Hangi Laptopu almalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
Hangi Laptopu almalıyım
Arkadaşlar allahın izniyle ayakkabı dükkanı açtık açalı 1-2 gün oldu dükkanda oyun oynayacağım bir laptop lazım şimdi benim evde abimle kullandığım bir pc var ama o pc de san andreas ve most wanted dan yukarısını oynayamadım özelllikle gta 4 ve gta 5 benim için çok önemli şimdi aklımda üç tane laptop var :

1-lenovo z500
Çok hoş bir laptop
- artıları
- kasası tam istediğim renkte
- özellikleri iyi
-ekran kartı diğer modellere göre yüksek
- eksileri -YOK-

2-asus
- artıları
-asus kalitesi
- eksileri kasa rengini hiç beğenmedim sırf bu yüzden almak istemiyorum
-hoparlörleri altta

3-z580
-artıları
- fiyatı z500 e göre 200 tl kadar daha ucuz

Bir kaç Soru

-arkadaşlar şimdi z500 gerçekten hoş ama bende bir gta hastasıyım ve gta v çıkıyor sizce z500 kaldırırmı buyrun sistem gereksinimleri

-birde i5 ile i7 arasında ne kadar fark var örnek verebilirmisiniz mesela 5230 vs 5800 gibi bir örnek birde i7 ler daha fazla mı ısınıyor ve i7 li laptop almaya değermi ?
-z500 fiyatını hak ediyormu çünkü en çok hoşuma giden laptop z500 oldu özellikle gri rengi olmasını çok sevdim

İlgilenecek ve ilginenen bütün arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim

ardacumhur

ardacumhur

Üye
Bence Z500 daha iyi.Ekran kartı olarak zaten yüksek.Ayrıca sen de beğenmişsin ;)

• Beğen
Tepkiler: KinG CrazY
KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
Bence Z500 daha iyi.Ekran kartı olarak zaten yüksek.Ayrıca sen de beğenmişsin ;)

Yorum yaptığınız için Çok teşekkür ederim sizce i5 mi almalıyım yoksa i7 mi

- - - Eklendi - - -

Birde i7 li ve i5 li model arasında 200 tl var sizce bu parayı vermeye değermi ve bende öyle işlemciyi zorlamayan bir kullanıcıyım yani sadece gta4 ve gta 5 yüklerim oyunları da kapatıp nette gezerim bu kadar öyle oyunları açıp nette falan gezmem yani işlemciyi zorlamam bu yüzden i5 daha iyi gibi :hmmm
bu i7 li olan
http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/lenovo-59-366663-z500-notebook-core-i7--220ghz-6-gb-1tb-156-2gb-w8-tasinabilir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=65012
Buda i5

yani 200 tl veripte daha iyisini almak varsa i7 alırım çünkü laptopu uzun süre kullanacağım o yüzden en iyisini almak istiyorum

KKIVANCC

KKIVANCC

Üye
Fiyat aralığını belirlersen oyun oynamak istiyorsun ama baktığın modeller oyun için değil media için yapılmış modeller eğer fiyatım en yüksek bu bundan fazla veremem diyebileceğin bir fiyatın olursa daha iyi yardımcı olabilirim.

• Beğen
KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
valla taş patlasa 1700 veririm

- - - Eklendi - - -

ama güzel bir laptop olursa yani beğeneceğim fiyat yükselebilir çünkü benim bütçem 1500 idi z500 ün i7 li modeli 1700 tl ama laptop hoşuma gitti diye o kadar para veririm

Matthe

Matthe

Üye

Oyun için ASUS, MSI ve Toshiba markalara yönelin. Diğer markalarda ısınma problemleri vesaire olabilir. Üstte verdiğim linklerdeki bilgisayarları tavsiye ederim. Bütçenize göre en iyileri...

• Beğen
KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
valla asusu biliyorum ama asusun ghz ı düşük geldi yoksa daha önce asusuda düşünmüştüm birde z500 tam aradığım laptop yani z500 kötü mü

MrTech

MrTech

Üye
Asus iyidir iyi :good:

• Beğen
KKIVANCC

KKIVANCC

Üye
Biraz beklerim ama sonunda geldiğinde canavar gibi HD ekranda gerçek oyun tadını alırım diyorsan buna bak.

Beklemek istemiyorum serin çalışsın fazla sorun çıkarmasın diyorsanda bunu al

Ben de lenovo kullanıcısıyım ve gerçekten fan ve soğutma kalitesi en üst düzey leptoplar bunlar fiyat performans açısından tabi.

- - - Eklendi - - -

Bu arada Monster kampanya yapmış yeni gelecek olan GT7xxM tam olarak sürümü belli değil ama simdi satın alırsan bu en üst düzey kartı takıp yollayacaklar orada Ekran kartı bölümünde ücretsiz yükseltme şıkkı var eğer alırsan onu işaretlemeyi unutma.

• Beğen
KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
yok monster lar bütçeyi aşıyorda şimdi asus la z500 arasında kaldım ama z500 benim işimi görürde yukarda sistem gereksinimlerini verdim gta 5 i kaldırırmı

KKIVANCC

KKIVANCC

Üye
Monster fiyatı 1799 TL Lenovo Fiyatı 1733 TL :) ama arasında dağlar kadar fark var ve GTA V hepsinde oynarsınız.

• Beğen
MrTech

MrTech

Üye
Z500 kaldirir :)

• Beğen
KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
o zaman z500 alacağım birde monster ucuz ama biraz daha bütçem olsaydı daha iyi bir laptop yani monster alırdım bide ben z500 ü sevdim z500 alacağım ve gta 5 i orta ayarlarda oynatırmı sizce

MrTech

MrTech

Üye
Oynatir

• Beğen
MrTech

MrTech

Üye
Ama sabrin varsa biraz biriktir monster al

• Beğen
KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
birde gidip elden alacağım yani monster alamam mağazası falan varmıdır

- - - Eklendi - - -

valla şimdi lenovoyu yazın ortalarına doğru monster ıda yazın sonlarında alabilirim ama benim babam internetten bana kaykay bile almamıştı :)

o yüzden monster alamam

ardacumhur

ardacumhur

Üye
i7 tabi ki i5'e gore daha iyi bir seçenek olur :good:

• Beğen
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye

bak dostum eğer oyun oynayacam diyorsan bu laptopu al oyun laptopu zaten i7, i5 olayına gelince evet i7 ileride lazım olacak şimdi gerekli değil ve sen uzun vadeli kullanacam diyorsun ama oyun için istiyorsun işlemcinin oyun üzerinde pek etkisi olmaz. Önemli olan ekran kartıdır. Yani sen 2 sene sonra çıkacak oyunları 645'de düşük ayarda oynarsın ya da hiç oynamazsın ama gtx660m ddr 5 yani daha uzun vadeli olur düşükte oynayacağına ortada oynayabilirsin. Ya gta 5'i düşünelim emin ol bu kartla daha iyi oynarsın ve turbo fanı açarak oyunlarda ısınmayı önleyebilirsin yani oyun diyorsan linkteki cihazı al derim ancak biraz daha bekle fiyat düşer eğer internetten almam diyorsan bu siteye güvenebilirsin forumda biri aldı da zaten ama yine yok dersen lenovoyu al derim ama önceliğin oyun olduğundan oyun laptopu almak daha mantıklı olur :oke:

• Beğen
Uhops

Uhops

Üye
Bütçene 150 tl daha koy msi ge60 0nd 454tr al gtaV yüksek ayarda oynarsın.

• Beğen
KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi

bak dostum eğer oyun oynayacam diyorsan bu laptopu al oyun laptopu zaten i7, i5 olayına gelince evet i7 ileride lazım olacak şimdi gerekli değil ve sen uzun vadeli kullanacam diyorsun ama oyun için istiyorsun işlemcinin oyun üzerinde pek etkisi olmaz. Önemli olan ekran kartıdır. Yani sen 2 sene sonra çıkacak oyunları 645'de düşük ayarda oynarsın ya da hiç oynamazsın ama gtx660m ddr 5 yani daha uzun vadeli olur düşükte oynayacağına ortada oynayabilirsin. Ya gta 5'i düşünelim emin ol bu kartla daha iyi oynarsın ve turbo fanı açarak oyunlarda ısınmayı önleyebilirsin yani oyun diyorsan linkteki cihazı al derim ancak biraz daha bekle fiyat düşer eğer internetten almam diyorsan bu siteye güvenebilirsin forumda biri aldı da zaten ama yine yok dersen lenovoyu al derim ama önceliğin oyun olduğundan oyun laptopu almak daha mantıklı olur :oke:

Yorumun için teşekkürler msi iyi bir seçim olur ancak fiyatı biraz pahalı ve internetten almayacağım için biraz ucuzlamasını bekleyeceğim yani vatandaki ge60 ucuzlar ise alacağım ama bütçemi aşıyor birde ben mağazadan alacağım için daha pahalı oluyor :hmmm

Üst Alt