cocacoladan açıklama

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
örneklerini gördüm incile bakarasak daha az değiştime var ya da öyle bir his var daha sinsi değiştirilmiş olabilir neyse araştırabilirsin ben araştırdım gerçekten de büyük sapkınlık var yahudilrde kendilerine iyiler ama başkalrına acımıyrolar
onların kendi inanışları açıkçası her kitapta yazana inanıyorum ben. onlar kendi cehenneminde yanacak tabii.

messevim

messevim

Üye
kardesim adam taraf olmak zrundami acikca solemeside bi iyi bi davranis bnce ki dsunce ozgurlugu var
Ben gelip senin aileni katlediyorum. daha sonra bizi gören birisi benim işlediğim cinayetlere rağmen ikimiz için de tarafsızım ben diyor..

Göz göre göre zalimi destekliyor... Bu düşünce özgürlüğümüdür ?

• Beğen
Tepkiler: aLoNeAnqe
aLoNeAnqe

aLoNeAnqe

Üye
vala yemin ediyorum ksura kalmayinda sole bi yukardan baktigimiz islam dunyasinda suanki tartismamiz sinek viziltisi vbi yane su yanlis.olmasi hangi islam ulkesi knstu bise yapti meclistekilerin tv dekilerin ve bircok.mevki sahibi parti ayirt etmeden cgu imaj ugruna orda delleniyor islam dunyasinda ki Elhamdulillah muslumanim bu kafa yane birbirni savunmama oldgu surece muslumanlik daha cok ceker bunun sonu ancak birlikte olur ama yok iste biz burda binkerde vizildasak ayni seyler olcak bazi seyler icabina girmedikce
güzel demişsin eyvallah ama geç kaldık tam kavrayamadık müslümanlığı peygamber efendimiz s.a.v min cahiliye döneminde yaptıkları akıllara zarar biz şimdi nasıl avrupaya bakıyorsak o zaman da tüm dünya onları örnek alıyordu veya imreniyordu bir hadisi şerifinde ilim öğrenmek bir gece boyu yapılan nafile ibadetten iyidir ve daha fazlası gerçekten üstüne basa basa bizi ilme yönlendirmiş ama biz daha sakız çiğnemek orucu bozarmıda kalmışız şuan eğitim seviyemiz artışda hayırlısı demek düşer bize

• Beğen
Tepkiler: ogzhnoTr, bilal72 ve The SLayeR
The SLayeR

The SLayeR

Üye
Size katılıyorum . Dünya üzerinde ki müslümanların sayısı azımsanmayacak kadar fazla. Yalnız, müslümanlar şu anda saman çöpü gibiler. En ufak bir rüzgarda her biri ayrı bir yere savrulup gitmekte....
iste diyorum yha kardesim suan bizim boykotumzla cabamizla olmaz tabi kivilcimlar bicok kez buyur ama cgu islam ulkesindeki kafa degsmedkce olmaz buyumez bu kivilcimlar iste frumdaki ve bnimde anlatmak istedgim su haşa savunmak taraf ttmak degil yahudilerin.nufusu belli ama onlardaki onda bir birbirni kruma muslumanlarda olsa degmen gtsin artik

ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
Dinimizde zalimin zulmünü gördüğün halde ben tarafsızım demek günah değil yani ?

dediğim gibi türk ırkına filistin tarafından yapılan sözlü tartışma herşeyi sıfırlıyor benim için. üstelik şunuda dile getirmek istiyorum : filistin tarafını tutmuyorum diye laf ediyorsunuz peki israil'i destekleseydim ? bardağın dolu tarafına bakmak gibi bişey ama bardak tamamen boş şu anda.

ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
Ben gelip senin aileni katlediyorum. daha sonra bizi gören birisi benim işlediğim cinayetlere rağmen ikimiz için de tarafsızım ben diyor..

Göz göre göre zalimi destekliyor... Bu düşünce özgürlüğümüdür ?

hop hop hop dur orda. ben israil'i destekliyorum demedim iki tarafıda desteklemiyorum. çarpıtma yapmayın :bann:

The SLayeR

The SLayeR

Üye
güzel demişsin eyvallah ama geç kaldık tam kavrayamadık müslümanlığı peygamber efendimiz s.a.v min cahiliye döneminde yaptıkları akıllara zarar biz şimdi nasıl avrupaya bakıyorsak o zaman da tüm dünya onları örnek alıyordu veya imreniyordu bir hadisi şerifinde ilim öğrenmek bir gece boyu yapılan nafile ibadetten iyidir ve daha fazlası gerçekten üstüne basa basa bizi ilme yönlendirmiş ama biz daha sakız çiğnemek orucu bozarmıda kalmışız şuan eğitim seviyemiz artışda hayırlısı demek düşer bize
hah valla guzel noktaya deginmissin egitime az onem verilse gecmismizi gelecegimin nereye gttini kavrsa su millet bu bole olmaz kardesim bnce dunyadaki cgu okuryazrligin dsuk oldgu ulkeler musluman nufstan olsuyor

messevim

messevim

Üye
dediğim gibi türk ırkına filistin tarafından yapılan sözlü tartışma herşeyi sıfırlıyor benim için. üstelik şunuda dile getirmek istiyorum : filistin tarafını tutmuyorum diye laf ediyorsunuz peki israil'i destekleseydim ? bardağın dolu tarafına bakmak gibi bişey ama bardak tamamen boş şu anda.
Ben sana filistini destekle demiyorum. En azından israil tarafından katledilen masum bebeklerin, masum kadınların haksızlıklarını gör diyorum. Mazlumları gör diyorum. Bir insanda vicdan varsa zaten bunları görür. İster orası filistin olsun ister dünyanın başka bir yerinde ki başka bir ülke olsun...

