanız ? :D
ve galiba UEFI desteği yok :D ben en iyisi hiç bulaşmadan normal format atayım :) siz bana şu diskleri format sırasında nasıl biçimlendireceğimi kısaca anlatsanız :( :D

skynet

Üye
Uefi özelliğinin olup olmadığına bıos dan bakabilirsiniz
Onun dışında diski biçimlendirme derken pc'nin kendi Hdd sinden bahsediyorum :)
Kurulum ekranında eğer D sürücü varsa yani yedeklerinizin olduğu bölüm onu ellemeyin diğer tüm bölümleri silip yeni bölüm oluşturun ve oraya Windows'u kurun

--blooder--

--blooder--

Üye
    Konu Sahibi
Tamam o zaman , ordan "E" haricindeki herşeyi siliyorum,sonra yeni bölüm diyerekten ordan öyle şurdan böyle hooop bitti.Kolay şeylermiş aslında , yardımlarınız için sağolun.Buralardan ayrılmayın daha sorarım ben bence :D :D
Bu arada BIOS menüsünden baktım , UEFI desteği varmış :) bugün bu işi bitiririm , cidden sağolun.İnşallah bu kasma problemi çözülür.

• Beğen
Tepkiler: skynet

skynet

Üye
Windows 10'u kurduktan sonra tüm güncellemeleri kurun eğer bulamadığı sürücü/driver olursa kalanını siz kurarsınız :)

--blooder--

--blooder--

Üye
    Konu Sahibi
Bu arada USB'den kurulum yaparken,kurulacak sürümü seçin ;
Windows 10 Pro
Windows 10 Home
vardı , ben Home'u seçtim,doğru mu yaptım :/

exp_l0it

exp_l0it

Üye
Windows 10 Pro
Windows 10 Home
yazilim yazmiyorsaniz, proya igtiyaciniz yok diye dusunuyorum, normal kullanicisiniz oyun amacli kullanicaksiniz...
ayrica ekran kartinin guncel versiyonunu indirip kurmayi unutmayin

--blooder--

--blooder--

Üye
    Konu Sahibi
Şu an Görüntü Bağdaştırıcıları'ndan Intel'le NVIDIA'yı güncelliyorum.

-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
Windows 10 Pro
Windows 10 Home
Doğru yapmışsınız da alttan Orjinal keyi giriniz de mi ? Gerçi bios da key hala gömülü idi ise o otomatik almıştır onu. Siz yine de ayarlar etkinleştirme bölümünden orijinalliği kontrol edin. Pro kursaydiniz çakma bi yaziliminiz olurdu.
Bu arada işlemler bitmiş gibi hayırlı olsun.
Ben en son chipset ve USB driver larını kurması için bilgisayara driver booster kurarim. Tavsiye ederim tüm işlemler bitince bence onu bi kurun...

Üst Alt