Dünya'nın En İlginç Hayvanları - 2

Sponsorlu Bağlantılar

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
    Konu Sahibi
Dünya'nın En İlginç Hayvanları - 2

The Indian Gharial (Ganj Timsahı)

Hindistan'da Ganj nehrinde yaşar. Boylan 7 m'ye kadar ulaşabilen bir sürüngen türüdür.

Hairy Frogfish (Kurbağa Balığı)

Deniz altı çölünün başka bir üyesi olan kurbağa balığı, dilediği anda kumun içinde görünmez hale gelebilir.

Dumbo Octopus

Ahtapot türü olan Dumbo Octopus, okyanusun en derin bölgelerinde yaşar.

Engerek Balığı

Büyük ve sivri ağzıyla, uzun sivri dişleriyle ve birinci dorsal yüzgecin ışınlarıyla kolayca diğer balıklardan ayrılabilen bu balık 30 santimetre uzunluğa kadar büyüyebiliyor...

Doğu Afrika'da yaşayan bir kuş türü. 19. yüzyılda keşfedilen Shoebill'in kanat genişliği 7 metreyi buluyor. Shoebill saldırı esnasında oldukça hızlı ve güçlüdür.

Axolotl

Meksika'da yaşayan bir tür semenderdir ve halk tarafından yemek olarak tüketilmektedir. Axolotller'in kendilerini yenileme kabiliyetleri vardır. Vücutlarının bir parçasını kaybetseler bile kendilerini iyleştirip parçayı tekrar oluştururlar.

Balon Balığı

Pasifik Okyanusu'nda yaşayan bu balık türü 50 santimetreye kadar genişleyebilir.

Volan-boyunlu Kertenkele

Boynunun etrafında, tehdit edildiğinde ortaya çıkan, geniş, yuvarlak bir yaka gibi yaydığı deriden bir gerdanlık vardır.

Uzun Gagalı Dikenli Karıncayiyen

Uzun gagalı dikenli karıncayiyenler 45-77 santimetre uzunluğa ve 5-16 kilo ağırlığa ulaşabilirler. Ağızlarının yapısı gagayı andirir ve boru şeklindedir. Kahverengi veya siyah renk olurlar.

Tarsier

Filipinler'de yaşayan Tarsier'in gözleri beyinlerinden büyük. Yaklaşık 10 santim boyundaki Tarsier, bir insan eline rahatlıkla sığabilir.

Kırmızı Panda

Kırmızı pandalar bambu ile beslenmektedir. Çin'in güneyi ve Nepal'de görülmeltedir.

Uzun Burunlu Maymun

Güney Amerika'nın sulak ormanlarında rastlanan uzun burunlu maymunlar koku almaya duyarlı iri burunlarıyla dikkat çekerler.

Cüce İpek Maymunları

Doğduğunda yalnızca 15 gram olan ve Güney Amerika kıtasının en küçük maymunu olan cüce ipek maymunları, kısa boylarına rağmen 5 metre sıçrayabiliyor.

Güneş Ayısı

Güneş ayıları genellikle Güneydoğu Asya'daki yağmur ormanlarında yaşarlar. Ayı türlerinden en kısa olanıdır.

Sphynx

Dünyada bilinen tüysüz üç kedi ırkından biridir. Doğduklarında kısa da olsa tüm vücutları tüylerle kaplıdır ancak büyüdükçe tamamen tüysüz kalırlar.

• Beğen
Tepkiler: sinem54, tragedie ve Dogus Pertez

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Hairy Frogfish (Kurbağa Balığı) çok acayip geldi.

-YARINIYOK-

-YARINIYOK-

Üye
kırmızı pandaya bayıldım bende istiyorum ondan

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Çok mu aradın sen bunları :ss

Gerçekler mi acaba bunlar :hmmm

Mebuchadnezzar

Üye
O panda ne ya öyle bilseydim kuş yerine onu alıp beslerdım yerim ben onu yada büyüyünce o beni yer :D

anil453

Üye
Aynen çok değişikler yaaa:DDDD

tragedie

tragedie

Emekli Yönetici
teşekkürler paylaşım için

ebuş...

ebuş...

Üye
TARSİER' in gözlerinde hayat var ... hepsi çok güzel canavar gibi balık var o hariç :islik

zeki361

zeki361

Üye
güzelmiş çok ilginçleri var

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
vay be:) sağolasın