Çocuktan bahsediyoruz kardeşim ? 0-18 yaş aralığında ki çocuklardan ? Senin hiç kareşin yok mu ? veya akraban ? işte onlar üzerinden düşünmeye çalış bu olayı.... eminim vicdanın el vermeyecektir ....

• Beğen
Tepkiler: ByKatre ve aLoNeAnqe
aLoNeAnqe

aLoNeAnqe

Üye
destek değilde şimdi filistine yardım kampanyası yapılsa paran olsa yardım edmezmisin bence edersin etmelisin de

messevim

messevim

Üye
hop hop hop dur orda. ben israil'i destekliyorum demedim iki tarafıda desteklemiyorum. çarpıtma yapmayın :bann:
Zalimin zulmünü gördükten sonra ben olayda tarafsızım demeniz bile zalimi desteklemektir.

ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
Ben sana filistini destekle demiyorum. En azından israil tarafından katledilen masum bebeklerin, masum kadınların haksızlıklarını gör diyorum. Mazlumları gör diyorum. Bir insanda vicdan varsa zaten bunları görür. İster orası filistin olsun ister dünyanın başka bir yerinde ki başka bir ülke olsun...

Çocuktan bahsediyoruz kardeşim ? 0-18 yaş aralığında ki çocuklardan ? Senin hiç kareşin yok mu ? veya akraban ? işte onlar üzerinden düşünmeye çalış bu olayı.... eminim vicdanın el vermeyecektir ....

ben onları görmüyorum demedim tabiki içim acıyor. fakat tarafsızım herkesin kendi hayatı var onlar acı çekiyor diye bende çekmek yas tutmak zorunda değilim bunu demeye çalışıyorum

destek değilde şimdi filistine yardım kampanyası yapılsa paran olsa yardım edmezmisin bence edersin etmelisin de

böyle şeylere tabiki yardım ediyorum elimden geldiğince neden etmeyeyim.

aLoNeAnqe

aLoNeAnqe

Üye
ben onları görmüyorum demedim tabiki içim acıyor. fakat tarafsızım herkesin kendi hayatı var onlar acı çekiyor diye bende çekmek yas tutmak zorunda değilim bunu demeye çalışıyorum

allah razı olsun ben alacağım cevabı aldım sağolasın

• Beğen
Tepkiler: ogzhnoTr
ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
Zalimin zulmünü gördükten sonra ben olayda tarafsızım demeniz bile zalimi desteklemektir.
iyi siz israil'i destekliyorum diye düşünün :D benim kendimi bilmem ve çevremdekilerin beni bilmesi bana yetiyor.

messevim

messevim

Üye

Hem içim acıyor diyorsunuz, hemde onlar acı çekiyor diye bende çekmek zorunda değilim diyorsunuz.... birbirinden iki zıt kelime

İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
Coca colanın pek umrunda değil zannımca.
O açıklamanın sebebi firmayı aklamak bence.
Coca colayı alıp dolaba kilit vurmak ayrı bir saçmalık. Hiç almamak en mantıklısı.

• Beğen
Tepkiler: aLoNeAnqe ve ogzhnoTr
ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
Hem içim acıyor diyorsunuz, hemde onlar acı çekiyor diye bende çekmek zorunda değilim diyorsunuz.... birbirinden iki zıt kelime
1-2 saniyelik şey farklı günler boyunca morali bozuk kola almayan bir şey farklı

aLoNeAnqe

aLoNeAnqe

Üye
ben israillilere daha çok acıyorum filistinliler bir ömür onlar ebedi yanacak

• Beğen
Tepkiler: The SLayeR ve ogzhnoTr
enterneoll

enterneoll

Üye
şu klavyede artistlik yapanlar beni bitiriyor e gidin abi o zaman gazzeyye savaşın. Destek vercem destek vericem diyenler anca KINIYOR gidin savaşın ama bu olayla alakası olmayan insanları olaya dahil etmeyin mesela ben cola'da içerim keyfimede bakarım çok düşünen dediklerimi yapar ama geri kalana sıkıntı yapmayın bana yeter. Al sana hoşgörü buna denir

• Beğen
Tepkiler: ogzhnoTr
aLoNeAnqe

aLoNeAnqe

Üye
şu klavyede artistlik yapanlar beni bitiriyor e gidin abi o zaman gazzeyye savaşın. Destek vercem destek vericem diyenler anca KINIYOR gidin savaşın ama bu olayla alakası olmayan insanları olaya dahil etmeyin mesela ben cola'da içerim keyfimede bakarım çok düşünen dediklerimi yapar ama geri kalana sıkıntı yapmayın bana yeter. Al sana hoşgörü buna denir
neyle gidiyon nasıl gidiyon şahsen ülkede gönüllü toplansa tüm müslümanlar savaşta karar kılsa bizim ülke dahil şahsen giderim allahın izniyle

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...