Apk Türkçeleştirme ve Düzenleme - ( Bilgisayar ve Telefon ) 05.02.2023

Sponsorlu Bağlantılar

hako304

Üye
hocam güzel program teşekkürler fakat bütün apk larda ayıklama hatası veriyor. onlarca apk yı denedim;
Input file (Haktan\Desktop\Multitool-TR-MaxiPDA_9.7\Multitools\projects/night.apk) was not found or was not readable.
Sistem belirtilen yolu bulamyor.
böyle diyor. var mıdır çözümü?

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
hocam güzel program teşekkürler fakat bütün apk larda ayıklama hatası veriyor. onlarca apk yı denedim;
Input file (Haktan\Desktop\Multitool-TR-MaxiPDA_9.7\Multitools\projects/night.apk) was not found or was not readable.
Sistem belirtilen yolu bulamyor.
böyle diyor. var mıdır çözümü?

ayıklama hatası veren bir apk dosyasının linkini verebilirmisiniz?
Ayrıca hata resmini de paylaşırsanız?

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Paylastigim multitools zip dosyasindan multitools klasorunu masa ustune cikar ve multitools.bat dosyasini sag tiklayip yönetici olrak calistirin

• Beğen
Tepkiler: Bab-ı Umut

Ümit tinçay

Üye
kardeşim bende script.bat dosyası görünmüyor ve framework-res kurulumunda şu ekranla karşılaşıyorum fotoğraf atamıyorum ama şöyle bişey :
exception: java.io file not found
exception: framework-res.apk<sistem belitilen dosyaayı bulamadı ve bunun gibi alt alta bi kaç şey daha yardımcı olabilir misin
hocam dil değiştirirken notepad ile açtığımız dosyanın içindekileri neye göre siliyoruz

megadosya2016

Üye
hata kayıtı alıyorum secim 28 felan diyor apk toplarken çözümü nedir...

kikiri

kikiri

Üye
noss_bar kardeş teşekkürler...
maalesef MM' da henüz derleme olmuyor....

IYI

IYI

Üye

Bu hatayı alıyorum. Yönetici olarak çalıştırdım. apknın ismi a.apk. birden fazla apk üzerinde denedim yine aynı.
Yok mudur çözümü? :)

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye

Bu hatayı alıyorum. Yönetici olarak çalıştırdım. apknın ismi a.apk. birden fazla apk üzerinde denedim yine aynı.
Yok mudur çözümü? :)

9 seçeneği ile ayıklamaya çalıştığın apk dosyalarından bir tanesini link yapıp buraya eklermisiniz?
Belkide, bilgisayardan kaynaklanıyordur. Bende deneyeyim sonucu görmek açısından.

IYI

IYI

Üye
10dan fazla apk denedim hata yine aynı. Buna benzer başka bir program indirdim o çalıştı. İsterseniz yine de atayım apk yı.

SM-G930F ile uygulamasından gönderildi.

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
10dan fazla apk denedim hata yine aynı. Buna benzer başka bir program indirdim o çalıştı. İsterseniz yine de atayım apk yı.

Hata veren apk lerden bir tanesini link yap bende bilgisayarda multitools ile deneyeyim.

Son düzenleme:
IYI

IYI

Üye

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye

resim değil, apk dosyası linki demiştim.

IYI

IYI

Üye
yanlışlık oldu düzelttim.

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
yanlışlık oldu düzelttim.

Bende hata vermiyor. Multitools ile sorunsuz ayıklanıyor. Aşağıya video ekledim izle.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Sendeki multitools son sürüm mü? eğer değilse son sürümünü indir, yada bilgisayardaki javayı kontrol et. Yüklüyse program ekle/kaldır bölümünden tüm javaları kaldırdıktan sonra
Java SE Development Kit'in işletim sistemine uygun olanını indir. (32 veya 64 bit)

sonra indirdiğin yeni sürümü yükleyip öyle dene.
Link:
İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.

Son düzenleme:
IYI

IYI

Üye
Bende hata vermiyor. Multitools ile sorunsuz ayıklanıyor. Aşağıya video ekledim izle.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Sendeki multitools son sürüm mü? eğer değilse son sürümünü indir, yada bilgisayardaki javayı kontrol et. Yüklüyse program ekle/kaldır bölümünden tüm javaları kaldırdıktan sonra
Java SE Development Kit'in işletim sistemine uygun olanını indir. (32 veya 64 bit)

sonra indirdiğin yeni sürümü yükleyip öyle dene.
Link:
İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.
Hocam çok teşekkür ederim zahmetiniz için ama 2 gündür uğraşıyorum ve bunların hepsini denedim. Javadan sıkıntı olsa zaten diğer programda aynı şekilde hata verirdi. Üstelik javayı sildim tekrar yükledim.

aarslqnn

aarslqnn

Üye
Hocam bir şey sorabilir miyim şu apk açılışında indirdiğimiz sitenin ismi çıkıyor ya onu nasıl yapıyoruz?

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
O metnin yazdigi yeri bulmak gerek coklu xml aratip cok secim yapıp notepad ile bulabilirsin xml lerde yoksa smalilerdedir kesin

• Beğen
Tepkiler: aarslqnn
aarslqnn

aarslqnn

Üye
Çoklu aramayı nasıl yapcam bir örnek versen sevinirim ve smali dediğin şey classes.dex recourses.arsc ve manifest mi hocam ben xml lere baktım ama aşırı çok var bulamadım bir uygulamada buldum oda classes.dex deydi.Yardım ederseniz sevinirim.
Hocam
O metnin yazdigi yeri bulmak gerek coklu xml aratip cok secim yapıp notepad ile bulabilirsin xml lerde yoksa smalilerdedir kesin
Xml leri çoklu şekilde arattım yok şu smali leri nasıl aratacam dex klasörü ve asrc lise klasördede yok

BraVeBraT

Üye
Merhaba,
anlatımınız güzel emeğinize sağlık, şimdi dediğiniz gibi orada dosyaları Türkçe hale getirdik ama oyunda dil dosyası seçeneği yok nasıl Türkçe olarak oynaya bileceğiz ? oyunda bulunan her alanı nasıl Türkçe hale getireceğiz strings sadece bu dosya var Arrays mevcut değil ?

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
Merhaba,
anlatımınız güzel emeğinize sağlık, şimdi dediğiniz gibi orada dosyaları Türkçe hale getirdik ama oyunda dil dosyası seçeneği yok nasıl Türkçe olarak oynaya bileceğiz ? oyunda bulunan her alanı nasıl Türkçe hale getireceğiz strings sadece bu dosya var Arrays mevcut değil ?

Merhaba, hoş geldiniz!
Bence oyunlar ile uğraşma, çünkü en iyi ihtimalle, oyunların dil dosyası grafik dosyalarında olur. Oda resimlerden oluşur. Resimlerdeki yazıyı düzenleyip türkçeye uyarlamak için en az birden fazla grafik düzenleme uygulamasının bilgisayarında yüklü olması gerekir. Tabi bunu yapmak da sabır ister. Yinede dediğim gibi grafik halinde olması bir ihtimal.

Üst Alt