"Gerçek Cin Görüntüleri Kullandık"!

Sponsorlu Bağlantılar

hidayet02

hidayet02

Üye
    Konu Sahibi
"Gerçek Cin Görüntüleri Kullandık"!
30 Haziran 2012 Cumartesi, 14:32:30

Hasan Karacadağ'ın yönettiği yeni korku filmi ‘Dabbe: Bir Cin Vakası’ ile bu yaz korku filmi severleri sinemaya çekecek

‘Dabbe: Bir Cin Vakası’ filminin yönetmeni Hasan Karacadağ, 3 Ağustos'ta vizyona girecek film hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“Ankara GATA Tıp Fakültesi’nde öğrenci olduğum yıllarda karşılaştığım bu özel vakanın, yıllar sonra tekrar peşine düştüm ve korku sinemacısı kimliğimle yeniden yorumlayınca beni bile ürperten bir film ortaya çıktığını gördüm" diyen Karacadağ, filmde gerçek cin görüntüsü içeren video kayıtları kullandıklarını iddia etti.

Türk psikiyatri tarihine ‘Ceyda T.’ kayıtları olarak geçen ve halen esrarını koruyan 7 dehşet gecesini anlatan filme, gerçek cin kayıtları olduğu iddia edilen görüntüler özel bir kurgu yöntemiyle dahil edildi.

Ankaralı Ceyda T. ve ailesinin yaşadığı ve halen esrarını koruyan 7 dehşet gecesi Hasan Karacadağ tarafından, ‘Dabbe: Bir Cin Vakası’ filmiyle sinemalaştırıldı. Dünyada ilk defa gerçek cin kayıtları olduğu iddia edilen görüntüler bu filme özel bir kurgu yöntemiyle dahil edildi.

‘Dabbe: Bir Cin Vakası’, Ceyda T., Sinan T. ve kızları Burcu T.'nin ani ve sebepsiz bir şekilde bedensiz bir varlığın saldırısına uğramalarını ve arkasındaki ürpertici sırrı gerçek görüntülere dayanarak anlatıyor.

Türk psikiyatri tarihine ‘Ceyda T.’ kayıtları olarak geçen bu olaydan esinlenen film, Ceyda T. ve ailesinin söz konusu video görüntüleri ve adli kayıtlar ile kurgulanarak oluşturuldu.

RAPOR YAZISI: Hastanemize uyku sorunları ile gelen Ceyda T.’nin psikiyatrik-nörolojik muayenesi ile çekilen EEG’si normaldi. Organik bir patolojiyi ekarte etmek amacı ile çekilen beyin tomografisinde sorun yoktu. Hasta son bir aydır uykusunda yürüyor ve saldırganlaşıyordu. Ceyda’nın uyurgezer durumdaki psikomotor aktivitesinin anlaşılması ve kendisine-ailesine zarar verebilme olasılığı olduğu için evinde video kameralar ile tedbir amaçlı takip edilmesi önerilmiştir. (Doç. Dr. Cihan Kızıltaş)

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
korkmayanlar için güzel film tabi 3.5 atmazsanız :hmmm

FeC!

FeC!

Üye
Dabbeyi de cok ovmuslerdi. :P

Tekno_Kaplan

Tekno_Kaplan

Üye
ya bunda korkulacak ne var böyle filmleri severim

hidayet02

hidayet02

Üye
    Konu Sahibi
Gerçek ve Yaşanmış Bir Olaydan Kurgulanan Filmleri İzlemeyi Severim:) Bu Filmde Onlardan Biri:)

cukuleaks

Üye
Paranormal aktivite yede gerçek görüntüler deniyordu Halbuki filmin sonunda ve filmden sonra yapılan aciklamalardada filmin %100 kurgu olduğu defalarca söylendi. Buda aynen böyle bişey.

hidayet02

hidayet02

Üye
    Konu Sahibi
Paranormal aktivite yede gerçek görüntüler deniyordu Halbuki filmin sonunda ve filmden sonra yapılan aciklamalardada filmin %100 kurgu olduğu defalarca söylendi. Buda aynen böyle bişey.

Kardeş İyi Bir Araştırmacı Olduğunu Biliyorum. Ceyda T. Olayını Araştırmanı Tavsiye Ederim. Açıkçacı Bende Çok Merak Ediyorum:)

larten123

larten123

Üye
:hih:

0yLesineBiri

0yLesineBiri

Üye
korkanlar izlemesin cin sel sorunlarınız olabilir :ehe

• Beğen
Tepkiler: FeC!
Matador03

Matador03

Üye
Bayılıyorum Korku-Gerilime .. Umarım bir an önce gelir

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
ben çok eğleniyorum böyle filmler güzel yani canım sıkılırsa izlerim :D

- - - Eklendi - - -

bu arada ne bu ceyda t. olayı?

hidayet02

hidayet02

Üye
    Konu Sahibi
ben çok eğleniyorum böyle filmler güzel yani canım sıkılırsa izlerim :D

- - - Eklendi - - -

bu arada ne bu ceyda t. olayı?

Psikolojik Rahatsızlıkları Nedeniyle Hastaneye Giden Ankara'da Oturan Ceyda T. Saldırgan Tavırları Nedeniyle Hastane Doktorları Ceyda T'nin Evine Kamera Yerleştiriyor, Ne Oluyorsa Sanırım Bundan Sonra Oluyor. Bedensiz Bir Varlık Ceyda T. ve Ailesine Saldırıyor. Bu Filmde Bu Olay Üzerine Kurgulanıyor. Yani Gerçek Bir Olaydan Esinleniyor:)

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
dabbe 2 ile bu adamı sildim..
Resmen paramızla dalga geçmiş bizle

tempestshine

tempestshine

Üye
Türkler zaten başka korku filmi yapmayı bilmiyorki,varsa yıksa cin

Enes

Enes

Üye
Dabbe 2 de sadece çığlık atma sahnesi üzerine kendini geliştirmiş yönetmen başka bişey yoktu zaten :angry: :)

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
Adilx05

Adilx05

Üye
Musallatada Doğru Dediler Ama Neyse :hih: Bakam Güzeldir İnşallah İzlemeyi Seviyom Böyle Filmleri :oke: