Balık Sırtı Saç Modelinin Yapılışı

Sponsorlu Bağlantılar

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Balık Sırtı Saç Modelinin Yapılışı
Her işlem uygulamasında olduğu gibi saç örme işleminde de dikkat edilmesi gereken birtakım kurallar bulunmaktadır. Bu kurallara uygun olarak işlemlerin yapılması uygulamanın başarı ile sonuçlanmasını sağlar.
Dikkat Edilecek Hususlar:
Saçlar temiz olmalıdır.
Saç net bir biçimde taranmalıdır.
Yapılacak örgü için yüz şekli tespit edilmelidir.
Yapılacak örgüye karar verilmelidir.
Örgüye göre saç tutamları eşit olarak ayrılmalıdır.
Tekniğine uygun belli bir sistemde örgü işlemi uygulanmalıdır.
Seri hareket edilmelidir. Çünkü saç tutamları netliğini kaybedebilir.
Her tutam aynı sıklıkta örülmelidir.
Örgü işlemi yapan kişi sadece bileklerini kullanarak uygulama yapmalıdır.
Saç şekillendirici ürünler örgüye başlamadan sürülmelidir.
Saç daki kısa tutamlar örgüden çıkmamalı sabitleyiciler ile netleştirilmelidir.

Beşli Örgü İşlem Basamakları

İkili Balık Sırtı Örgü Tekniği

İtalyan Örgü Tekniği

Mısır Örgü Tekniği

Sepet Örgü Tekniği

Taç Örgü Tekniği

Ters Balık Sırtı Örgü Tekniği

Balıksırtı saçlar

Balıksırtı seklinde yapılan örgüler bu sezon çok moda. Nasıl yapıldığını merak ediyorsanız uzmanların önerilerini dikkate alın.

1- Saç stilisti Eugene Souleiman'a göre bu örgü biraz zor gibi duruyor ama pratik yapıldıkça el alışıyor. Giles defilesinde saçları farklı tarzda balıksırtı yapan saç stilisti yumuşak ve etkili bir görüntü için temiz saçta örgünün denenmesi gerektiğini söylüyor.

2- Yumuşak yapılı ürünler saçtaki ekstra parlaklığı alıyor. Önce bu tarz ürünlerden birini sıkın ardından seçeceğiniz modele göre saçı ikiye ayırın. Bir taraftaki saçları üçer santimlik tutamlara ayırın ve tepeden örmeye başlayın.

3- Örmek için elinize aldığınız saç tutamını tekrar ikiye ayırın. Dışardan 1–2 santimlik bölümü alarak sol tarafa geçirin ve saçın sağ tarafındaki tutamla kaynaştırın. Sağdan sola bu işlemi tekrarlayın. Böylece yukarıdan aşağıya balıksırtı oluşmaya başlar. Bu örgü tarzını saçın diğer tutamları için de yapmayı unutmayın.

4- Saçın en ucunda iki- üç santimlik bir alanı örmeyin. Ve oradaki saçı ince bir toka veya lastikle tutturun. Örgünün dış taraflarındaki saçları dağınık bir görüntü için çok zorlamadan çıkarın. Ve üzerine saç spreyi sıkın.

5- Daha klasik bir görüntü için yaptığınız örgüyü topuz şeklinde ensede toplayabilirsiniz. Örneğin Amanda Weekley'de böyle örgüler tercih edilmişti. Bu tarzı benimseyecekseniz önce saça tam volüm veren bir köpük sıkın. Bu hem hacim verir hem de saçı kalınlaştırır. Ardından ise makine ile kurutun. Bu tarzı benimseyen Malcom Edwards saçı önce atkuyruğu seklinde topladığını ve tepede kalan saçları mümkün olduğu kadar yumuşak ve basık tuttuğunu söylerken topuzun etrafında döndürülen örgünün dağılmaması için kesinlikle tel tokaya ihtiyaç olduğunu vurguluyor.

İpuçları ve öneriler:

- Merdiven örgünün yarattığı dağınık görüntüden korkmayın. Çünkü farkı yaratan esas bu karmaşa.

- Uzun saçlarda birkaç örgü çok sık duruyor.

- Abartılı olmak istemiyorsanız; saç aksesuarı kullanmayı unutun! Çünkü bu saç yeteri kadar detaya sahip.

- Aynı zamanda çok özgür kullanabileceğiniz bir model; ister tek ister yanda ister ortada...

• Beğen
Tepkiler: kol@j, minoo ve Tuba

minoo

minoo

Üye
Şunu yapamıyorum ben :hmmm

Tuba

Tuba

Üye
şekillerle anlatılcak bişey değil okadar saç modeli yaparım ama maalesef bunu bende yapamıyorum :(

minoo

minoo

Üye
çok zor ya :D

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Yapmanız şart mi :D

minoo

minoo

Üye
değil ama görüntüsü hoş.ben yapamıyorum somuru:

Tuba

Tuba

Üye
yaşım 29 şart olsaydı şimdiye öğrenirdim ama güzel iki kere ördürdüm sadece :D

minoo

minoo

Üye
ben de kuzene falan yaptırmıştım.güzel ya seviyorum ama yapamıyorum :D :(

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Peruk takın en iyisi :d:

minoo

minoo

Üye
kendi saçlarımı seviyorum :D

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
O zaman üçüncü halin imkansızlığı yasası devreye giriyor. Ogrenecen veya at kuyruğu ile devam edecen :d:

Sac acikken daha güzel hem :ehe

minoo

minoo

Üye
at kuyruğu :D

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
:d:
Senin saclar dalgaliydi demi ?

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Niye kızıyorsun ya :aman2:

Yasminozz

Yasminozz

Üye
ben de çok seviyorum ama yaptırmadım hiç...yapmasını da bilmiyorum ztn... :ehe

Yasminozz

Yasminozz

Üye
bilmiyorum vallaa yapmasını ama güzel bi model...alt komşum biliyo...yaptırırım bi ara... :naughty: