cep telefonu almak istiyorum

Sponsorlu Bağlantılar

M@xWeL

Üye
    Konu Sahibi
cep telefonu almak istiyorum
Cep telefonum bozuldu. Tamiri mümkün değil ana kart değişecek dediler. Telefonum Nokia 2600 idi. Off off gitti güzel telefonum. Şarja takmıştım ama malesef şarjdan çektiğimde telefon bir daha hiç açılmadı. Şuan yeni bir model almam lazım. Fakat çok fazla miktarda model var. Hangisini alacağımı şaşırdım. Kız arkadaşımda acele etmemi istiyor.

Baktığım modeller şunlar;

1- Nokia 5300
2- Nokia 5700
3- Nokia N80
4- Nokia N70
5- Nokia N73
6- Nokia N71 (bunun tipi pek hoşuma gitmedi)
7- Nokia 6233
8- Nokia N91

Şimdi bu modelleri elime alıp baktım. Arkadaşım telefonun yazılımıyla ilgili bazı şeyler söyledi. simbian vs den bahsetti. Ondan al daha iyi dedi. En geç bu hafta sonuna kadar almam lazım. Şimdi bu modellerin özellikleri birbirinden çok farklı. Artık kameralı modele geçiş yapmayı istiyorum. Ama hanigisi kaliteli foto çekiyor bilmiyorum. Bu konuda hangi telefonu neden tercih etmeliyim ?

:::burak:::

:::burak:::

Üye
n73 hepsinden üstün boyu biraz kaba ama

M@xWeL

Üye
    Konu Sahibi
bu saydıklarımın hepsi tarafımdan seçilenler. sadece n71 in tipi pek hoşuma gitmedi. sanırım kapaklı oluşundan.

N73 simbian mı ? birde simbian tam olarak ne oluyor ?

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
N73 veya 6233 tavsiye ederim.

Kamera demişsiniz. Bunların içerisinde kamera olarak tartışılmayacak derecede üstündür N73.

Diğerlerine hiç bakmadan. Direk N73. :spr

Ozan

Ozan

Admin
Symbian telefona hantallık ve ebat olarak büyüklükten baska birşey vermez, samsung u600 tarzında ufak ama kaliteli bir telefonda bakabilirsin illa işletim sistemli istersen yada yukardaki listeden dersen N93 deriz .

mservank

mservank

Üye
bak kardeşim sana bütün samimiyetimle söylüyorum n73 almalısın hem boyutları bana hoş geliyor yani en azından benim 6630 umdan küçük kaliteli müzik ve fotolar için almalısın ama daha da kalitelisi için n73 ME

M@xWeL

Üye
    Konu Sahibi
Destek için teşekkürlerimi sunarım. Şimdi bu yazılım meselesini anlayabilmiş değilim. Almışken iyi birşey almak istiyorum. Sürekli telefon değiştiren birisi değilim. Aldım mı bozulana kadar kullanırım. İlk telefonum Nokia 3310 idi. Bozuldu. Nokia 2600 aldım. O da geçen gün bozuldu.

İşte bu sebeplerden ötürü sağlam güzel özellikli iyi bir cihaz arıyorum. Foto ve müzik iyi gidecek bana. %70 i N73 den yana ama benim gözümde 5700 dan yana. Tuş takımının dönmesi beni cezbetti ama 3.2 MP foto olayı N73 de var. Şuan listede 5700 ve N73 kaldı.

Biraz daha yardım. Sağlamlık olarak hangisi iyi ?

Birde arkadaş samsung U600 demiş. Teşekürler model için ama Nokia'ya alıştım. Firma değiştirmek istemiyorum.

Ozan

Ozan

Admin
O zaman n73 tartışmasız uzun süre götürecek özellik ve kalitede bir telefon :oke:

M@xWeL

Üye
    Konu Sahibi
Büyük çoğunluk n73 den yana. 5700 için fotoyu kırmızı çektiğini duydum bir başka forumda. O zaman yarın N73 alayım mı ?

M@xWeL

Üye
    Konu Sahibi
Ayrıca smbian nedir ya ? Biraz detaylı bilgiye ihtiyacım var ? Bir arkadaş kasar demiş ? Nasıl kasar ? Bilgisayardan söz etmiyoruz yani telefon bu neyi kasacak anlamadım gitti. Kafam bu konuda çok karışık. N73 smbian mı ? Ayrıca benim eski 3310 ve 2600 neydi ? Birisi açıklasa teşekkür edeceğim ama kimse doğru düzgün bunun neci olduğunu söylemiyor.

Kendimi telefon konusunda çok yabani hissediyorum. Nokia netmiş böyle bir sürü model üretmiş hepside farklı.

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
5700 kesinlikle tavsiye etmem. Resimlerde kırmızılık sorunu var.

