GÜNCELLENDİ 18.05.2011 FİNAL 5800 C6 v20.v43 ORJİNALLİK -SADELİK-HIZ ÖN PLANDA

Sponsorlu Bağlantılar

GLADYATÖR1581

GLADYATÖR1581

Üye
    Konu Sahibi
ben indirdim çok güzel kurdum güzel olmuş fw ancak qwerty klavyeden hiç memnun değilim ben eski qwerty klavyemi istiyorum bunun dosyaları nerdedir cfw üzerinden değiştireyim private klasöründemi yoksa resource mi rofs2 yi çıkartıp değiştirip tekrar kurucam teşekürler :)

klavye dosyaları sys bin dedir ben o klavye ile geniş ekraını ve n8 yazı ortalamasını iki modla yapıyordum sys bin dosyasından

wanted_boys

Üye
klavye dosyaları sys bin dedir ben o klavye ile geniş ekraını ve n8 yazı ortalamasını iki modla yapıyordum sys bin dosyasından
tamamda kardeş çok küçük olmuş boşluğa basacam diye sağa sola kaydırma tuşuna basıyorum ben normal klavyeyi rofs2 den hangi dosyayı değiştirerek yapabilirim başka fw den dosya alıp bu fwnin içine atıcam ama hangi dosya ?

wanted_boys

Üye
hala cevap bekleniyor...

GLADYATÖR1581

GLADYATÖR1581

Üye
    Konu Sahibi
hala cevap bekleniyor...

10283389.dll bu modla mesaj alanını dik geniş ve menü yazı ortalamasını yapıyorum

peninputgenericvkb.dll bu modla da qwerty klavye yi o hale getiriyorum

orjinal bi fw den alıp bu iki dosyayı kopyalarsan fw ye gmersen olur kardeşim

ModderFurkan

Üye
indir dene kardeşim beğenirsen ne ala ama ben şunu başaramadım teelfon face de falan xpress music diye görünüyo amma pc suite ile bağlandığımda c6 gözüküyo

----------Eklendi @ 16:19:34 ---------- Yazıldı @ 16:14:29 ----------

YENİ Bİ FW YAYINLAYACAM AMA MAXİCEP TE DE İL BAŞKA Bİ SİTEDE BU SİTEYİ DE BIRAKIYORUM GİBİ BU FW Mİ BURADA HEBA ETMEM O PAYLAŞACAĞIM SİTE DAHA SADE DAHA İYİ İNSANLAR VAR KIYMET BİLEN EN AZINDAN VE YARDIM A KOŞAN :oke::oke::bye2::bye2:

Aynı şekilde bende başka bir foruma gidiyorum :D

ByRdv

Üye
cfwdeki yazı tipi nedir acaba? gönderebilir misin?

Carino

Üye
Emeğine sağlık süper olmuş... Ancak favorleri bi türlü ayarlayamadım, yani favorilere isim ekleyemedim, bi türlü olmadı... Normalde ekleme işlemini yapıyor ama masaütüne atmıyor, tekrar teşekkür ederim...

kerim5534

kerim5534

Üye
elıne saglık guzel olmus

slm5288

Üye
teşekkür ederim.

bboymamy

Üye
harika oldu emeğinize sağlık :)

burakkirazli66

Üye
teşekkürler.

DPool

DPool

Üye
Hoş bi şeye benziyor.Ama ben xtension dan vazgeçemiyecem heralde.

Türe

Türe

Üye
ben c7 kullanicisiyim lakin fontu cok begendim rica etsem biri fontu paylasabilir mi ??

yazmiyorum

Üye
Selamlar,

Neredeyse hiç mesaj yazmam fakat bu konu için yazmam gerektiğini düşündüm..

