Hangi İşletim Sistemi Kime Uygun

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
PriZm

PriZm

Üye
pek ıphone nun böyle şikayetlerini görmedim sorun bendede olsa yazılımsal bir sıkıntı

Sony Ericcson'ın yayınladığı ICS+ Firmware'lar hatalıydı yanılmıyorsam.A.O.S.P romlarda böyle sorun olmaz.

örnek olarak bende rehberin açılması 1 sn.geçmiyor :)

dedereis123

dedereis123

Üye
sonuçda android yazılımı bu hata kaynagı , sorun bendende kaynaklıda olsa hayla androidin stabilliğini kanıtlıyan birşey yok uygulamalar , donanım , vs...

PriZm

PriZm

Üye
sonuçda android yazılımı bu hata kaynagı , sorun bendende kaynaklıda olsa hayla androidin stabilliğini kanıtlıyan birşey yok uygulamalar , donanım , vs...

Hayır.yanlış.hata Sony Ericcsonda.Ve Firmalarda

şimdi biraz açıklama yapalım;

AOSP=Android Open Source Project.Yani Android Açık Kaynak Projesi.

Bu androidin hiç ellenilmeden, Direkt Google'dan touchwiz,timescape,sense-Samsung apps-S Beam vs gibi özellikler eklenmeden saf gelen romlar.bu romlar TAMAMEN HATASIZDIR.

Daha sonra bu romlar açık kaynak ve dağıtımı ücretsiz olduğundan,Firmalar
(Örn. Samsung) bu romları kendi isteklerine göre tasarlıyor.yeni kamera uygulaması,S beam,samsung apps,S Voice vs özellikler ekliyor.ve hatalar bundan sonra başlıyor.

kısaca Androidin orjinal hali tamamen saf ve hatasızdır.hataları yaratanlar firmalardır.

dedereis123

dedereis123

Üye
o zaman oda firmaları iyi seçsin bbiraz kaliteye hitap etsin her onune gelene dagıtmasın sistemi

PriZm

PriZm

Üye
o zaman oda firmaları iyi seçsin bbiraz kaliteye hitap etsin her onune gelene dagıtmasın sistemi
Tamamen açık kaynak hem çoğu yandan avantajlıdır hemde bu yönden dezavantajlıdır.

Samsung'un Galaxy S için yayınladığı 2.3.6 romunu en son 1.5 yıl önce kullandım.o zamandan beri hep AOSP'deyim.Eğer Androidi gerçek anlamıyla 0 dan tanımak isteyenler varsa AOSP rom kullansınlar.Firmaların yaptığı berbat romlardan kurtulsunlar.

dedereis123

dedereis123

Üye
sonuçda ios arkasında apple wp8 arkasındada microsft bunlar google dan eski tecrubeli firmalar zamanla görücez kim iyi kim değil

aleranol

aleranol

Üye
Valla o değilde fanlar cok abartiyor.

• Beğen
Tepkiler: kullanıcıadları
CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici

Sony Ericcson'ın yayınladığı ICS+ Firmware'lar hatalıydı yanılmıyorsam.A.O.S.P romlarda böyle sorun olmaz.

örnek olarak bende rehberin açılması 1 sn.geçmiyor :)

Alican, herkes senin gibi kullanamıyor. Ayrıca sen sık sık custom rom yüklediğinden sanırım o birikmelerden kaynaklanan kasmaları farketmiyor olabilirsin. Ben PA ya geçeli baya oluyor ve son 10 gündür cihazda sürekli takılmalar var. Çözümün yeni rom atmak olduğunun da farkındayım ama inan C6-01 e format atmayalı belki 8 ay oldu ama şimdi iki cihazı yan yana bi karşılaştırdım. keşke video çekseydim dedim o derece yani. C6-01 menü, mesajlar, ayarlar v.s. ye çatır çatır girerken Sgs de rehber 4-5 saniyede açıldı. Normalde de sgs de 1 saniye ise cfw li C6-01 de sadece efekti izliyorsun o da 0,5 sn.
Burda önemli olan kullanıcının kullanım şekli. Ayda bir cihazı sıfırdan kurmak sana zor gelmez belki ama 2 yıl 3gs kullanıp daha formatın f sini bilmeyen arkadaşlarım var ki ellerindeki cihaz halen işlerini görüyor, formatla falan uğraşmazlar yani.
Bazıları için sms, ajanda, notlar, rehber v.s. çok önemlidir. Bazıları için ise rehber yedeklensin gerisi gitse de sorun değildir. Bazısı şarjının 3 gün gitmesini bekler. Bazısı 8 saatte bir şarja taksa da önemli değildir.

