dünyanın en komik fıkraları

Sponsorlu Bağlantılar

funit

funit

Üye
    Konu Sahibi
dünyanın en komik fıkraları
İngiliz Bilim İlerleme Birliği’nin araştırmasında, internet kullanıcılarından en çok beğendikleri espriyi bildirmeleri istendi.
Araştırmada, 70 ülkeden 40 bin fıkra arasında aşağıdaki birinci seçildi:
Ormanda dolaşan 2 avcıdan biri birden bire yere düşer. Arkadaşı, düşen adamın nefes almadığını ve gözlerinin ferinin söndüğünü görür.
Bunun üzerine telefonla acil yardımı arar. “Arkadaşım öldü, ne yapabilirim” diye sorar.
Telefondaki ses yanıtlar: “Sakin olun. Size yardım edebilirim. Ama önce arkadaşınızın ölüp ölmediğinden emin olalım.”
Telefonda bir süre sessizlik olur ve bir silah sesi işitilir.
Avcı telefonu tekrar eline alır ve şöyle der: “Evet, tamam. Şimdi ne yapacağım?”

Araştırmada ayrıca, insanların gülünç buldukları fıkraların ülkeler arasında önemli farklılıklar gösterdiği de saptandı.
İngiltere, İrlanda, Avustralya ve Yeni Zelanda halkı şu tür fıkraları tercih ediyorlar:
HASTA: “Doktor, popoma çilek yapıştı.”
DOKTOR: “Bunun için size krema vereyim.”

Bu arada pek çok Avrupalı, gerçekdışı olan ya da ölüm, hastalık, evlilik gibi ciddi meselelerle dalga geçilen fıkraları seviyor:
Hastanın biri doktoruna dert yanıyor: “Doktor geçenlerde Freudyen bir şey oldu. Kayınvalidemle kahvaltı yapıyordum ve ‘Lütfen tereyağını uzatır mısın’ diyecektim. Ancak ağzımdan ‘Seni domuz, yaşamımı mahvettin’ sözü çıktı.”
Evlilikle dalga geçmek de en sevilen Amerikan esprileri arasında:
Adamın biri, arkadaşıyla golf oynarken oyunun en heyecanlı anında bir cenaze töreni görüyor. Kasketini çıkarıyor, gözlerini kapatıyor ve başını önüne eğerek dua ediyor. Arkadaşı, “Bu şimdiye kadar gördüğüm en düşünceli ve dokunaklı sahne. Gerçekten iyi kalpli bir adamsın” der. Arkadaşı cevap verir: “35 yıllık karımdı.”
İskoçya’da ölüm çok espri konusu oluyor:
“Dedem gibi uykumda ölmek isterim. Yolcuları gibi dehşet içinde bağırarak değil.” Hayvanlar da sık sık fıkra konusu oluyor.
İngiltere’nin bir numaralı fıkrası şöyle:
“İki gelincik barda otururlar. Biri diğerini aşağılamaya başlar. “Annenle yattım!”
Diğer gelinciğin yanıtını görmek için barda bir sessizlik olur.
“Birinci gelincik tekrarlar: “ANNENLE YATTIM!”
Diğeri cevap verir: “Git başımdan baba, sen sarhoşsun.”

Amerikalılar ve Kanadalılar ise insanların aptal yerine konulduğu fıkralardan hoşlanıyor. Araştırmada en çok Almanların, en az Kanadalıların güldüğü ortaya çıktı.
Araştırmayla ilgili bilgiler internet adresinde bulunabilir.

thebora

Üye
:kop: :kop: :kop:

jöly

Üye
:haha: :haha:

jewel_ma21

jewel_ma21

Üye
dünya bu fıkralaramı guluyolar yani
nasrettin hoca fıkraları bile daha komik

D3N1Z

D3N1Z

Üye
walla ben bu fikralarin nasil gulduklerine guldum...

funit

funit

Üye
    Konu Sahibi
o kadarmı kötü :utan

D3N1Z

D3N1Z

Üye
funit kardes yanlis anlama konu guzel biz bu fikralara nasil guluyorlar diyoruz tamam komik yonleri war ancak dunya da 1.ler felan =) ben bi tane anlatirim site yikilir ancak musteccen benim fikralar....

jewel_ma21

jewel_ma21

Üye
Türk dediğin müstescen fıkra anlatır zaten :cool
hadi anlatta bi dinleyeğ gaari :scooter:

D3N1Z

D3N1Z

Üye
wer msn anlattim =) ulu urta yerde anlatmiyim uzaklastirma verir sitenin yoneticileri =)

omayra

Üye
Konu hoş ancak arkadaşlara katılıyorum, bence de saçma şeylere gülüyorlar :)Gözünü sevdiğimin Türk fıkraları :)
Bu arada teşekkürler funit, güzel konu :spr Ayrıca hoşgeldin aramıza :)

funit

funit

Üye
    Konu Sahibi
teşekkür ederim arkadaşlar :)

FurkanBilge

Üye
ben fazla komik bulmadım

the_kro

Üye
hic komik degil sacma sapan seyler bu batililar mal yw

burchawyus

burchawyus

Üye
okadar komik deil ama yinede emge saygı :pro:

-dj_ tolg@-

-dj_ tolg@-

Üye
idare eder

neslein

neslein

Üye
pek komik deil paylasım için saol ama nerde bu fıkra nerde bizim türk fıkraları

canturgay

canturgay

Üye
eğer bunlar dünyanın en komik fıkraları ise..
ben dünyalı değilim herhalde..
çünkü tebessüm bile ettiremedi bunlar bana..yaaa.:ehe

melocan66

Üye
:aha: xD çok güzel fıkralar :d: :aha: (h) :yuru :ehe :naughty: :evet: :bigstar: :op:

Üst Alt