Dünya nın en komik fıkrasıymış !

Sponsorlu Bağlantılar

serif-23

serif-23

Üye
    Konu Sahibi
Dünya nın en komik fıkrasıymış !
İngiltere’de yaklaşık bir yıl süren “bilimsel” araştırmadan sonra dünyanın en komik fıkrası seçildi.

İngiliz Bilim İlerleme Birliği’nin araştırmasında, internet kullanıcılarından en çok beğendikleri espriyi bildirmeleri istendi.
Araştırmada, 70 ülkeden 40 bin fıkra arasında aşağıdaki birinci seçildi:
Ormanda dolaşan 2 avcıdan biri birden bire yere düşer. Arkadaşı, düşen adamın nefes almadığını ve gözlerinin ferinin söndüğünü görür.
Bunun üzerine telefonla acil yardımı arar. “Arkadaşım öldü, ne yapabilirim” diye sorar.
Telefondaki ses yanıtlar: “Sakin olun. Size yardım edebilirim. Ama önce arkadaşınızın ölüp ölmediğinden emin olalım.”
Telefonda bir süre sessizlik olur ve bir silah sesi işitilir.
Avcı telefonu tekrar eline alır ve şöyle der: “Evet, tamam. Şimdi ne yapacağım?”

Araştırmada ayrıca, insanların gülünç buldukları fıkraların ülkeler arasında önemli farklılıklar gösterdiği de saptandı.
İngiltere, İrlanda, Avustralya ve Yeni Zelanda halkı şu tür fıkraları tercih ediyorlar:
HASTA: “Doktor, popoma çilek yapıştı.”
DOKTOR: “Bunun için size krema vereyim.”

Bu arada pek çok Avrupalı, gerçekdışı olan ya da ölüm, hastalık, evlilik gibi ciddi meselelerle dalga geçilen fıkraları seviyor:
Hastanın biri doktoruna dert yanıyor: “Doktor geçenlerde Freudyen bir şey oldu. Kayınvalidemle kahvaltı yapıyordum ve ‘Lütfen tereyağını uzatır mısın’ diyecektim. Ancak ağzımdan ‘Seni domuz, yaşamımı mahvettin’ sözü çıktı.”
Evlilikle dalga geçmek de en sevilen Amerikan esprileri arasında:
Adamın biri, arkadaşıyla golf oynarken oyunun en heyecanlı anında bir cenaze töreni görüyor. Kasketini çıkarıyor, gözlerini kapatıyor ve başını önüne eğerek dua ediyor. Arkadaşı, “Bu şimdiye kadar gördüğüm en düşünceli ve dokunaklı sahne. Gerçekten iyi kalpli bir adamsın” der. Arkadaşı cevap verir: “35 yıllık karımdı.”
İskoçya’da ölüm çok espri konusu oluyor:
“Dedem gibi uykumda ölmek isterim. Yolcuları gibi dehşet içinde bağırarak değil.” Hayvanlar da sık sık fıkra konusu oluyor.
İngiltere’nin bir numaralı fıkrası şöyle:
“İki gelincik barda otururlar. Biri diğerini aşağılamaya başlar. “Annenle yattım!”
Diğer gelinciğin yanıtını görmek için barda bir sessizlik olur.
“Birinci gelincik tekrarlar: “ANNENLE YATTIM!”
Diğeri cevap verir: “Git başımdan baba, sen sarhoşsun.”

Amerikalılar ve Kanadalılar ise insanların yerine konulduğu fıkralardan hoşlanıyor. Araştırmada en çok Almanların, en az Kanadalıların güldüğü ortaya çıktı.
Araştırmayla ilgili bilgiler www.laughlab.co.uk internet adresinde bulunabilir.

Okudunuz ve bu ne böyle dediniz. Hiç ekrana öyle bakmayın ben seçmedim bu fıkrayı :( Okurken yüzümde en ufak bi gülümseme bile olmadı .

Invoke

Invoke

Üye
bilimsel fıkra araştırması mı olur la

• Beğen
Tepkiler: doqukans2
Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
ben en çok +18 fıkralara gülüyorum :D

MaxiHan

MaxiHan

Üye
Tebessüm bile oluşmadı

BelaMonte

BelaMonte

Üye
hayır bir mimik bile oynamadı hatta tam tersi

reaurora

reaurora

Üye
Temel bir gün yolda gidiyormuş, gidiş o gidiş... Gibi birşey bu. ©¿©

mcnpl4

mcnpl4

Üye
fikralar daha cok kucukleri gulduruyo heralde uzun zamandir bi fikraya guldugumu hatirlamiyorum

serif-23

serif-23

Üye
    Konu Sahibi
şu bir gerçek ki İngilizler fikradan falan anlamazmiş. Ya da bunlar Türkiye yi es gectilwr . bizde ne komik fikralar var :D :D :D kendimi gülmekten yere attigimi bilirim o derece :D :D

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
uzun fıkralar sıkıcı olur

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
bence neresi komik bunların :hmmm

FatoŞ

FatoŞ

Üye
komik değil ama Emeğe saygı .. Teşekkürler paylaşım için..

BLooD_ReG

BLooD_ReG

Üye
burda komiklik yok sadece ince espiri var sorun burda

semihguney

semihguney

Üye
:off:

Turan

Turan

Üye
almanlar gerçekten garip şahit oldum fikra konusunda :D