Uzun zamandır birçok Nokia cep telefonu kullanan biri olarak en son 5800 almıştım. Son zamanlarda sıkça duyduğum cfw konusuna bakmak için nihayet biraz zaman ayırabildim. Burada modifikasyon sayfasında en çok beğenilen 10 CFWyi bilgisayarıma indirdim ve 6 tanesini cep telefonuma kurdum. Hepsiyle ilgili notlar aldım ve karşılaştırdım. Bana göre en iyisinin buradaki Gladyatör olduğunu itiraf edeyim. Bu mesajı okuyanları da sıkmak istemediğim için çok uzatmadan kısa kısa yazmak istedim. m

Beğendiğim öne çıkan özellikleri yazarsam:

- Beyaz tema ve fontlar çok iyi seçilmiş.
- Uygulamalar yerinde ve yeterli.
- Ben "Açık uygulamaları göster" menüsünü çok kullanıyorum. Onun olması iyi olmuş.
- Bana göre 4x4 çok sıkışık bir menü yapısı, 4x3 bence daha iyi.
- Diğer kurduğum hiçbir cfw de olmayan bir güzellik de, nasıl yapılmışsa bilmiyorum ama telefonuma kurduğum süre boyunca kendiliğinden reset atmadı. Bence bunun üzerine gidilmeli. Ben bugüne kadar orjinal nokia yazılımı kullanıyordum ve zamanlı zamansız ya film izlerken ya radyo dinlerken, kafasına esince reset atıyordu. Diğerlerini kurduğumda ilk bunu kontrol ettim, hepsinde reset attı fakat bu cfw yi kurduktan sonra 10 gün geçmesine rağmen hiç reset atmadı.

Değişmesi gerektiğini düşündüklerim:
- Telefon açılış sesi maaşallah çok yüksek. Bence bunun kesinlikle kısılması, hatta gitar sesi olarak değiştirilmesi daha iyi olur. Telefon açılırken bangır bangır bağırmasının ne anlamı var?
- Müzik dosyalarının Sound klasörü yerine, hafıza kartında Music ya da Muzik klasörü altında olması daha kullanışlı olur.
- Normalde tema sayfasında Ev Ekranı diye birşey vardı, bu cfw lerde kasıtlı mı kaldırılıyor? Hoş, bi işe yarıyor mu? Bu haliyle yaramıyor ama o da bi şekilde kullanılabilir.
- Bazen bi yerlerden çıkınca menü yerine ana ekrana atıyor.
- Yatay mesaj yazarken silme butonuna basılı tutunca silmiyor, mutlaka harf harf silmek gerekiyor.
- Ekranı yatay ve dikey arasına getirince sanırım yataymı yoksa dikeymi diye telefonun kafası karışıyor ve ekran beyaz olarak kalıyor.

İşlerim yüzünden fazla kurcalamaya vaktim olmasa da, şimdilik dikkatimi çekenler bunlar oldu. Özellikle de 5800 reset sorunu konusunda bilerek mi yoksa farkında olmadan mı yapıldı bilmiyorum ama resetlememesi en dikkat çekici konu bence.

Yapan ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Sayfadaki teşekkür butonu nereye kaçtıysa göremiyorum. Görsem birkaç kez tıklarım :)

serseri?

Üye
anlamdm bşy :D

bybaris18

Üye
W - LAN HATASI WAR BAĞLANTI KOPUO %100 çekmesine rağmen arada bağlanıo ama direk atıo yardım ???

----------Eklendi @ 14:35:54 ---------- Yazıldı @ 14:27:38 ----------

sanırım rom patcde ki gprs -wlan block yazıo onu aktif yapmışınm :)

yisyis

Üye
hcam bunu nokia x6 ya da yapabilir miyiz bu konulardan pek anlamiyorum bna bi yol gosterir misin

bjk190319033

Üye
Bunu yapmak icin sadece jaf programını mı kullancaz ? Nası yapcaz bu cfw yi lütfen yardımmm. Sadece jaf programıylamı?

ChatLaqqCocuk

ChatLaqqCocuk

Üye
Link'i YeniLerSen iyi oLur Kardeş..:dry:

• Beğen
Tepkiler: rapcityyy

Üst Alt