Bu arada yazıya pil kullanımlarıyla ilgili de biraz bilgi eklenebilirmiş. Aslında cihaz özelliği gibi görünse de asıl pille ilgili unsurlardan birisi de yazılım.

PriZm

PriZm

Üye
Aslında video çekmeni beklerim.sorunlar ne ise ortaya çıkar.

Ayrıca o kadar fazla rom yükledim.ama bende "Placebo" etkisi bırakmadığına eminim.çünkü neredeyse bütün romlarda karşılaştırma yaptım.

MaxicepManyagı

Üye
ilim öğretmek en büyük sadakadır... Teşekkürşer :)

• Beğen
Tepkiler: ~N.A.W.Y~
CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
Aslında video çekmeni beklerim.sorunlar ne ise ortaya çıkar.

Ayrıca o kadar fazla rom yükledim.ama bende "Placebo" etkisi bırakmadığına eminim.çünkü neredeyse bütün romlarda karşılaştırma yaptım.

Placebo etkisinden neyi kastettin anlamadım ama.

Akşam bir düzenek hazırlayabilirsem video çekerim. Gerçi cihazlar şahsi cihazlarım olduğundan pek video paylaşmak istemiyorum ama ulaştırırım sana en azından. Market yüklemeleri sonrası çok sıkıntılı misal şu aralar cihazım. Her yüklediğim uygulama sonrası illa 1-2 defa trebuchet hatası alır oldum. 5 dk kendine gelemiyor alet o derece :S

PriZm

PriZm

Üye

Placebo etkisinden neyi kastettin anlamadım ama.

Akşam bir düzenek hazırlayabilirsem video çekerim. Gerçi cihazlar şahsi cihazlarım olduğundan pek video paylaşmak istemiyorum ama ulaştırırım sana en azından. Market yüklemeleri sonrası çok sıkıntılı misal şu aralar cihazım. Her yüklediğim uygulama sonrası illa 1-2 defa trebuchet hatası alır oldum. 5 dk kendine gelemiyor alet o derece :S

Placebo etkisi,olmayan bir şeyi çok yüksek düzeyde görme.kısaca olmayan birşeyi görmek işte :D

Trebucket hatası alıyorsan /datadata partitionun dolmuş olabilir.terminale df yaz datadata free miktarı ne kadar yaz bir bakayım :)

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
    Konu Sahibi
Konuya eklense daha iyi olur dediğiniz döküman v.b unsurlar var ise söylemeniz yeterli :) Elimden geldiğince güncel tutmaya çalışacağım konuyu.

Android stabildir değildir tartışmasına ise pek girmek istemiyorum bence her iki tarafında haklı yanları var.Telefonu aldığı gibi kullanan birisi için pek stabil değilken bu işlerden biraz -bakın sadece biraz- anlayan birisi için gayet stabil ve kullanışlı bir sistem bana kalırsa.

Placebo-

Placebo-

Üye

Placebo etkisi,olmayan bir şeyi çok yüksek düzeyde görme.kısaca olmayan birşeyi görmek işte :D

Trebucket hatası alıyorsan /datadata partitionun dolmuş olabilir.terminale df yaz datadata free miktarı ne kadar yaz bir bakayım :)

Unlu oldum. :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt