DaemonSherphed Black-Edition YENİLENDİ !! 5230-5800 STABİL,GÖRSEL,HIZLI (C6V40'ın yeniden DİRİLİŞİ)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kasım1234

Üye
    Konu Sahibi
DaemonSherphed Black-Edition YENİLENDİ !! 5230-5800 STABİL,GÖRSEL,HIZLI (C6V40'ın yeniden DİRİLİŞİ)

Çoğu kişinin zaten orijinal S60v5 yazılımdan parformans olarak pek bi şikayetinin olduğunu görmedim şikayetler daha arayüz üstüneydi.
kişiselleştirme olarak tam bir fiyaskoydu S60V5 hatta Symbian'ın kendisi bir kişiselleştirme katiliydi. taki port yazılımlarla tanışana kadar.
orjinal symbian yüklü bi telefon kullanmak windows7 starter kullanmak gibi bişey benim için . çok bi farkı yok sadece symbianda wallpaper değiştirebiliyorsunuz
tek fark bu.....
BU CFW ile daha çok orijinallik ve daha çok kişisellik bir arada!!!!

FW'ler nerdeyse hep aynı olduğu için sizlere farklı yönleri yazacağım sadece;
BU CFW ile daha çok orijinallik ve daha çok kişisellik bir arada!!!!
çoğu FW yapımcısı arkadaşımızın FW'lerinde dokunmatik titreşimi,tuş kilidi titreşimi gibi özellikleri çıkardıklarını gördüm.
ben tuş kilidi titreşimi olmadan tuşları kilitlemediğimi düşünüp bi daha çekiyorum tuşkilidi ni hemde daha sert kıracakmışcasına!!!
bu gibi ufak tefek özellikler aslında insan beyninde bir tepkime yaratması açısından önemli olabilir.
O titreşimi hissettiğinde beynimiz tamam tuşları kilitledim diyor.
sadece bu değil yeni temalar gömüldü FW'ye:
-Dots Aqua, DigiFlowers, Pulsar.
yeni tema efektleri:
-DeJaVu (By Cube)
-Nokia 3D Photo browser, Best ScreenSnap ve orijinal yazılımlarda hep unutulan kronometre (TimerTouch) gömüldü
-mesaj yazma hızı en yüksek hıza ayarlandı
-kamera , türkçe dil ve T9, müzik çalar ' da hiç bir sorun yok
-C6V40 portu üzerine yapılan birçok FW de gördüğüm güvenlik kodu kabul etmeme sorunu tamamiyle çözüldü( telefona format atarken kabul ediyor, ama sonra güvenlik tuş kilidini etkinleştirmek veya güvenlik kodunu değiştirmek istediğinizde kabul etmiyordu telefon bu kodu)
-Flash işleminden sonra telefon açılınca ortaya çıkan dosya karmaşası ortadan kalktı. flastan sonra elinizde tamamı ile kullanmaya hazır bir telefon olacak
-dikeyde 4x4 yatayda 2x6 menü düzeni (annaya daha çok benziyor)
-kinetik kaydırma en yüksek seviyede
-install server ve java tamamen sorunsuz
-RomPatcher a yeni yamalar eklendi( lock BT, lock GPRS,lock installation gibi yamalar test edilmedi diğerleri sorunsuz)
-ikinci ekran boş bırakılmayıp ana ekrandaki saat widgeti burayada eklendi
-pil ve şebeke iconları eklendi.
-mediabar fixlenip yeni düzeni verildi.(alıntıdır Rambo_FT ye teşekkürler)

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ:

RM-356 5800 Colourfull_Flow Teması Ekran Görüntüleri
=>>>>>>>>

KURULUM!!! :

DİKKAT!!! :
-yazılımı yüklerken telefonunuzun romuna FLASH attığınız için telefonunuza zarar verebilir. hiç bir terslikle karşılaşmamak için aşağıdaki anlatıma tam anlamıyla uymanız gerekmektedir.
-sorunlar ve isteklerinizi burdan bana duyurabilirsiniz.
-kamerada sil tuşuna bastığınızda bazen _zaten kullanılıyor_ hatası alırsanız ikinci basışınızda aynı hatayı vermeyecektir
-kurulumdan sonra aşağıda linki verilen uygulamarla telefonunuzu zenginleştirebilirsiniz

LİNKLER:
RM-588 5230 V50.0.001

RM-588 5235 V50.6.001
SİLİNDİ !!!!!!!!!

RM-356 5800 V52.0.101

RM-356 5800 V52.0.101 (kinetik kaydırma normal)

(DİKKAT:telefon versiyonunuz belirtilen telefonlar için belirtilen versiyonlardan yüksek olursa downgrade hataları ile karşılaşabilirsiniz!!!
*//0000// yi tuşlayıp kontrol edin kontrol etmeden yüklenen yazılımda çıkan sorunlardan BEN ve MaxiCep camiası sorumlu değildir.)
KURULUM ANLATIMI:
indirdiğimiz RAR içindeki dosyaları çıkarıyoruz dosyaları
C:Programfilesx86 klasörü içindeki(ovi suite kurulu ise değilse kurduktan sonra )Nokia klasörünü açıp bu klasörün içine Phoenix adında onun içine
Products ve onun içinede 5230 için RM-588 , 5800 için RM-356 isimli bir klasör oluşturup buraya taşıyoruz sonra FLASH işlemine geçiyoruz (Anlatımı Takip Edin)
PC nize ovi suite kurulu ve telefonunuzu tanımış olması gerekmektedir.

eğer kurulu değilse burdan indirip kurabilirsiniz

PC nizde .NETFramework 2.0 veya yeni sürümü yüklü olmalı (XP kullanıcıları kontrol etmeli,zaten vista ve windows7 de yüklü olduğu için)
onuda burdan indirebilirsiniz

daha sonra jafı kurmamız gerek (virüs taramanızı jaf kurulumundan telefona yazılımı yükleyene kadar kapatmalısınız)kurulum anlatımı içinde mutlaka okuyunuz!!!
burdan indirebilirsiniz:

kurduktan sonra JAF_PKEY_Emulator_v5.exe yi sağ tıklayıp yönetici olarak
çalıştır deyin(windows7 kullanıcılarının önce sağ tıklayıp özelliklerden uyumluluk modunu vista seçmesi gerekmektedir.)
şimdi karşımıza şu ekranın gelmesi gerek
hiçbirşeye dokunmadan go diyelim. eğer bir hata mesajı gelirse evet diyelim
ardından aşagıdaki pencere gelecek burdan resimdeki gibi BB5 sekmesine tıklayıp geçiyoruz

bu ekranda sırasıyla aşağıdaki yerleri işaretliyoruz yalnız CRT308 in işaretini kaldırdıktan sonra Use INI yi işaretliyoruz ve karşımıza çıkan ekrandan
RM-588 Nokia 5230 Cable 5800 bunu seçiyoruz

BB5 penceresinde MCU PPM ve APE Variantın önündeki koyu yeşil ışıkların
parlaması gerek.

şimdi telefonunuzu kapatıp USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın
Ardından yukardaki gibi olan ekrandan FLASH ı tıklayıp gelen soruya EVET
diyin

Status and Results da PRESS POWER ON NOW ! yazınca telefonumuzun açma/kapama tuşuna birkez hızlıca basıp çekiyoruz ve bekliyoruz

(ANLATIM RESİMLERİ ALINTIDIR.ANLATIM KENDİME AİTTİR!!!!! )
bastıktan sonra eğer aynı yerde Searching for phone…Not found!!!
yazarsa tekrar telefonun açma/kapama düğmesine birkez hızlıca basıyoruz
bu işlemi Searching for phone…Found!!! yazana kadar tekrarlıyoruz
(3 veya 4üncü seferde telefonunuzu tanıması gerek)
bundan sonra telefonunuzun şöyle davranması gerekir:
-1inci adımda sade beyaz bir ekran
-2nci adımda telefon kapanıp açılacak ve beyaz ekranda Local Mode yazacak
-3üncü adımda telefon yine kapanıp açılacak ve Test Mode yazısı gelecek
-4üncü ve son adımda telefon son kez kapanıp-açılacak. Ve JAF'ın "Stats and Results" kısmında iki tane alt alta "Done!" yazısını göreceğiz.
Güle Güle kullanın!!! :alkis CopyRight2011 K.Atmaca :oke:

• Beğen
Tepkiler: İz[Mir]Kan

İz[Mir]Kan

İz[Mir]Kan

Üye
Malesef telefonum rm356 ama gerçekten hangi telefon içinse fena bi cfw olmuş

yamakas-i

Üye
kardeş benim tel nokia 5235 rm 588 bunu uygularsam bi sorun çıkarmı versiyon ise teli aldığımdan beri güncelliyemiyorum ndeni ise güncelle dediğimde güncellenmedi diyor daha sonra tekrar deme ozellileri aşağı yazıyorum inşallah bu olur zaten tel e cf arıyordum ama yapan yok :) YAZILIM SÜRÜMÜ:V.12.6.0.92 DIL PAKETI;02MODEL;5235TÜR;RM-588SON GÜNCELLEME;güncellenmedi inşallah yardımcı olursun kardeş :)

kasım1234

Üye
    Konu Sahibi
yamakas-i senin 5235 ine bu fw nin ROF2 si oluyor ancak 5235 in core dosyaları lazım şimdi 5235 için olanı upload ediyorum ;)

yamakas-i

Üye
kardeş ya korkuyorum bende tel garantisi yok bir şey olur sa ya açılmazsa tel ilk defa yapıcam ya bisi olsa garanti veriyormusun sorun çıkmaz değilmi

kasım1234

Üye
    Konu Sahibi
eğer anlatıma harfi harfine uyarsan bir sorun çıkmaz !!! az sonralinki vereceğim burda 5235 için olan CFW nin :D

----------Eklendi @ 20:24:30 ---------- Yazıldı @ 19:54:42 ----------

iz[mir]kan;3962608' Alıntı:
malesef telefonum rm356 ama gerçekten hangi telefon içinse fena bi cfw olmuş
teşeekkür ederim kardeşim çok saol :d

yamakas-i

Üye
kardeş benimki versin12,6 sendeki 5235 versiyonu 50 versiyonu güncellemek istiyorum ama güncell diyor

kasım1234

Üye
    Konu Sahibi
yamakas-i burdakiler FLASH işlemiyle telefona yükleniyor flash işlemi anlatımı konuda var konuyu tam olarak okur ve gerekli dosyaları indirip anlatımı uygularsan telefonun yukardaki ekran görüntülerindeki gibi olur :alkis

İz[Mir]Kan

İz[Mir]Kan

Üye
Şu ekran görüntüleri yazısının altındaki ilk ss de ki nur da neyinnesi :D

kasım1234

Üye
    Konu Sahibi
o nur TEMA efektinin nuru İzMirKan. çok güzel bir tema efekti(DeJaVu)

kadersiz_ask

Üye
yazı efekti neden yoqq burdakii gibi

kasım1234

Üye
    Konu Sahibi
yazı fontu ekran görüntülerindeki gibidir (telefon modelinizi söylerseniz yardımcı olabilirim

kadersiz_ask

Üye
nokia 5800 tekrar tekrar atıyorum bi tek yazı fontu yok eskisi gibi yaaa :P ek bi ayarmı gerekli sizce :P

kasım1234

Üye
    Konu Sahibi
yazı fontu orijinal nokia yazı fontu mu olsun istiyorsunuz? anlmadım şikayetinizi !!! detay verirseniz sevinirim. :hmmm

bahadirkara5

Üye
işlem ne kadar sürüyor?

kasım1234

Üye
    Konu Sahibi
programların kurulumundan sonra 10 dk da telefonun hazır olur :oke:

muratgün

Üye
5800 için iki link vermişsiniz. Birinde kinetik kaydırma normal yazıyor. Ikisi arasındaki fark nedir acaba.

kasım1234

Üye
    Konu Sahibi
birinde kinetik kaydırma çok yüksek birinde normal kinetik kaydırma yüksek olanı kullanamıyanlar olduğu için kinetik kaydırmanın normal olduğu ikinci bir link ekleme ihtiyacı duydum :oke:

muratgün

Üye
Bu cfw ile gelen temaları nasıl silebilirim.

kasım1234

Üye
    Konu Sahibi
silmek mi?
NEDENİ NEDİR ? (hem o temalar telefonun romuna kurulduğu için zaten telefon hafızasına yük bindirmez.yinede silmek istersen NFE kullanmayı biliyorsan onunla silebilirsin
tema dosyaları Resource/skins ve Private/10207114/import içinde yalnız temaları silerken hem resource/skins hem private/10207114/import içindeki 101f84b9 bu klasörü silme bu iconların olduğu klasör :alkis

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt