Galaxy S Turkcellden(türkiyeden) Alanların Yapması Gerekenler(Yazılım Güncelleme)

Sponsorlu Bağlantılar

Rz4

Rz4

Üye
Merhaba.Öncelikler biliyoruz ki turkcell sağolsun türkiyeye gelen bütün samsung galaxy s leri kendi elinden geçirip kısıtlamış.Cihazlarda android market yok ve cihaz açılıp kapanırken turkcell resmi falan çıkıo içinde bissürü turkcell programı var. Adamlar cihazı resmen reklam panosu yapmış yani.

Haha reklam panosu iyimş :d: :d:

sakkarin

Üye
arkadaşım de4diğin gibi yaptım fakat Application has generated an exception that could not be handled hatası veriyor bu nedemek yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

samonite

Üye
Arkadaşlar bende Turkcell GalaxyS I9000 aldım. Biri sözleşmeli almış bana 1000 TL ye cihazı sattı. Hatta faturasınıda benim üzerime kesti cihazın. Herneyse birkaç sorum olacak....

-Ben bu cihazı aldığım gibi kullanıyorum. Adamlar dükkanda kullanmışlar rehberi vardı sildim. Yüklü birkaçtane uygulama vardı v.s.
-Bana ilginç gelen GalaxS lerde android 2.1 lerde Android market yok deniyor. Bende Android market var!! Ve açtığımda en altta o robot resmi yanındada Başarının amblemi var... Ancak içeisin girdiğimde Uygulamalr çok az sanırım. Yani android marketten indirebilirsiniz diye forumlarda yazan programlar yokkkk!!!! Ve programların fiyatı 14 TL'den başlıyor :S Benim cihaza bu sonradan mı yüklenmiş şimdi ?????

-Birde Bu galaxS wifi kapattığımda üstte bir aşşağı birde yukarı doğru ok olan bir sembol cıkıyor ve menulerde arada dolaşırken veri aktarımı yapıyormuş gibi oklar yanıyor. Ha kontorum gidiyor mu ?? Söyle bir durum var benim 250 mb lık internet paketim var o yüzden onuda anlayamıyorum... Bu veri aktarımını tamamen keseceğim bir ayar yeri yada yama var mı?

-Birde ben eski iphone kullanıcısıyım. Yazarken hata yaptığımda kelime ortasında bir harfi silip yeniden yazacağımda parmağımı basılı tuttuğumdabir mercek cıkar cok rahat bir şekilde silip yeniden yazardım. Bunda ise basılı tuttuğumda tümünü seç veya tümünü kopyala gibi seçenekler çıkıyor. Bu cihazda o aralara rahatça imleci getirip silmenin yolu veya ayarı yok mu ????

-Birde de bu cihazda 2 tane uygulama yuklemek için pro var. Biri samsung apps diğeri android market... Bunun haricinde APK dosyalrını pc aracılığı ile telefona yükleme imkanım var mı? Ve en kolay en basit yönerge nedir?

cenkermurat

Üye
üstad ben dediklerini yaptım kiesten indiriyor telefona yüklerken tel ekranında yükleme sembolü olan çalışan android çıkıor ama kısa sürede hata veriyor ve duruyor iki kere denedim ikisindede hata verdi...yardımcı olurmusun lütfen...mailim [email protected]

kameramen06

Üye
öncelikle paylaşım için minnettarım sevgili arkadaşlar ben yukarda denileni yaptım fakat kiesde güncelleme yapmak istediğimde sunucudan yanıt alınamıyor lütfen internet bağlantısının etkinleştrildiğinden emin olun ve yeniden deneyin diyor... bunun düzelmesi ve güncelleme için ne yapmam gerekiyor şimdiden teşekkür ederim

Lacoste

Lacoste

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar bende Turkcell GalaxyS I9000 aldım. Biri sözleşmeli almış bana 1000 TL ye cihazı sattı. Hatta faturasınıda benim üzerime kesti cihazın. Herneyse birkaç sorum olacak....

-Ben bu cihazı aldığım gibi kullanıyorum. Adamlar dükkanda kullanmışlar rehberi vardı sildim. Yüklü birkaçtane uygulama vardı v.s.
-Bana ilginç gelen GalaxS lerde android 2.1 lerde Android market yok deniyor. Bende Android market var!! Ve açtığımda en altta o robot resmi yanındada Başarının amblemi var... Ancak içeisin girdiğimde Uygulamalr çok az sanırım. Yani android marketten indirebilirsiniz diye forumlarda yazan programlar yokkkk!!!! Ve programların fiyatı 14 TL'den başlıyor :S Benim cihaza bu sonradan mı yüklenmiş şimdi ?????

-Birde Bu galaxS wifi kapattığımda üstte bir aşşağı birde yukarı doğru ok olan bir sembol cıkıyor ve menulerde arada dolaşırken veri aktarımı yapıyormuş gibi oklar yanıyor. Ha kontorum gidiyor mu ?? Söyle bir durum var benim 250 mb lık internet paketim var o yüzden onuda anlayamıyorum... Bu veri aktarımını tamamen keseceğim bir ayar yeri yada yama var mı?

-Birde ben eski iphone kullanıcısıyım. Yazarken hata yaptığımda kelime ortasında bir harfi silip yeniden yazacağımda parmağımı basılı tuttuğumdabir mercek cıkar cok rahat bir şekilde silip yeniden yazardım. Bunda ise basılı tuttuğumda tümünü seç veya tümünü kopyala gibi seçenekler çıkıyor. Bu cihazda o aralara rahatça imleci getirip silmenin yolu veya ayarı yok mu ????

-Birde de bu cihazda 2 tane uygulama yuklemek için pro var. Biri samsung apps diğeri android market... Bunun haricinde APK dosyalrını pc aracılığı ile telefona yükleme imkanım var mı? Ve en kolay en basit yönerge nedir?

senin dediğin samsung android market o kısıtlanmış dandik bişi bizim dediğimiz değil yani
wifiyi kapattığın zaman o oklar çıkıp yanıp sonduğu zaman telefon dosya indirmekte demektir kapatma tuşuna basılı tut veri aktarımını kapat de sorun çözülür

pHuLsAdiNuRa

Üye
Bende Turkcel maduruyum Fakat dediğinizi yaptım ama hala yazılım güncel diyor ne yapmalıyım?

apro45

apro45

Üye
bu kod olmuyor dogru olduguna emin olun diyor

reveletion

Üye
emeklerinize saglık bu dediginiz islemleri keske i7500de de bukadar basit yapabilsem okadar karman corman olmuskı i7500 konuları nerden baslayacagıma hala karar vermis degilim

pHuLsAdiNuRa

Üye
Dediklerini harfiyen uyguladım ama hala bir değşiklik yoq.

mysocrates

Üye
Merhaba, yeni aldım hostu düzelttim ancak zaten son sürüm yüklü diyor.
Turkcell' den kurtulmanın başka yolu varmı?
Yeni sürümü mü beklemeliyim?

apro45

apro45

Üye
aynen ya tr güncelleştimeside daha gelmedi 2.2 ye yükseltemiyoruz garanti gidiyo yutdışı güncelleştirme yaptın mı napıcaz insallah önümüzdeki aylarda gelir bosu bosuna menüde yer kaplıyor

Lacoste

Lacoste

Üye
    Konu Sahibi
dns degistirip host dosyasini degistirirseniz olur belki

Kerim5100

Kerim5100

Üye
Abi keşke resimle falan gösterseydin

hakansanci

Üye
çok teşekkür ederimm sağolun

Merhaba.Öncelikler biliyoruz ki turkcell sağolsun türkiyeye gelen bütün samsung galaxy s leri kendi elinden geçirip kısıtlamış.Cihazlarda android market yok ve cihaz açılıp kapanırken turkcell resmi falan çıkıo içinde bissürü turkcell programı var. Adamlar cihazı resmen reklam panosu yapmış yani. Bu durumdan kurtulmak ve cihazımızı güncellemek için yapmamız gerekenleri açıklıyorum şimdi:

İlk olarak yanımızda cd olarak verilen kies progmramını yüklüyoruz yüklemediysek:

linkinden resmi ve güncel kies yazılımını kurabiliriz.

Daha sonra Kies'i açıp sağ altta üretici yazılımını yükle diyeceğiz. Oda bize cihaz için güncelleme yok diyecek. Aslında var ama türkiye için kullanılabilir değil. Biz host dosyasını değiştirerek bu sorunu aşıcaz:
C:\Windows\System32\drivers\etc klasörüne gidip host dosyasını not defteriyle açarak sonuna şu kodu ilave ediyoruz:

174.123.5.146 fus.samsungmobile.com

Şimdi tekrar kiese girdiğimizde cihaz için güncelleme vardır diyecek. O güncellemeden sonra cihazımız hem Android 2.2 Froyo işletim sistemine sahip olacak hem turkcellden tamamen kurtulacak ve en önemlisi android martkete sahip olacaktır. Yükleme biraz uzun sürebilir bitene kadar telefonu sakın çıkartmayın. Bende hiç bir sorun yok. Sizdede olacağını zannetmiyorum.
Güncelleme bittiğinde telefon ingilizce olarak açılacaktır. Settingsten Türkçe olarak ayarlayınca telefon türkçe olmaktadır.

Bir Teşekkürü Çok Görmeyin.
:bye2:

by_recep

Üye
Arkadaşlar ben galaxy s in captivate denen sürümünü almayı düşünüyorum ürün ingilizce bu yapılanlar ondada geçerlimi türkçede olurmu veya türkçe yapmamın bi yolu varmı

duzollica

Üye
ilk defa birin teşekkür ediyorum turkcell reklamına hayır. deneyeceğim :))

zoro1389

Üye
lacoste bu telefonu garantiden çıkarıyomu ki ?

--------------- Ekleme ---------------

güncelleme yapınca

auroraparty

auroraparty

Üye
Merhabalar;

Yaklaşık 1 ay kadar önce Turkcell'den bu telefonu aldım. Tabi alırken detaylı inceleme yapmadığım için 3 tuş sorunu, rom değişimi gibi şeylerden haberim yoktu. Ancak telefonu kiese bağladığım zaman 2.1 olan sürümü otomatik olarak 2.2 ye yükseltti ve sorunsuz çalışıyor. Dışarıdan bulduğum 3. parti navigasyon yazılımı ile de gps sorunsuz çalışıyor. Tek sorun hala 3 tuş sorunu. Bu telefon çok güzel ama şu Turkcell reklamlarından kurtulmak için ne yapabiliriz? konunun basındaki hosts dosyasında yapılması gerektiği belirtilen değişikliği bugun yaptım. kies server a bağlanamıyor. ama dediğim gibi önceden 2.2 idi zaten. bu konu açıldığında güncelleme daha yeniydi sanırım ve Türkiyede yoktu. ben aldığımda ise otomatik olarak eklenmiş oldu. Bu reklamlardan nasıl kurtulabiliriz? yani sorun çıkmasına karşı önlemimiz olmadığı için soruyorum.

cobrahan

Üye
acaba bu kod sadece galaxy S için mi geçerli mesela galaxy 5 e de uygun mu?

Üst Alt