Galaxy S III Binary Counter'ı sıfırlamak

Sponsorlu Bağlantılar

TheMadness

TheMadness

Üye
    Konu Sahibi

TheMadness

TheMadness

Üye
    Konu Sahibi
Direkt olarak apk olanı var triangle away in. Sayacı sıfırlamak 2 saniyemi alıyor. Bu arada zamanında sen demiştin triangle away kur diye ben kabul etmemiştim. Sen hakliymissin.

Galaxy S3'te güncelleme ile kerneldeki açığı kapattılar. Anca triangle away destekleyen kernel ile sıfırlanabilir.

ŞenolTÜRK

ŞenolTÜRK

Üye
Tşkler

vatanrap

Üye
Arkadaşlar telefonu katlettim :/

Telefonuma 2 gün önce Root uygulayıp hafıza kartına uygulama taşımaya çalıştım ve beceremedim.Telefona costum rom kurmadan youtube üzerinden video izleyerek unroot uygulamasını gerçekleştirdim.

Şimdi ise custom binary download kısmını silmeye çalışıyorum ancak triangle away (1.7-1.5) sürümlerinde hata vererek sıfırlamayı beceremiyorum.Ne yapacağımı şaşırdım yani.

Tek istediğim telefonu orjinal haline getirmek.Lütfen yardım eder misiniz ? (İzlediğim videodaki I9300XXBLFB_I9300OJVBLF3_I9300XXLFB_HOME.tar isimli 1.18 GB boyutundaki dosyayı kurarak unroot ettim.)

- - - Eklendi - - -

Herkese günaydın.Yukarıda belirrtiğiniz gibi siyah kerneli yükleyip costum binary download kısmını resetledim :D

Şimdi S3'ün orjinal kernel dosyasını nereden bulabilirim ki?

TheMadness

TheMadness

Üye
    Konu Sahibi

Telefonuma 2 gün önce Root uygulayıp hafıza kartına uygulama taşımaya çalıştım ve beceremedim.Telefona costum rom kurmadan youtube üzerinden video izleyerek unroot uygulamasını gerçekleştirdim.

Şimdi ise custom binary download kısmını silmeye çalışıyorum ancak triangle away (1.7-1.5) sürümlerinde hata vererek sıfırlamayı beceremiyorum.Ne yapacağımı şaşırdım yani.

Tek istediğim telefonu orjinal haline getirmek.Lütfen yardım eder misiniz ? (İzlediğim videodaki I9300XXBLFB_I9300OJVBLF3_I9300XXLFB_HOME.tar isimli 1.18 GB boyutundaki dosyayı kurarak unroot ettim.)

- - - Eklendi - - -

Herkese günaydın.Yukarıda belirrtiğiniz gibi siyah kerneli yükleyip costum binary download kısmını resetledim :D

CWM'den 2. mesajda verdiğim zipi yükleyin veya stock romu tekrar atın.

Dampierre

Dampierre

Üye

- - - Eklendi - - -

stock rom u kurun duzelir.

warde

Üye
yukarıda anlatılanlardan hiç bir şey anlamadım...

u-166

Üye
Siyah kernelden sonra ekran oylece kaliyor dostum ilerlemiyor birturlu

bashland

bashland

Üye
kardeşim cwm den yükledim başarılı oldu. reboot system now dedim telefon siyah erkanda kalıyo ?

Kerim.

Kerim.

Üye
galaxy w'de de sayaç sistemi var mı?

TheMadness

TheMadness

Üye
    Konu Sahibi
kardeşim cwm den yükledim başarılı oldu. reboot system now dedim telefon siyah erkanda kalıyo ?

Siyah kernelin güncel sürümünü kurun. gokhanmoral.com'dan indirebilirseniz 4.1.2 romları destekler

bashland

bashland

Üye
Duzeldi Teşekkürler adamsın :)

• Beğen
Tepkiler: TheMadness

34dnz63

Üye
cihazim bir kac gun once arizalandi acilis ekraninda samsung galaxy s3 yazisi yanip sonuyor surekli kendini resetliyor servise goturdugumde sayaci sifirlayamadigim icin oynama oldugunu aladilar ve cihazin garanti disi kaldigini tamirin ucretli yapilacagini soylediler download moda ve recovery moda girebiliyorum ancak cihaz acilmadigi icin triangle away gibi yazilimlar yukleyemiyorum tabiki. Download mode uzerinden falan sayac sifirlama ve un root yapma imkanim var mi acaba ?

• Beğen
Tepkiler: TheMadness
TheMadness

TheMadness

Üye
    Konu Sahibi
cihazim bir kac gun once arizalandi acilis ekraninda samsung galaxy s3 yazisi yanip sonuyor surekli kendini resetliyor servise goturdugumde sayaci sifirlayamadigim icin oynama oldugunu aladilar ve cihazin garanti disi kaldigini tamirin ucretli yapilacagini soylediler download moda ve recovery moda girebiliyorum ancak cihaz acilmadigi icin triangle away gibi yazilimlar yukleyemiyorum tabiki. Download mode uzerinden falan sayac sifirlama ve un root yapma imkanim var mi acaba ?

Stock romu tekrar kurmayı denedin mi?

34dnz63

Üye
evet ancak yine de saya 1 gorunuyor

- - - Eklendi - - -

he bu arada bir de recovey modda yatay android uzerinde kirmizi unlem ucgen icinde unlem cikiyor acikcasi pek hakim degilim bu konulara o yuzden hic bilmeyen birine yonelik anlatabilirseniz cok sevinirirm :)

TheMadness

TheMadness

Üye
    Konu Sahibi
evet ancak yine de saya 1 gorunuyor

- - - Eklendi - - -

he bu arada bir de recovey modda yatay android uzerinde kirmizi unlem ucgen icinde unlem cikiyor acikcasi pek hakim degilim bu konulara o yuzden hic bilmeyen birine yonelik anlatabilirseniz cok sevinirirm :)

XXALEF 3 dosyalı ROM'u ile birlikte mx.pit'i de seçerek flashla.

34dnz63

Üye
4.0.4 surumu olacak degil mi ? bir de bahsettiginiz pit dosyasi .rar dosyasinin icinde mevcut mu yoksa baska bir yerden mi indirmem gerekir

- - - Eklendi - - -

bu arada stock rom olarak yukledigim rom buydu: I9300XXEMA2_I9300OJVEMA1_I9300XXELLA_HOME.tar.md5
cihaz turkiye cihazi

- - - Eklendi - - -

<ID:0/010> Added!!
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> CODE_I9300XXALE8_554452_REV00_user_low_ship.tar.md5 is valid.
<OSM> MODEM_I9300XXLE8_REV02_REV04_CL1145430.tar.md5 is valid.
<OSM> CSC_OJV_I9300OJVALE7_CL547448_REV00_user_low_noship.tar.md5 is valid.
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/010> Odin v.3 engine (ID:10)..
<ID:0/010> File analysis..
<ID:0/010> SetupConnection..
<ID:0/010> Initialzation..
<ID:0/010> Set PIT file..
<ID:0/010> DO NOT TURN OFF TARGET!!
<ID:0/010> Get PIT for mapping..
<ID:0/010> Firmware update start..
<ID:0/010> sboot.bin
<ID:0/010> NAND Write Start!!
<ID:0/010>
<ID:0/010> Complete(Write) operation failed.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

3 dosyali rom yuklemeye calisinca bu sekilde bir hata aliyorum neden olabilir sizce ?

- - - Eklendi - - -

simdi de recovery moda girmiyor firmware hatasi olustu kies uzerinden uretici yazilimini kurtar seklinde bir mesaj geliyor samsung yazisi yanip sonmuyor bile artik

TheMadness

TheMadness

Üye
    Konu Sahibi
4.0.4 surumu olacak degil mi ? bir de bahsettiginiz pit dosyasi .rar dosyasinin icinde mevcut mu yoksa baska bir yerden mi indirmem gerekir

- - - Eklendi - - -

bu arada stock rom olarak yukledigim rom buydu: I9300XXEMA2_I9300OJVEMA1_I9300XXELLA_HOME.tar.md5
cihaz turkiye cihazi

- - - Eklendi - - -

<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> CODE_I9300XXALE8_554452_REV00_user_low_ship.tar.md5 is valid.
<OSM> MODEM_I9300XXLE8_REV02_REV04_CL1145430.tar.md5 is valid.
<OSM> CSC_OJV_I9300OJVALE7_CL547448_REV00_user_low_noship.tar.md5 is valid.
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/010> Odin v.3 engine (ID:10)..
<ID:0/010> File analysis..
<ID:0/010> SetupConnection..
<ID:0/010> Initialzation..
<ID:0/010> Set PIT file..
<ID:0/010> DO NOT TURN OFF TARGET!!
<ID:0/010> Get PIT for mapping..
<ID:0/010> Firmware update start..
<ID:0/010> sboot.bin
<ID:0/010> NAND Write Start!!
<ID:0/010>
<ID:0/010> Complete(Write) operation failed.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

3 dosyali rom yuklemeye calisinca bu sekilde bir hata aliyorum neden olabilir sizce ?

- - - Eklendi - - -

simdi de recovery moda girmiyor firmware hatasi olustu kies uzerinden uretici yazilimini kurtar seklinde bir mesaj geliyor samsung yazisi yanip sonmuyor bile artik

Download moda alın re partition'u seçin bootloader csc modem vs. dosyaları koyun flashlayın.

punks not dead

punks not dead

Üye
Üstat; siyah kernel kullanıyorum zaten ve binary counter sıfırlamak için triangle away de kurdum.
Fakat sıfırla dediğimde uyarıyı alıyorum cihaza zarar verebilir v.s. devam diyorum ve telefon kapanıp açılıyor ve sayaç aynı kalıyor.
Bir yer de hata yapmış olabilir miyim?
Bir tavsiyen var mı?

Farklı zamanlarda yaptığım denemelerin sonunda sayaç sıfırlandı.
Teşekkür ederim emeğine...

Son düzenleme:

Üst Alt