N73 symbian tabiki. Symbian cihazlar nokiada 7650 ve 3650 ile başlamıştır. :spr

M@xWeL

Üye
    Konu Sahibi
N73 almaya karar verdim. Yarın satıcıları gezecek ve uygun fiyata almaya çalışacağım. Kısmet. Bakalım. İnşallah benim için hayırlısı olur. 3310 ve 2600 da hiç ama hiç sorun yaşamamıştım. İnşallah n73 de de sorun yaşamam. Çünkü arkadaşım N70 de aşırı derecede sorun yaşamıştı.

mservank

mservank

Üye
ba k kardeşim şimdi kesinlikle doğru bir karar vermişsin öncelikle ama daha iyi bir müzik için n73 music edition(müzik versiyonu) almanı tavsiye ederim ayrıca symbian güzeldir telefonuna yenilik getirir kişileştirebilirsin yani telefonuna direk oyun program kurabilirsin bu java da ise internetten indirmekle müzkün ama ben eski javalardan bahsediyorum symbian oyunları daha kaliteli evet symbian telefonlar biraz sorunlu olabiliyor n73 incelemiş biri olarak çok iyi bir karar vermiş olduğunu söyledim ama telefonu almak için beklemen senin için üç avantajı beraberinde getirefektir
1.telefon ucuzlayacaktır . maddi yönden artık kim alıyorsa onu zorlamayacaksındır.
2.telefonu beğenmedin mi?bu kadar verdim telefona bak diyeceksen bile fazla para vermeyeceğin için fazla üzülmezsin(bana göre öyle)
3.telefonlar ilk çıktığında yazılımsal olarak sorunlu olabiliyormuş. zamanla yazılımdaki sorunlar kaldırıbilip daha iyi versiyonları telefonlara koyuyorlar yani bu fazla kasılmalar azalıyor
sana öneri telefonu almadan önce ekranın her tarafını incele renksiz noktalar görebilirsin(ölü piksel) öyle bir sorunla karşılaşırsam alma

M@xWeL

Üye
    Konu Sahibi
ba k kardeşim şimdi kesinlikle doğru bir karar vermişsin öncelikle ama daha iyi bir müzik için n73 music edition(müzik versiyonu) almanı tavsiye ederim ayrıca symbian güzeldir telefonuna yenilik getirir kişileştirebilirsin yani telefonuna direk oyun program kurabilirsin bu java da ise internetten indirmekle müzkün ama ben eski javalardan bahsediyorum symbian oyunları daha kaliteli evet symbian telefonlar biraz sorunlu olabiliyor n73 incelemiş biri olarak çok iyi bir karar vermiş olduğunu söyledim ama telefonu almak için beklemen senin için üç avantajı beraberinde getirefektir
1.telefon ucuzlayacaktır . maddi yönden artık kim alıyorsa onu zorlamayacaksındır.
2.telefonu beğenmedin mi?bu kadar verdim telefona bak diyeceksen bile fazla para vermeyeceğin için fazla üzülmezsin(bana göre öyle)
3.telefonlar ilk çıktığında yazılımsal olarak sorunlu olabiliyormuş. zamanla yazılımdaki sorunlar kaldırıbilip daha iyi versiyonları telefonlara koyuyorlar yani bu fazla kasılmalar azalıyor
sana öneri telefonu almadan önce ekranın her tarafını incele renksiz noktalar görebilirsin(ölü piksel) öyle bir sorunla karşılaşırsam alma

teşekkürler bilgiler için. Fakat benim telefonu acilen almam şart. Kız arkadaşımla sadece msn de görüşmek olmuyor. Hemen telefonu almazsam yıllardır süren ilişkimizde ilk defa sorunlar başlayacak. N73 almay karar verdim. yarın gidip alacağım. Umarım sorunsuz bir telefon almış olurum.

jackalcarlos

jackalcarlos

Üye
Dostum saydığın telefonların özellikleri hep farklı farklı. Cevap vermek için senin bi telefonda ne aradığına bakmak lazım eğer kamera için alacaksan N73 den şaşma. Ancak sen ben müzik ve video telefonu istiorum diyorsan n91musicedition almanı şiddetle tavsiye ederim 8gb hafıza olması yeterli sanırım

aybata

aybata

Üye
N73 çok pahalı gelirse veya daha sade bir telefon düşünürsen E50 yide tavsiye ederim. Gerçi E serisi iş telefonu serisi ama yinede çok iyi ayrıca o da symbian.
hayırlı olsun şimdiden...

M@xWeL

Üye
    Konu Sahibi
2 Günlük ağır telefon incelemeden sonra N73 satın aldım. Biraz önce eve geldim telefonu açtım ama çok geç açılıyor. nokia yazısı ekranda donuyor ve ışık titriyor. 1 dk dan fazla bekliyor kart şifresini girmek için. Bozuk çıktı. Şimdi ne yapacağım. Aldığım yeremi götürmem gerekli telefonu. Defalarca kapatıp açtım. Geç açılma sorunu aynı. Şansa bak ya :agla

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
İşte symbian bu :)

Nasıl bilgisayar hemen açılmıyor dosyalar yükleniyorsa symbian cihazlarda da aynısı mevcuttur. 1 dk kadar bekleyerek açılması normaldir :spr

sublieutenant

sublieutenant

Üye
2 Günlük ağır telefon incelemeden sonra N73 satın aldım. Biraz önce eve geldim telefonu açtım ama çok geç açılıyor. nokia yazısı ekranda donuyor ve ışık titriyor. 1 dk dan fazla bekliyor kart şifresini girmek için. Bozuk çıktı. Şimdi ne yapacağım. Aldığım yeremi götürmem gerekli telefonu. Defalarca kapatıp açtım. Geç açılma sorunu aynı. Şansa bak ya :agla
ahh al bide burdan yak.... :ehe off sabır yaa sabır...

M@xWeL

Üye
    Konu Sahibi
Hadi ya. Şuan gülüyorum kendime. Daha dur bakalım neler göreceğiz. Birde rehberim yok. Sım karttaki rehberi telefon görmüyor. Bozuk demiyeceğim. Sonra ben bozuluyorum :aman2:. Rehberimi nasıl kullanacağım ?