------Galaxy S4 Kullanıcılar Kulubü (GT- 9500)------

Sponsorlu Bağlantılar

shankss

Üye
I9505 icin olan aurora s6 port 5.2 yi kuran var mi arkadaslar

shankss

Üye
I9505 e aurora s6 port 5.2 yi kurdum ama sebeke hic yok gibi. 3sn gelip 10 dk gelmiyor. Ne yapmaliym acil yardm

NekOne99

NekOne99

Üye
selamun aleyküm 2.el s4 aldım telefonda pek bi sıkıntı yok sadece batarya gözle görülür derecede hızlı bitiyor. batarya almayı düşünüyorum deji batarya alayımmı kullanan varmı ?

shankss

Üye
Slm arkadslar s4 i9505 kullanip custom rom kullanan var mi aranizda. Yardimci olabilirsenz sevinirm

alieryil

Üye
Arkadaşlar Merhaba,

1 yıldır kullandığım s4 I9500 (Android sürüm 5.0.1) telefonumla alakadır bazı problemler yaşamaktayım. Öncelikle belirtmeliyim ki telefonumda mobil veri ve senkronizasyon dışında hiçbir şey(konum, nfc, s beam, okuma modu, duraklatma..... vs.) açık değildir.
Yaşadığım problemler:

1) akşam evde uyumadan önce wifi kullanıyorum ertesi gün işten gelince wifiyi açtığımda evdeki ve çevredeki hiçbir wifi ağını görmüyor. Bazen çok garip bir şekilde işteki wifi ağını evdeyden full gösteriyor ve evdeki ağı göstermiyor.. tam tersi işteyden evdeki bağlandığım ağı full gösterip işteki ağı göstermiyor. Telefonu yeniden başlatarak bu sorunu çözüyorum. Fakat buna kalıcı bir çözüm bulmak gerekiyor. Hafta sonları evde bu sorun yüzünden günde 3 kere yeniden başlatıyorum.

2) güç modu kapalı olmasına rağmen inter le çalışan tüm uygulamalar mobil verideyken senkronize çalışmıyor. whatsup, gmail, viber ..... tüm bildirimler genellikle ben uygulamayı açınca geliyor. mesela saat 12.00 de whatsup'ı açınca 9 da mesaj atan olduğunu görüyosunuz. gmaili açınca 2 gün önceki mailleri görüyorum gibi. fakat wifideyken böyle bi sorunla karşılaşmıyorum. not: hattım Vodafone ve gayet iyi çekiyor ve hızlı

3) telefonun pili inanılmaz lı tükeniyor. Örnek vermek gerekirse; Sabah evden çıkarken pili 100 olan telefonumu servisi beklerken kilit ekranında saate bakıyorum yüzde 97 ye düşüyor sabahları servisle işe 15 dk de varıyorum ve haber okuyorum. 15 dk de 97 den 88-89 a düşüyor çok rahat. not ekran parlaklığı düşük seviyelerde. not: pile şişme testi yaptım şişme yok.

bu sorunlara yardımcı olursanız sevinirim.

byAndroid

byAndroid

Üye
Bence rom baştan aşa sıkıntılı. Zaten s4 için lolipopu sorunlu verdiler bildiğim kadarıyla. Minör güncellemelerle belki düzelmiştir. Takıp etmedim orasını. Tavsiyem sammobile üzerinden firmware kısmından daha iyi olan s4 romu indirmek. Yada custom rom kurmak

punisioner92

punisioner92

Üye
Arkadaşlar Merhaba,

1 yıldır kullandığım s4 I9500 (Android sürüm 5.0.1) telefonumla alakadır bazı problemler yaşamaktayım. Öncelikle belirtmeliyim ki telefonumda mobil veri ve senkronizasyon dışında hiçbir şey(konum, nfc, s beam, okuma modu, duraklatma..... vs.) açık değildir.
Yaşadığım problemler:

1) akşam evde uyumadan önce wifi kullanıyorum ertesi gün işten gelince wifiyi açtığımda evdeki ve çevredeki hiçbir wifi ağını görmüyor. Bazen çok garip bir şekilde işteki wifi ağını evdeyden fu ll gösteriyor ve evdeki ağı göstermiyor.. tam tersi işteyden evdeki bağlandığım ağı fu ll gösterip işteki ağı göstermiyor. Telefonu yeniden başlatarak bu sorunu çözüyorum. Fakat buna kalıcı bir çözüm bulmak gerekiyor. Hafta sonları evde bu sorun yüzünden günde 3 kere yeniden başlatıyorum.

2) güç modu kapalı olmasına rağmen inter le çalışan tüm uygulamalar mobil verideyken senkronize çalışmıyor. whatsup, gmail, viber ..... tüm bildirimler genellikle ben uygulamayı açınca geliyor. mesela saat 12.00 de whatsup'ı açınca 9 da mesaj atan olduğunu görüyosunuz. gmaili açınca 2 gün önceki mailleri görüyorum gibi. fakat wifideyken böyle bi sorunla karşılaşmıyorum. not: hattım Vodafone ve gayet iyi çekiyor ve hızlı

3) telefonun pili inanılmaz lı tükeniyor. Örnek vermek gerekirse; Sabah evden çıkarken pili 100 olan telefonumu servisi beklerken kilit ekranında saate bakıyorum yüzde 97 ye düşüyor sabahları servisle işe 15 dk de varıyorum ve haber okuyorum. 15 dk de 97 den 88-89 a düşüyor çok rahat. not ekran parlaklığı düşük seviyelerde. not: pile şişme testi yaptım şişme yok.

bu sorunlara yardımcı olursanız sevinirim.
1.sorununa birşey diyemem ama 2.si büyük ihtimalle bildirimleri kapatmışsındır ondan uygulamaya girince gösteriyordur bendede s4(i9500 olanı) var aynen seninki gibi lolipop yüklü(stock rom)
3.cü ise internet kullanımı hakikaten çok şarj yiyor bende online radio dinliyordum 2 saat gidiş geliş 2 saat okulum var şarj yüzde 40-50 arasına düşüyor aynı şekilde internetsiz mp3 dinlerken yüzde 70 filan oluyordu.ayrıca cwm yüklediysen onda (cihazı rootlatmak için) orada batery modu,both,performance gibi seçenekler var oradan battery modu seçersin ayrıca güç modunu açık yaparsan daha iyi olur en azından işlemcinin gücünü sınırlandırmış olursun.

Aybars1979

Aybars1979

Üye
iyi günler benim patronda ekranı kırık 2 tane s4 var. benim niyetin bunların ekranını en uygun maliyetle yaptırıp telefonları tekrar tedavüle sokmak. olmadı 2. elde yedek parça olarak değerlendirme şansım varmıdır? tecrübe eden arkadaşlar var ise özellikle ekran komplemi değişiyor yoksa cam mı değişecek ayrıca yan sanayi ekran takıldığında büyük sorunlar oluyor mu?

punisioner92

punisioner92

Üye
iyi günler benim patronda ekranı kırık 2 tane s4 var. benim niyetin bunların ekranını en uygun maliyetle yaptırıp telefonları tekrar tedavüle sokmak. olmadı 2. elde yedek parça olarak değerlendirme şansım varmıdır? tecrübe eden arkadaşlar var ise özellikle ekran komplemi değişiyor yoksa cam mı değişecek ayrıca yan sanayi ekran takıldığında büyük sorunlar oluyor mu?
birader bende geçen yaz sormuştum 400-500 tl arası fiyat söylediler ekran için doların malum durumundan dolayı soruna gelecek olursak maalesef ekran komple değişiyor aynı pcdeki anakart gibi yani işlemcini filan söküp yeni ekrana takıyorlar(eğer iç ekran kırılmışsa)
yok dışındaki ekran kırıldıysa tahminimce 100 lirayı geçmez hatta link vereyim 40-50 lirayaca var

Aybars1979

Aybars1979

Üye
birader bende geçen yaz sormuştum 400-500 tl arası fiyat söylediler ekran için doların malum durumundan dolayı soruna gelecek olursak maalesef ekran komple değişiyor aynı pcdeki anakart gibi yani işlemcini filan söküp yeni ekrana takıyorlar(eğer iç ekran kırılmışsa)
yok dışındaki ekran kırıldıysa tahminimce 100 lirayı geçmez hatta link vereyim 40-50 lirayaca var
yok iç ekran kırılmış 400-500 tl etmez artık bu telefonlar. okadar masraf yapamam yan sanayi ekran bulup onun maliyete bir araştırayım en iyisi.

punisioner92

punisioner92

Üye
yok iç ekran kırılmış 400-500 tl etmez artık bu telefonlar. okadar masraf yapamam yan sanayi ekran bulup onun maliyete bir araştırayım en iyisi.
valla geçen yaz sordum pek değişeceğinide sanmam min 300 tl olur

Aybars1979

Aybars1979

Üye
valla geçen yaz sordum pek değişeceğinide sanmam min 300 tl olur
280tl fiyat çektiler yan sanayi a kalite dedi orijinalden farkı yok dedi ama benim yeğenin lg g2 ekranını değiştirmiş a kalite yine onda fark var dikkatli inceleyince. ekranı değiştirsem yaptığım masrafa anca sartılır bu telefon artık.

punisioner92

punisioner92

Üye
280tl fiyat çektiler yan sanayi a kalite dedi orijinalden farkı yok dedi ama benim yeğenin lg g2 ekranını değiştirmiş a kalite yine onda fark var dikkatli inceleyince. ekranı değiştirsem yaptığım masrafa anca sartılır bu telefon artık.
yani :D

onuc0bir

onuc0bir

Üye
Bence rom baştan aşa sıkıntılı. Zaten s4 için lolipopu sorunlu verdiler bildiğim kadarıyla. Minör güncellemelerle belki düzelmiştir. Takıp etmedim orasını. Tavsiyem sammobile üzerinden firmware kısmından daha iyi olan s4 romu indirmek. Yada custom rom kurmak
Eşim i9505 kullanıyor. Misal Batarya %45 deyken telefonu bırakınca %55 e kadar geri yükseliyor batarya. Günde bir bazen 2 günde bir şarza koyuyor. 5.0.1 Rusya romu yüklü. Ancak şöyle bi durum var. İllegal imei yaptırdığım için şebeke telefonu samsung un çok eski bir modeli olarak görüyor. Dolayısıyla mobil internette çok zayıf kalıyor.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BrainHacker

BrainHacker

Üye
S4'ün en güçlü hali 4.4.2 de.

SerseriGönlüm12

SerseriGönlüm12

Üye
Adam gibi sorunsuz dönme olsa 4.4.2 ye dönerim

SerseriGönlüm12

SerseriGönlüm12

Üye
Nasıl olcak bu iş. Yok modem yükleme, şebeke sorunu, sim kart okumama, imei uçma falan vs. Varmı sammobilden romu indirip direk kurma ve herhangi başka bi işlem yapmadan temiz kullan ma
Mansur sen şuan hangi sürümü kullanıyosun.

Silinen üye 2362831

Kapalı Hesap
Nasıl olcak bu iş. Yok modem yükleme, şebeke sorunu, sim kart okumama, imei uçma falan vs. Varmı sammobilden romu indirip direk kurma ve herhangi başka bi işlem yapmadan temiz kullan ma
Mansur sen şuan hangi sürümü kullanıyosun.
Ben cyanogenmod 12.1 kullanıyorum. Şimdi hem kitkat hem Lollipop romunu indir sonra Lollipop romunun içimde ki modem.bin dosyasını çıkart sonra kitkat sürümü odin ile at ardından modem dosyasını at bu kadar.

Galaxy S4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt