Euro Truck Simulator 2 (ETS2) Oynayanlar Fanları toplanma ve paylaşım konusu

Sponsorlu Bağlantılar

x-scarface

x-scarface

Üye
    Konu Sahibi
Euro Truck Simulator 2 (ETS2) Oynayanlar Fanları toplanma ve paylaşım konusu
Evet arkadaşlar simulasyon oyunlarında görsellik,oynanış kolaylığı ve keyfin bir arada sunulduğu ets yi öncelikle kısaca tanıyalım;

2000'li yılların başlarından beri oynadığımız tır oyunlarının üstünden yıllar geçse de asla eskimiyorlar fakat onlar için de yenilikler gerekiyor kimi zaman. Eskiden tır oyunlarında sadece tır kullanıp bir yerden bir yere mal taşıyorduk, uyuyorduk, benzin alıyorduk fakat SCS Software bu sefer yaptığı tır simülasyonu oyunuyla beklediğimiz bazı yenilikleri getiriyor.

Oyun bildiğiniz gibi %100 Türkçe olarak satışa sunuldu ve bu sayede İngilizce bilmeyen oyuncularımızda her şeyi anlayabilecek hale geldi. Oyuna başladığınızda yeni bir profil kurmanız gerekiyor ve bu profili kurarken sadece isim yazmıyorsunuz, görüntünüzü seçiyorsunuz, şirketinizin logosunu belirliyorsunuz ve cinsiyet gibi özellikleri seçtikten sonra oyuna başlıyorsunuz. İlk görevi tamamladıktan sonra ise artık bir şirket kurmuş tır şoförü olarak tek seferlik işler almaya başlıyorsunuz ki kendi tırlarınızı alıp şirketinizi büyüteceksiniz. Benim tavsiyem bankadan kredi çekin, kendinize bir tır satın alın ve daha çok para kazanın.

Tek seferlik işlere başladığınızda her seferinde farklı yerleri keşfetme şansına da sahip oluyorsunuz ve her işte farklı bir tır kullanıyorsunuz. İş seçerken neye öncelik tanıyorsanız ona göre sıralayabiliyorsunuz işleri: mesafe, para gibi. Eğer tek seferlik işler yapmak istemiyorsanız bankadan kredi çekip kendi çekicinizi alıp sürekli olarak o çekici ile çalışabiliyorsunuz.

Oyunda diğer tır simülasyon oyunlarının aksine yeni özelliklerde mevcut. Bir şirket kurduğunuz için işçiler alıp çalıştırabiliyorsunuz, çekici (tır) galerilerini gezip beğendiğiniz tırı satın alabiliyorsunuz.

Euro Truck Simulator 2'de bir seviye sistemi de bulunuyor. Seviye atladıkça puanlar kazanıyorsunuz ve bu puanları istediğiniz şekilde dağıtıyorsunuz. Puanları verdiğiniz özelliklere göre iş yapmaya başlıyorsunuz. Patlayıcı yük taşıma, hassas yük taşıma, değerli yük taşıma, uzun yolda yük taşıma gibi özellikler mevcut ve ne kadar çok puan verirseniz bu özellikler yaptığınız işleri o kadar etkiliyor ve daha çok para kazanıyorsunuz.

Euro Truck Simulator 2'deki bir diğer özellik ise garajınız olması. Seviye atladıkça ve para biriktirdikçe garajınızı yükseltiyorsunuz ve içine daha fazla araç sığdırabiliyorsunuz. Ne kadar çok tırınız olursa o kadar çok işçiniz olur ve daha çok para kazanırsınız.

Euro Truck Simulator 2'deki özellikler saymakla biter mi bilmiyorum çünkü tır kullanırken arada bir yolu öğrenmek için göz attığımız harita bir nevi navigasyon sistemine dönüştürülmüş. Yolu daha iyi kavrıyorsunuz ve bu navigasyon sistemi üzerinden yardım çağırabiliyor, e-postalarınızı kontrol edebiliyor, yaptığınız işin özelliklerine, getirisine bakabiliyorsunuz ayrıca araçlarınıza çeşitli küçük donanımlar da eklemek mümkün. Bunların yanı sıra oyunda birçok lisanslı tır firması da bulunuyor ve bu tırlardan alıp oyunun keyfini ikiye katlayabiliyorsunuz...

Dahasını oyunda kendiniz keşfedin :ok2:

Bu konuda ETS2 fanatikleri vazgeçilmez oyunlarının içerisinde ets2 olanlar modları, skinleri, güncelleme haberlerini kendi çekicilerinden ekran görüntülerini kısacası herşeyi paylaşabilir buyrun benim çekicilerden birkaç görüntü ;

Ülkelere Göre Mazot Fiyatları

Austria: 1.35€
Belgium: 1.50€
Czech: 1.41€
France: 1.44€
Germany: 1.46€
Italy: 1.48€
Luxembourg: 1.18€
netherlands: 1.42€
Poland: 1.19€
Slovakia: 1.35€
Switzerland: 1.53€
UK: 1.59€

- - - x-scarface - - -

TIR Galerilerinin Bulunduğu Yerler

Stuttgart -> Mercedes (Ana Bayi)
Cenevre -> Mercedes (Ana Bayi)
Bratislava -> Mercedes
Newcastle -> Mercedes
Plymouth -> Mercedes
Rotterdam -> Mercedes
Szczecin -> Mercedes

Hannover -> Scania (Ana Bayi)
Aberdeen -> Scania
Dresden -> Scania
Milan -> Scania
Manchester -> Scania
Strasbourg -> Scania

Londra -> Volvo (Ana Bayi)
Lüksemburg -> Volvo
Nürnberg -> Volvo
Osnabrück -> Volvo
Verona -> Volvo
Wroclaw -> Volvo

Münih -> MAN (Ana Bayi)
Edinburgh -> MAN
Berlin -> MAN
Birmingham -> MAN
Calais -> MAN
Dortmund -> MAN
Lille -> MAN

Amsterdam -> DAF (Ana Bayi)
Cardiff -> DAF
Bremen -> DAF
Glasgow -> DAF
Leipzig -> DAF
Salzburg -> DAF
Zürih -> DAF

Wien -> Iveco ( Ana Bayi )
Brüksel -> Iveco
Frankfurt -> Iveco
Grimsby -> Iveco
Hamburg -> Iveco
Torino -> Iveco
Viyana -> Iveco

Paris -> Renault ( Ana Bayi )
Prag -> Renault ( Ana Bayi )
Düsseldorf -> Renault
Felixstowe -> Renault
Lyon -> Renault
Rostock -> Renault

Arkadaşlar sizden ricam konunun amacı ve kalıcılığı için konuda gereksiz mesaj veya alakasız söylemlerde bulunmayınız aksi takdirde mesajınız şikayet edilecektir

iyi forumlar..

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ___kaptan___, BLasTeaR, MaxipmaN ve 6 diğerleri

Legendary.

Legendary.

Üye
:zzz: Benim konuyu buraya taşıyacaktık :dry:

- - - Eklendi - - -

şekilsiniz ya. :pro:

• Beğen
Tepkiler: codblackops2 ve Emrgncy
Emrgncy

Emrgncy

Üye
Süper bir konu Aras kral, öncelikle konu için :tşk:

uzun zamandır oynamadığım oyundu, Mert'in ve Senin kışkırtmalarınızla oyunu yeniden kurdum :ehe

Ama yaşlanmışım ki pek usta şoför olduğum söylenemez :D

Oyundan kısa bir video ekledim hem merak edenlere tanıtım olsun...

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Mobiller için

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: codblackops2 ve x-scarface
Legendary.

Legendary.

Üye
Mobil link :zzz: Ayrıca attığım resime baksanıza :vur :D

• Beğen
Legendary.

Legendary.

Üye
:pro: Volvoyu aldım şöförden 750 Bg borumu :pro: Scaniayı verdim ona :) Level atlayım scaniaya 750 bg takınca geri alırım ayrıca volvonun yol tutuşu daha iyi bunu 130 ile viraja girince anladım :ehe

• Beğen
Tepkiler: codblackops2
x-scarface

x-scarface

Üye
    Konu Sahibi
Rica edrim kral abim :tebessüm:

Konunun sağlığı için konuda geyik yapma mert :zzz:

• Beğen
Tepkiler: -Akıncı ve codblackops2
Legendary.

Legendary.

Üye
Bu arada işçi aldım çok çok çok az para getiriyor 20€ getirdi bi kere :D En fazla 200€ getirdi nasıl artıcak o ?

- - - Eklendi - - -

Geyik olmuyor o :zzz: Bu konu Ets2 genel konusu.Ets2 hakkında sohbet etmek geyik yapmak olmuyor :zzz: :(

• Beğen
x-scarface

x-scarface

Üye
    Konu Sahibi
Bende işçiler 1.000 den aşağı getirmiyor getiren olursa direk işten atarım :pro:

• Beğen
Tepkiler: -Akıncı, codblackops2 ve Emrgncy
Legendary.

Legendary.

Üye
az değilmi o şöyle 5-10bin getirmiyor mu :D

• Beğen
x-scarface

x-scarface

Üye
    Konu Sahibi
1000 minimum zaten :ok2: Daha fazla para istiyorsan tecrübeli şoförler al işe ayrıca adamların altına da kalite araç ver zamanla yola çıktıkça zaten tecrübeleri artacak ve daha fazla para getireceklerdir.

• Beğen
Tepkiler: -Akıncı, codblackops2 ve Emrgncy
Legendary.

Legendary.

Üye
:oha: Bende şuan bi hıyar var tecrübesi 1.7 Hassas yükü 2. Bundan sonra uzun yola ayarladım tecrübeyi :)

• Beğen
Hıqh_VoLTaqe27

Hıqh_VoLTaqe27

Üye
minimum sistem özellikleri nedir oyunun?

• Beğen
x-scarface

x-scarface

Üye
    Konu Sahibi
Minimum Sistem Gereksinimleri:
İşletim Sistemi: Windows XP,7,Vista
İşlemci Hızı: 2.2 GHZ
Bellek: 1 GB ( Windows 7,Vista için ise 2 GB )
Ekran Kartı: 256MB (GeForce FX ve üstü ve ATI 9600 ve üstü)
DirectX 9

Maksimum Sistem Gereksinimleri:
Bellek: 2 GB
Ekran Kartı: 512MB (GeForce 6 ve üstü / ATI 9800 ve üstü)
DirectX 9

• Beğen
Emrgncy

Emrgncy

Üye
  • Beğen
Hıqh_VoLTaqe27

Hıqh_VoLTaqe27

Üye
Minimum Sistem Gereksinimleri:
Bellek: 1 GB ( Windows 7,Vista için ise 2 GB )
Ekran Kartı: 256MB (GeForce FX ve üstü ve ATI 9600 ve üstü)
DirectX 9

Maksimum Sistem Gereksinimleri:
Bellek: 2 GB
Ekran Kartı: 512MB (GeForce 6 ve üstü / ATI 9800 ve üstü)
DirectX 9

benimki maksimum sistemide kaldırır yalnız ATI 9800 üstü diyo yani 128 kbit mi?

x-scarface

x-scarface

Üye
    Konu Sahibi
Evet öyle.

Pc'niz hangi oyun gereksinimlerini karşılar alttaki bağlantıdan kolayca öğrenebilirsiniz.

• Beğen
Hıqh_VoLTaqe27

Hıqh_VoLTaqe27

Üye
biliyorum link paylaşımı yasak ama bitane indirdim demo çıktı
sizde ful türkçe versiyosunu varsa özelden link atabilirmisiniz?

- - - Eklendi - - -

:( :(

Emrgncy

Emrgncy

Üye
Oyunla ilgili bir özelliği belirteyim, Trafikteki araçlarda yapay zeka var arkadaşlar, trafiğin yoğun olduğu ışıksız kavşaklarda döneceğiniz tarafa sinyal verdiğinizde , sağdan ve soldan gelen araçlar durur ve geçebileceğinizi belirtmek için sellektör yaparlar...

• Beğen

Üst Alt